Dwa gole w pięć minut, zła seria przerwana

18.10.2024 19:35

(akt. 18.10.2024 22:23)

Legia w dobrym stylu wróciła do gry po przerwie reprezentacyjnej. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe 2:0 z Lechią Gdańsk (beniaminek) i przerwała złą serię (cztery mecze ligowe bez zwycięstwa). Bramki, w 58. i 63. minucie spotkania 12. kolejki Ekstraklasy, zdobyli odpowiednio Ryoya Morishita i Kacper Chodyna.
PKO Ekstraklasa 2024/2025 - Kolejka 12
Lechia GdańskLechia Gdańsk
0 2

(0:0)

18-10-2024 20:30 Gdańsk
Piotr Lasyk CANAL+ SPORT 3, CANAL+ SPORT, CANAL+ 4K, CANAL+ ONLINE
19'
39'
41'
46'
54'
58'
59'
63'
69'
75'
76'
76'
83'
Lechia GdańskLegia Warszawa
  • 1. Szymon Weirauch

• 11. Dominik Piła

• 44. Bujar Pllana

76'
  • 3. Elias Olsson

• 20. Conrado

• 8. Rifet Kapić

• 5. Iwan Żelizko

• 17. Anton Carenko

69'
  • 79. Kacper Sezonienko

59'
  • 30. Maksym Chłan

76'
  • 9. Bohdan Wjunnyk

76'

• 29. Bohdan Sarnawśkyj

• 4. Andrei Chindris

• 94. Loup-Diwan Gueho

• 23. Miłosz Kałahur

• 19. Serhij Bułeca

69'
  • 6. Karl Wendt

76'
  • 7. Camilo Mena

59'
  • 33. Tomasz Wójtowicz

76'
  • 99. Tomasz Neugebauer

76'

Trzy wcześniejsze spotkania (z Górnikiem Zabrze, Realem Betis i Jagiellonią Białystok) zaczynała ta sama jedenastka: Kacper Tobiasz – Paweł WszołekRadovan PankovSteve KapuadiRuben Vinagre – Bartosz KapustkaMaximillian OyedeleRyoya Morishita – Kacper ChodynaTomas Pekhart, Luquinhas. Tym razem, w meczu z Lechią w Gdańsku, doszło do trzech zmian. Gabriel Kobylak zastąpił "Tobiego", a Marc Gual i Wojciech Urbański pojawili się na murawie odpowiednio w miejsce Pekharta oraz Luquinhasa. W kadrze zabrakło m.in. Juergena Elitima (rehabilitacja po operacji uszkodzonej łąkotki) i Jana Leszczyńskiego (po operacji kolana).

12. KOLEJKA EKSTRAKLASY: LECHIA GDAŃSK – LEGIA WARSZAWA 0:2 (0:0)