Legia Warszawa - Real Betis 1:0 Kacper Tobiasz

Legia Warszawa – GKS Katowice (mecz trwa)

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

27.10.2024 19:00

(akt. 27.10.2024 21:10)

Legia walczy o trzecie zwycięstwo z rzędu. Stołeczny klub mierzy się u siebie z GKS-em Katowice (beniaminek), który ma serię czterech meczów bez porażki. Spotkanie 13. kolejki Ekstraklasy rozpoczęło się w niedzielę, 27 października (godz. 20:15). Transmisja w CANAL+ SPORT 3 i CANAL+ ONLINE, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo.
PKO Ekstraklasa 2024/2025 - Kolejka 13
2 1

(2:1)

GKS KatowiceGKS Katowice
27-10-2024 20:15 Warszawa
Karol Arys CANAL+ SPORT 3, CANAL+ ONLINE
25'
28'
33'
45'

• 74. Jakub Antczak

Jak wyglądał podstawowy skład Legii na 21. spotkanie o stawkę w sezonie 2024/25? Między słupkami stanął Kacper Tobiasz. Na bokach obrony wystąpili Paweł Wszołek i Ruben Vinagre. Duet stoperów stworzyli Radovan Pankov oraz Steve Kapuadi. W środku pola znaleźli się Bartosz KapustkaRafał Augustyniak i Wojciech Urbański. Na skrzydłach byli ustawieni Kacper Chodyna oraz Ryoya Morishita, a w ataku Marc Gual.

W kadrze meczowej zabrakło m.in. Juergena Elitima (rehabilitacja po operacji uszkodzonej łąkotki) i Jana Leszczyńskiego (po operacji kolana). Maximillian Oyedele, który został zmieniony w 46. minucie wyjazdowego spotkania z Lechią Gdańsk (dolegliwości w okolicy stawu skokowego) i nie pojechał do Serbii, zaczął rywalizację z ławki.

Początek meczu nie przyniósł większych emocji. Rzucała się jednak w oczy nieskuteczność legionistów na własnej połowie, która tylko napędzała gości. Piłkarze "GieKSy" nie potrafili skorzystać z prezentów, choć kilkukrotnie sprawdzili czujność Tobiasza. Zrobił to m.in Adam Zrelak, ale lepszy w tej sytuacji był "Tobi". W pierwszych minutach stołeczny zespół stworzył zaledwie jedną dobrą okazję, po kontrataku, którą niecelnym podaniem zepsuł Morishita.

Legia w końcu zapłaciła za swoje błędy i nonszalancję przy rozegraniu. W 25. minucie Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek do Martena Kuuska, ten zgrał głową do Zrelaka, który z najbliższej odległości pokonał Tobiasza. Stracony gol podziałał na legionistów jak czerwona płachta na byka. Trzy minuty później Pankov miękko dośrodkował do Morishity, Japończyk podał na środek do Kapuadiego, który mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Piłkarze Goncalo Feio od razu starali się pójść za ciosem. Bliski zdobycia bramki był Gual, ale nieczysto trafił w piłkę. Po chwili groźnie główkował Morishita, tym razem interweniował Dawid Kudła.

Konsekwentna walka o drugiego gola przyniosła efekt w ostatniej akcji pierwszej połowy. Legia wyszła z szybką kontrą, Kapustka podał do Vinagre, Portugalczyk w tempo zagrał na dalszy słupek, a całą akcję zamknął skutecznym strzałem Chodyna. Dla 25-latka był to już trzeci mecz z rzędu z golem. Do przerwy warszawiacy wygrywali 2:1.

13. KOLEJKA EKSTRAKLASY: LEGIA WARSZAWA – GKS KATOWICE 2:1 (2:1)
Kapuadi (28. min), Chodyna (45. min) – Zrelak (25. min)

ŻÓŁTA KARTKA: Kowalczyk

LEGIA: Tobiasz – Wszołek, Pankov, Kapuadi, Vinagre – Kapustka, Augustyniak, Urbański – Chodyna, Gual, Morishita

GKS: Kudła – Kuusk, Jędrych, Klemenz – Czerwiński, Kowalczyk, Repka, Wasielewski – Błąd, Zrelak, Nowak