20 września

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 20 września – Dwa zwycięstwa z Górnikiem Radlin

20.09.2021 07:30

(akt. 20.09.2021 00:44)

Dwudziestego września zawodnicy Legii rozegrali 14 meczów. Tego dnia m.in. dwukrotnie wygrali z Górnikiem Radlin.

Legioniści po raz ostatni grali 20 września 6 lat temu. Wówczas wygrali na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Od 44 sekundy prowadzili 1:0 po golu Nemanji Nikolicia. Kolejne trafienia dołożyli Stojan Vranjes oraz Michał Kucharczyk i było 3:0. Wtedy trafieniem, autorstwa Mariusza Stępińskiego, odpowiedział Ruch. Po przerwie na 4:1 podwyższył Aleksandar Prijović, i - jak się później okazało - ustalił końcowy wynik. Dla Vranjesa była to pierwsza bramka w barwach stołecznego klubu. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Niezwykle istotny był nasz start - w niecały kwadrans strzeliliśmy trzy gole. Nie pamiętam, żebyśmy zdobyli trzy bramki w 15 minut. Zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony pod względem indywidualnym i muszę im pogratulować niezłych występów. Była i jakość, i dobre wykończenie. To coś fantastycznego - powiedział Henning Bergszkoleniowiec Legii Warszawa. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.