Igor Strzałek zadebiutował w Legii

21-05-2022 / 19:20

(akt. 22-05-2022 / 00:25)

W 88. minucie meczu z Cracovią (3:0) w ostatniej, 34. kolejce PKO Ekstraklasy, na boisku pojawił się Igor Strzałek. Dla 18-latka, który zmienił Josue, to debiut w barwach "Wojskowych". Stał się jednocześnie pierwszym zawodnikiem z rocznika 2004, który wystąpił w "jedynce".

Pierwszym klubem Igora Strzałka był Naprzód Skórzec. Potem zawodnik grał w Pogoni Siedlce, a w 2017 roku związał się z Legią. Środkowy pomocnik solidnie prezentował się w ostatnich miesiącach. Jesienią wyrósł na jednego z czołowych piłkarzy w drużynie do lat 18 prowadzonej przez trenera Grzegorza Szokę. Wówczas zagrał w 13 spotkaniach w CLJ, spędził na murawie 1070 minut (4. wynik w drużynie), zdobył 2 bramki, miał 6 asyst (najwięcej w zespole). Do jego atutów należy wyszkolenie techniczne, przegląd pola, dokładne dośrodkowanie i podanie oraz drybling.

W styczniu br. przebywał na zgrupowaniu "jedynki" w Dubaju, w sparingu z Botewem Płowdiw (2:0) strzelił gola, który ustalił wynik. Wiosną rozegrał 10 spotkań w "dwójce", strzelił 5 goli, miał 2 asysty. – Strzałek nagle stał się zawodnikiem, który trenuje z nami i gra praktycznie cały czas w rezerwach, co wcześniej nie miało miejsca. Wiem, że nie jest dobrze dla niego, żeby w meczach o utrzymanie w lidze zaczął być tym, którego obarcza się oczekiwaniem w stylu: "Pomóż, ratuj". Spokojnie. Mam taką nadzieję i to mój plan, żeby dostał kilka minut jeszcze w tym sezonie, bo nie wiem czy po moim odejściu otrzyma jakiekolwiek. Igor rozwija się prawidłowo, bo wiem o tym po Szymańskim i Karbowniku, którzy przez rok tylko trenowali. A on dopiero od kilku miesięcy pracuje z pierwszym zespołem. To kolejny przykład, w którym wszystko jest na dobrej drodze i nie ma powodu, aby lamentować i pytać "Dlaczego Strzałek nie gra?". To że strzelił gola nawet w spotkaniu charytatywnym z Dynamem Kijów, to dla niego już bardzo duża rzecz, zagrał też w kilku sparingach w Dubaju. To dla niego ogromny krok – mówił niedawno trener Legii, Aleksandar Vuković.

Strzałek znalazł się w kadrze na rywalizację z Cracovią, w 34. kolejce PKO Ekstraklasy. Wszedł na murawę w 88. minucie, zmienił Josue. I zadebiutował w "jedynce".

Komentarze (41)

1063

#11094
#1094
Strzałek jest żywym dowodem na to jaki chory system szkolenia jest uprawiany w Polsce a i w Legii niestety też wiele brakuje do normalności. Patrze na reprezentację u17 i chyba każdy z tych chłopaków przewyższa Strzałka warunkami fizycznymi. Tylko co z tego jak żaden nie potrafi grać w piłkę. U nas Strzałek wyskoczył przez przypadek bo n strzelił kilka bramek i zaliczył asysty. Gdyby nie to to zapewne zostałby odstrzelony bo jest za chudy i za mały. Kiedy to się w końcu zmieni? Mam nadzieję że wkrótce. Po co nam kolejne mistrzostwa młodzików wygrywane Lechem jak potem okazuje się że ich chłopaki dorastają i nabierają warunków fizycznych do gry w seniorach a przy okazji umieją grać kreatywnie w piłkę bo mają talent a nie byli dobierani centymetrem i wagą. Mam nadzieję że Strzałek odpali. Dawno nie widziałem młodego zawodnika, który wiedziałby co to jest przyjęcie kierunkowe i umiał zmylić rywala balansem ciała. Ostatnim bym chyba Wolski. Powodzenia Igor.
Generał brygady
  • 0 / 1
Będzie nowy trener postawi na Strzałek..
Postawi albo nie postawi, wszystko zależy od Strzałka.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Potrzymaj mi piwo :D:D:D
Kapitan
  • 0 / 0
Brawo Igor!
2minuty! Zaszalał! Stawiałem na 30sek...
Generał broni
  • 3 / 0
Kilka spotkań wcześniej i wszystko było by ok
Porucznik
  • 5 / 7
Szanuje Vuko że podjął się ratowania Legii ale z tymi minutami to zaszalał.
  • 13 / 6
Wuefista wczesniej bał się że Strzałek przycmi innych drewniaków na których stawia.
  • 3 / 1
O to akurat nie trudno. Sokołowski na pół roku gry zagrał 1 dobry mecz.
Slisz zagrał może ze trzy...
Pułkownik
  • 3 / 2
szkoda że tak późno Strzałek wszedł do pierwszej drużyny, to samo dotyczy Włodarczyka, który odejdzie najprawdopodobniej do Górnika. dlaczego nie zagrali dzisiaj ?
  • 1 / 1
Trudno mowico wejściu do 1 drużyny skoro Vuko perfidnie wpuszcza go w ostatnim meczu na 4 minuty.
  • 13 / 7
Ani jednego słowa podziękowania dla pana trenera Vukobicia za odkrycie Strzałka który nawet nie był podstawowym zawodnikiem w rezerwach Legii. Za to podśmiechoojki z trenera,bo to jest modne.

"Z czego się śmiejecie, z siebie się śmiejecie" .
Vukovicia
Taki mamy klimat… walić w klub każdy potrafi bo raz na 10 lat sezon nieudany.
Młodszy chorąży
  • 5 / 10
Pana trenera? Kurva coś ci się pomieszało. Na Pana trenera trzeba sobie zasłużyć
  • 4 / 9
Naprawdę dajcie już spokój z tym Vuko jako trener. Był gościu i się nie sprawdził a to jego lanie wody w mediach jest żałosne. Jest uparty a to mu nie wróży dobrze. Mamy mu dziękować? Za co? Za to że miał płacone? Dziękować to on powinien kibicom za to że oglądali takie gów.no i płacili jeszcze za to. Można mu podziękować za pobyt w klubie i tyle w temacie. Czas na nową miotłę
Kolega z Bielska inaczej by śpiewał,gdyby inny trener trener ratował Legię. Kto wie czy nie pod melodię w Krakowie.

Tak wielu chętnych trenerów ustawiano się w kolejce do uratowania Legii że tylko szkoda,że żaden z nich nie wyjął CV z szuflady..
43 lata czekałem na wygraną Legii w stosunku 7:0. Ciekawe ile następnych lat upłynie nim takie - polecę userem Bielsko - goowno będzie udziałem kibiców na Ł3.
  • 1 / 5
Przypomnij sobie kiedy to 7-0 było. Bez przesady. Gdyby to był naprawdę taki świetny trener jak piszecie to by nie spier.dolił pucharu Polski z Rakowem. Nie z**b.ałby europejskich pucharów ze szkotami...można by tak dalej. Pomimo wielu szyderczych komentarzy na temat spadku naprawdę ktoś myślał że Legia spadnie? Daj spokój. Legia się utrzymała to teraz zaczyna się jego biadolenie jaki to jest skrzywdzony. Przypomnę że ksywa Pinokio nie wzięła się z niczego. Dziękuję Vuko za pracę w klubie i tyle. Na chwilę obecną nie nadaje się na trenera do tak wybitnego klubu
Co do sprawy przeją ia do Wisły to nie mamy żadnych dowodów na to, że Vuko chciał, a jedynie prasowe spekulacje z Krakowa nie poparte niczym. Sam piłkarz temu zaprzeczał. Co ciekawe z Wisłą związali się:Stanko Svitlica czy Drago Okuka i to jest fakt. No i jeszcze przypomnę, że Vuko wykrzyczał "Żylecie" w twarz: to wy jesteście Pinokio.
Plutonowy
  • 5 / 3
bieszczady czy tam dariuszu sory klient ale beznadziejny jestes
Co do meczu ze Szkotamito przypomnę tylko jak bardzo dobrze zagrali w tamtym sezonie w Europie. Na papierze byliśmy słabsi od Rangers'ów i tylko Vukoviciowe credo zapierd***ć oraz taktyka trzymała Nas w grze do końca dwumeczu. Błędem Vuko było postawienie na "maszynę" Cafu, który przeszedl obok tego meczu, oraz na cymbał zwanego Nagy, który stał niczym posąg pozwalając na spokojne i mierzone - precyzyjne do#rodkowanie na głowę nieobstawionego Morelosa na kilka minut przed końcem meczu, no i stało się. Dogrywka była dosłownie o kilka minut na wyciągnięcie ręki i Jarek Niezgoda był już na boisku w sam raz na taki rozwój sytuacji.
bardzo dobrze zagrali w Europie - chodzi o FC Rangers. Proszę sprawdzić.
  • 1 / 4
A ja głupi myślałem że błędem było wystawienie Kulenovica. Sorry nie znam się
  • 1 / 4
  • 1 / 4
  • 1 / 4
Chłopak w tym roku skończy 18 lat. Mógłby już w kilku meczach dostawać po kilkanaście minut. Przypomnę, że na jesieni, w meczu z nami, Urban wystawił 15-letniego Stalmacha. Grał od początku i radził sobie bardzo dobrze w środku pola.
w ostatnim meczy Śląska 20 minut też zagrał 15latek.
Ale u nas grali Pekhart i Lopes, bo Vuko ich szanował...
To jedna z wielu rzeczy, za które nie szanuję Vukovica.
Mam nadzieję chłopaku, że jesteś przyszłością Legii.
I tego Ci życzę!
  • 1 / 1
Oby nie podeszli jak do innych utalentowanych. Czyli oddanie za darmo
  • 10 / 9
Obstawiałem że Vuko wpuści go w 89 minucie a tu proszę jaki łaskawy. Już od 88 mógł pograć. Super
  • 5 / 1
A właśnie mialem pisać że ktośbprzepowiadał taki występ
Można powiedzieć że wstrzelił się w ostatnią zmianę...
Troszkę mało minut ale zawsze to debiut....
W następnym sezonie życzę ci Igor meczow najlepiej w podstawowym składzie
  • 14 / 8
Dostał tyle,ile wszyscy się spodziewali...ech,betonowy Vuko ;)
  • 6 / 7
Po prostu mamy świetnych piłkarzy. Holownia, Skibicki, Lopes, Sokołowski. Nie ma miejsca dla młodych perspektywicznych. Takich trzeba oddawać za darmo