Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 26 marca

26.03.2020 12:15

(akt. 26.03.2020 12:38)

26 marca Legia Warszawa rozegrała dziesięć spotkań w dotychczasowej historii. Stołeczny klub ośmiokrotnie zwyciężył.

Ostatni raz "Wojskowi" rywalizowali 26 marca w sezonie 2012/2013. Wygrali 2:1 z Olimpią w Grudziądzu, w rewanżu 1/4 finału Pucharu Polski, i awansowali dalej. Bramki dla gości zdobyli Wladimer DwaliszwiliMarek Saganowski, który pełni obecnie obowiązki drugiego trenera Legii. Fotoreportaż z meczu dostępny jest w tym miejscu. W tamtych rozgrywkach legioniści wywalczyli dublet: mistrzostwo i krajowy puchar.

Równo 10 lat temu warszawianie pokonali na wyjeździe Lechię (3:2) w lidze. Po 10 minutach gospodarze prowadzili już różnicą dwóch trafień, autorstwa Pawła Nowaka i Huberta Wołąkiewicza. Legia zdołała jednak odrobić straty i wywieźć z Gdańska cenne trzy punkty. Gole dla przyjezdnych strzelili Maciej Rybus, Tomasz Kiełbowicz oraz Inaki Astiz. Hiszpan wciąż jest piłkarzem stołecznego zespołu. Jak widać na poniższych zdjęciach, środkowy obrońca nie krył radości z powodu decydującej bramki. Galeria z tamtego spotkania dostępna jest tutaj

Na dłużej trzeba się zatrzymać przy meczu Legii z Polonią z 26 marca 2004 roku. Piłkarze wygrali aż 7:2, choć jeszcze dwie minuty przed końcem meczu prowadzili 7:0. Hat-trickiem popisał się Marek Saganowski, po golu dołożyli Piotr Włodarczyk i Łukasz Surma. Pozostałe dwa trafienia były samobójcze - zanotowali je Igor Gołaszewski i Wojciech Szymanek. Kibice zaprezentowali oprawę - 8 mistrzostw, 12 Pucharów Polski - Wszystkie dla Ciebie Warszawo! A w trakcie spotkania fani zostali poinformowani, że nowym właścicielem klubu zostało ITI.

26. marca warszawianie odnieśli 8 zwycięstw, remis i porażkę. Warto dodać, iż 6 z 10 gier odbywało się przy Łazienkowskiej.