Obniżka płac, porozumienia nadal brak, ale kompromis coraz bliżej

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

15-04-2020 / 09:42

(akt. 03-05-2020 / 21:35)

Rozmowy władz Legii Warszawa z piłkarzami w sprawie obniżek pensji na czas pandemii koronawirusa trwają już jakiś czas. We wtorek, już po Wielkanocy, doszło do kolejnego spotkania. Władze klubu ustosunkowały się do propozycji zawodników.

Jak już wspominaliśmy, piłkarze muszą się liczyć z ograniczeniem zarobków o połowę w trakcie trwania pandemii - podobnie jak wszyscy pracownicy w klubie. W przypadku zawodników kolejna cześć pieniędzy byłaby zamrożona i wypłacona później. Ostatnia propozycja władz Legii spotkała się już z lepszym przyjęciem przez zawodników, ale ostatecznie nie została jednogłośnie zaakceptowana. Wkrótce zapewne następna tura rozmów i negocjacji, możliwe, że władze będą dyskutowały z piłkarzami indywidualnie. Przy Łazienkowskiej jest coraz bliżej wypracowania kompromisu, ale porozumienia w tej sprawie na dziś jednak nie ma.

Więcej na temat dotychczasowych rozmów przeczytacie w poniższych artykułach:

► Piłkarze czekają na odpowiedź klubu

► Negocjacje ws pensji piłkarzy Legii. W czwartek kolejne rozmowy

► Piłkarze Legii rozumieją konieczność cięć finansowych

► Kryzys zagląda do klubów, w Legii negocjują z piłkarzami

► Nadal brak porozumienia w sprawie obniżki płac piłkarzy

QUIZ Czy pamiętasz tych piłkarzy? Cz.2.

Komentarze (135)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Blisko, coraz bliżej odcinek 20, 21, 22...... ; - )
Porucznik
 • 0 / 0
Gratuluję celnej puenty
Dziękuję, miło być docenioną...
Będą tak negocjować do wznowienia ligi a potem stwierdza ze nie ma po co obniżać xd
Jeśli ekstraklasa dogra ligę do końca, to nie ma mowy o obniżkach.
Wogóle kto te obniżki wymyślił, jedyny temat rozmowy z piłkarzami, powinien być o tym, ile % zamrażamy. To wszystko.
Tak nieśmiało przypomnę, że Legia utraci około25 mln. zł. w tym roku, nie w sezonie 2019/20,z powodu braku obecności Kibiców - bilety, karnety, wpływy z cateringu.
I to jest bardzo ostrożny szacunek oparty m. in. na wpływach od Kibiców za ubiegły sezon - finansowe sprawozdanie Legii.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bieszczady, rozumiem, że dziurę budżetową spowodowaną koronawirusem bierzesz na swoje bary!
Podporucznik
 • 0 / 0
Zakładam, że zatrzyma sie na obniżce o 40%. Racje są po obu stronach - klub podpisując kontrakt teoretycznie powinien przewizieć wszystkie sytuacje, a z kolei piłkarz winien wziąć pod uwagę to, że zapisy kontraktu z przyczyn niezależnych nie są w pełni przez niego wypełniane, choćby nie wiem jak "stawał na głowie".
Moja propozycja jest taka: wypyyerdolic pilkarzy z klubu, zatrudnic na stanowiskach pilkarzy wszystkich Jarzabkow, bo oni wiedza jak zarzadzac klubem, w przeciwienstwie do poplecznikow Lesnego. Na Zylecie zrobic to, co na Bialorusi:

https://sport.tvp.pl/47501846/koronawirus-na-bialorusi-dynamo-brzesc-i-nietypowa-akcja-zamiast-kibicow-na-trybunach-manekiny

I bedzie git.
Nie, najlepiej zatrudnić byłego naszego piłkarza Janusza Gola, ten napewno nie zgodzi się na żadną obniżkę, choćby meteor uderzył na Ł3, to on i tak miałby to wszystko tam, gdzie pan majster na budowie każe się całować. Ten, to Panu marszałkowi i mającym podobne podejście do omawianego tematu, przypadłby do gustu. Tak sądzę.
Pułkownik
 • 1 / 0
O jakim porozumieniu mówimy.
Przecież to konflikt interesów.
Między ciszą a ciszą, sprawy się kołyszą.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Generał broni
 • 0 / 0
Czy to nie jest tak, że piłkarze powinni wiedzieć jakie straty ponosi klub z powodu epidemii? Może ta strata powionna miec wpływ na zmianę wynagrodzenia?
Czy nie jest istotne, dlaczego nie grają (sami nie chcieli, czy ktos im zakazał)? Czy umowa nie mówi, że jak nie graja to mniej zarabiają? Dlaczego nie organizuje się treningów w klubie?
Czy piłkarze i klub nie wiedzą, że stanowią jeden organizm? Upadek klubu, to likwidacja pracodawcy i ustrata miejsca pracy. "Wyzysk" piłkarza, to możliwa utrata pracownika, która grozi jeszcze większymi stratami dla przedsiebiorcy.
Oczywiście w rzeczywistości wszystko działa inaczej.
Mamy przynajmniej piłkarzy z charakterem,
Walczą o swoje i dobrze...
Dlatego są pierwsi w lidze, Vuko wpoił
im walkę o swoje, więc walczą nie tylko na boisku.
I proszę Was... nie oceniajcie pochopnie, jak nie znacie szczegółów negocjacji.
Znając Miodka, to myślę, że w negocjacjach od początku „jechał po bandzie” i chciał zawodnikom zostawić tylko kieszonkowe.
To, że inne kluby doszły do porozumienia nic nie znaczy... oni maja inne priorytety, mogą wywalić nawet połowę składu i nie zrobi im to różnicy, bo i tak grają aby grać.
W Legii każdy piłkarz jest cenny i potrzebny, oni to wiedzą i to jest ich karta przetargowa, Legia nie zwolni połowy zawodników, bo Legia chce wygrywać, Legia musi wygrywać, a do tego potrzebny jest cały obecny skład, nie gwiazdozbiór gówniarzy z drugiego zespołu.
Plutonowy
 • 5 / 13
Nie gracie to zejdzcie z tych swoich wielkich pensji i nie róbcie z siebie takich gwiazdorków bo nimi nie jesteście. To już zaczyna być irytujące jak banda biegaczo kopaczy z eklapy targuje sie o każdą złotówke a kilkaset tysiecy ludzi straciło całkowicie zródło dochodu. WSTYD !!! Nawet w takimłachu sie dogadali bez problemu a tu primadonny nosem kręcą. Wez Mioduski po sezonie tych największych lamerów co kręcą noskiem poprostu odpal z drużyny bo własnie w czasie kryzysu najbardziej widać kto jest Legionistą a kto zwykłym przebierańcem.
Nie znamy i nie poznamy szczegółów porozumienia w Poznaniu, jak również mamy dość ograniczona wiedzę dot. Rozbieżności jeżeli chodzi o porozumienie z piłkarzami w Legii. Jeżeli się nie posiada wiedzy to raczej nie powinno się oceniać zachowań.
Jeżeli to do mnie było, a podejrzewam, ze tak bo raczej nie do Raffika to informuje, ze stwierdzam fakty. Nie znamy szczegółów porozumienia w Lechu, nie wiemy jakie są rozbieżności w Legii. Może być tak, ze nasi piłkarze zgodzili się na większe cięcie niż ci z Lecha wiec gloryfikowanie jednych i negacja drugich moze być nieuzasadniona. Co do pouczania to robisz to cały czas na forum przy okazji obrażając innych. I nie jest to pouczanie tylko stwierdzenie faktów. Tak wiem nic nie rozumiem, już to słyszałem. I mam tego świadomość, może gdyby inni również mieli to świat byłby lepszy.
Przemadrzały

Mogą popluć to plują, tym charakteryzują się trolle. W Poznaniu się dogadali i nagle łał, a nikt nie wie na jakich warunkach. Z tego co udało mi się znaleźć to fragment artykułu z końcówki marca:

"Wiadomo jednak, że przy Bułgarskiej rozmowy na ten temat się odbyły i sami piłkarze wyszli z inicjatywą zrzeczenia się połowy pensji."

Połowa pensji... rzeczywiście łał, świecą przykładem... nasi mają się zrzec 50% i zamrozić kolejne 30 a w niektorych przypadkach nawet 40 % i trzeba po nich oczywiście jechać bo kręcą nosem na taką propozycję...powinni jeszcze kredyty dobrać i najlepiej auta posprzedawać, wtedy "kibic" z Legia.net byłby zadowolony...
fairplay ty to na Ł3 to byłeś przejazdem
Pietrek i najgorsze jest to, ze często wypowiadają się wszyscy kibice to albo tamto.
Kibice Legii to jednak dno dna pod względem organizacji, miłości do klubu. W cyklu głosowanie na życzenie tvpsport na mecz retro z europejskich pucharach, który wyemitują zaledwie 240 lajków na wysoko wygrany mecz z Utrechtem mecz Widzewa 1,5 tys. lajków mecz Wisły 1,8 tys. lajków. W efekcie czego tradycyjne tvpsport online wyemituje kolejny mecz Wisły.Gdyby Legia była w takiej sytuacji jakiej od kilku lat jest Wisła to nie ma najmniejszych szans na taką ilość sprzedanych karnetów, na taką frekwencję na meczach na taką pomoc finansową ze strony kibiców. My nawet grając w ostatnich miesiącach najbardziej efektowną piłke od lat mamy problemem uzbierać 20 tys. ludzi.
Chorąży
 • 0 / 1
weź fejs to teraz jak NK to nie dziwne, że tylu skislakow go ma jeszcze
Na twitterze zauwazyłem, że gdy prezentują np. nowego zawodnika(anonima) to tez mają większe zasięgi i więcej lajków niż gdy robi to Legia. Prawda jest taka, że Legia ma w zdecydowanie większości kibiców sukcesu albo takich, którzy nie interesują się polską ligą i obserwują media społecznościowe największego klubu ze stolicy z ciekawości a niektórzy po prostu dla trollingu.
Chorąży
 • 0 / 1
Co do za angażowania nie jest aż tak źle.

https://twitter.com/xkomago/status/1250086080910589958?s=20
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,25873579,agent-karbownika-zdradza-kulisy-rozmow-najblizej-byl-klub.html#s=SMT_Link_13&_ga=2.7543862.547797747.1586114526-amp-RTKsguM3LoM25Eaz04seK4PjR28fJbRXpNQquDKdgSXXnKTepZoxWl35NsZWn9wZ

Zapewne Real Sociedad...
Generał broni
 • 1 / 1
Niemcy grają bez publiczności na pewno do 31 sierpnia nie sądzę by u nas było szybciej. Sporo piłkarzy i tak znajdzie się na bruku, czy będą ugody w sprawie kontraktów czy nie. Zadecydują pieniądze z telewizji ale nie sądze aby C+ była w stanie zagwarantować pieniądze z kontraktu. Dokończenie sezonu nie ma sensu bo do nowego nie wystartuje sporo klubów, równie głupi jest pomysł z powiększaniem ligi bo większość klubów I-ligi nie płaci piłkarzom od 1 kwietnia i nie zapłaci bo nie ma z czego. Propozycje Mioduskiego są i tak zbyt pochopne i mogą okazać się niewystarczające, powinien raczej pójść na ugodę z kluczowymi piłkarzami (perspektywicznymi a resztę załatwić po Grecku (nie chcesz czekać na kasę dwa lata to do widzenia).
Macie maseczki czy będziecie szyć w nocy? Nie warto, sposób naczelnego lekarza USA jest genialny w prostocie wykonania (i dostępności materiałów)
DIV / Zrób to sam / Adam Słodowy:

1. Maseczka z worka do odkurzacza, bardzo skuteczna 95%, bez szycia:

https://www.facebook.com/fontnieczcionka/posts/2744700192293840

2. Maseczka z T-shirta, skuteczna 70-75%, igła i nitka poziom pierdoła:

https://www.heddels.com/2020/03/how-to-make-a-diy-face-mask-out-of-a-t-shirt

3. Jak skuteczne są maseczki?

https://medium.com/@Cancerwarrior/covid-19-why-we-should-all-wear-masks-there-is-new-scientific-rationale-280e08ceee71

Ja mam buff który używałem na rower żeby mi w szyje nie wiało. Trochę masek chirurgicznych które mi kiedyś ciotka dała i zrobiłem pare z worków do kosza. Mam też jakąś budowlaną z zaworkiem. Siostra szyje też bawełniane, ale nie wołałem na razie.
*Z worków do odkurzacza oczywiście
A to już nie można kupić?
HB
Z ciekawości chyba zrobię, ale zdecydowanie prostsza jest maska "lekarska". A czy ktoś może zrobił maskę origami (ASP w Krakowie)? Mi nie wyszła (za gruby ręcznik???)
Chorąży
 • 0 / 0
@Henning dobra jeszcze maseczka z mikrofibry.
Nie przepuszcza cząstek większych od 0,1 mikrona, czyli nie przepuści takich rzeczy jak: pyłki, roztocza, odchody roztoczy, smog, bakterie oraz każdą inną cząstkę - nie mniejszą niż 0,1 mikrona.
Chorąży
 • 0 / 0
Nieźle kasę biją na wirusie.
Dostałem maila od pewnej dużej sieciowej apteki po 20 o dostępności maseczeka chirurgiczna paczka 50szt
wszedłem przed 22 brak już towaru ale cena 250zł !!!! Przed pandemią 12-15 zł paczka
Generał broni
 • 1 / 1
Bez przesady dużo jeździłem rowerem w smogu i chciałem kupić maseczki jednorazowe w aptece w październiku i cena za paczkę (100) była ponad 150 zł także nie przynudzaj, co nie znaczy, że teraz nie chcą 2 albo 3 razy tyle.
Skuteczność maski możecie łatwo sprawdzić przystawiając płomień zapalniczki przed maskę. Jak mocno dmuchniecie a płomień się nie ruszy to znaczy że to dobra maseczka. Jak się ruszy lekko to średnia. A jak się rusza mocno, to znaczy że słaba.

Przy czym skuteczność np. maseczki z materiału można łatwo zwiększyć składając go 2-4 razy, wtedy co prawda będzie wam trochę gorąco i trudniej będzie się oddychać, ale skuteczność będzie większa.

Róbcie, szyjcie, dzielcie się ze znajomymi instrukcją lub maskami.... United we stand, divided we fall ;-)
Chorąży
 • 1 / 1
Zenuś nie pierd...ol maseczki jednorazowe chirurgiczne były za 15 zł 50 sz Chyba nie powiesz mi, że na rowerze jeździles w chirurgicznych? OMG
Na szybko masz archiwum allegro cena 10zł archiwum.allegro.pl/oferta/maseczka-chirurgiczna-na-gumke-niebieska-50-szt-i7663103685.html
Chorąży
 • 1 / 1
A sprawdź teraz np w aptece doz 250zeta
Generał broni
 • 0 / 0
Może w internecie były tańsze mówie co było w aptece nota bene na patelni. Tak chciałem jeździć w jednorazowych, ale były za drogie i kupiłem wielorazową z filtrem węglowym.
Dzisiaj w Hejt Parku o 21 Leśny. Będzie się działo.
Dzisiaj przede wszystkim pamiętny finał PP 89.godz.20;30 na Łączy nas piłka.
Nie słucham/oglądam z zasady mediów p. Stanowskiego. Na twitterze przeczytałem że Boguś zamierza kandydować na prezesa PZPN. Zatem módlmy się jednak o Koźmińskiego. Narzekaliśmy na Bońka, narzekaliśmy na ewentualnego Koźmińskiego... a tu się okazuje że najbardziej antylegijnym kandydatem może być jej były prezes i właściciel.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
bardzooooooo słabe nic nie straciłeś
Generał
 • 0 / 0
Ja słuchałem jakieś ostatnie 40 min i spoko się wypowiadał.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bardziej chodziło mi, że program całkowicie był o niczym, o niczym, o czym już wcześniej nie było to wałkowane, no może poza jednym ze pewnie wystartuje na prezesa PZPN i to było by tyle.
Przejechano się po mnie stutonowym walcem, gdy krytykowałem pìłkarzy za ich nieustępliwość wobec finansowych problemów - nie z winy Klubu -,no i proszę,niczym radzieccy żołdacy - żadnych ustępstw.Nie oddamy ni piędzi ziemi. A przecież " zamrożone"% zostaną odmrożone, gdy tylko wszystko lub prawie wszystko wróci na swoje tory. Piłkarze nie stracą nawet grosza, ale im nie przemówisz do rozsądku.

Ktoś wyjdzie mocno poobijany( metafora)z tego negocjacyjnego przeciągania liny i nie popełnię błędu piszac, że będzie to towarzystwo wzajemnej adoracji w tępym uparciu i oderwaniu od realiów.
"metafora" - błędnie użyłem
„Piłkarze nie stracą nawet grosza” Maja mieć obniżone wynagrodzenie o 50 % to chyba coś tam stracą, no i jak wynika z przecieków to się nawet godzą z taką stratą. Zamrożone miała być cześć z tych pozostałych 50%
Ja komentując odnosiłem się tylko i wyłącznie do "zamrożonych" % i tak proszę traktować mój wpis. Piłkarze niczego nie stracą,poza własnym wizerunkiem wśröd Kibiców, trwając przy uporze godnym lepszej sprawy.
Może chodzi o to, ze gdyby ta propozycja o której się mówi była prawdziwa to piłkarze Legii mieliby się zgodzić na najbardziej rygorystyczne warunki w eklapie. Mogą się zastanawiać dlaczego zaproponowane warunki są gorsze od tych np. w Wisle Kraków, której sytuacja finansowa jest nieporównywalna. Aczkolwiek to jest gdybanie, opieramy się tylko na jakiś przeciekach. Bardzo prawdopodobne, ze odbiegają od stanu faktycznego.
Generał
 • 2 / 0
Zastanawia mnie proces myślowy, który pozwolił popełnić Ci ten wpis.

"Piłkarze nie stracą nawet grosza, ale im nie przemówisz do rozsądku"
W artykule jest, że tracą 50%
"A przecież "zamrożone"% zostaną odmrożone, gdy tylko lub prawie wszystko wróci na swoje tory"
Rozumiem, że widziałeś zapisy tej propozycji i wiesz, w jaki sposób zostanie to odmrożone i za jaki okres i kiedy to będzie? Bo co do tego były wątpliwości przy pierwotnej propozycji, że nie było to dokładnie sprecyzowane.
"Nie z winy Klubu"- ale także nie z ich winy. Dlaczego mają się godzić na każdą propozycję, którą Darek wymyśli, jeśli uważają ją za niesprawiedliwą?
"Ktoś wyjdzie mocno poobijany....i nie popełnię błędu pisząc, że będzie to towarzystwo wzajemnej adoracji w tępym uparciu i oderwaniu od realiów"-
Na czym opierasz to stwierdzenie skoro nie znasz dokładnych zapisów propozycji, a w artykule jest informacja, że propozycja spotkała się z lepszym przyjęciem przez zawodników?
Popełniłeś wpis, który nijak ma się do artykułu i jest kompletnie oderwany od jego treści.
Kacza, mogę n - ty raz napisać,że odnosiłem się do zamrożonych % a nie 50% straty kontraktowych zapisów, ale jak widać, nic to nie da.Każdy może wyczarować co tam tylko chce i mu pasuje.Tak się nie da.

Z poprzednich artykułów zamieszczanych po kolejnych rundach jałowych negocjacji niezbicie wynikało, że zamrożone % powrócą do prawowotych właścicieli. Zgoda co do tego, że nikt z nas nie zna szczegółów propozycji każdej ze stron.Za pośrednictwem LegiaNet wiemy co nieco jak wyglądają warunki brzegowe każdej ze stron.
Parsifal

Nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, nawet zarzucając coś piłkarzom, wymyślasz swoje teorie. Dalej się zastanawiam co masz na celu, mam podejrzenie że ktoś Ci za to płaci... ale kto i po co?
" ktoś mi płaci" itd.

W artykule stoi jak byk napisane,że zamrożone pieniądze zostaną później wypłacone, więc o jakiej stracie panów piłkarzy tu mówimy, a raczej piszemy.No chyba stracie w czasie, co można wiązać z utratą wartości pieniądza o owym czasie i tylko tyle.
Parsifal

Spytam inaczej, co myślisz o piłkarzach Wisły Kraków i Śląska Wrocław? Oni już się dogadali z klubami.
"dlaczego mają się godzić na każdä propozycję, którą Darek wymyśli" - może Darek lepiej jest zorientowany w finansowych uwarunkowaniach jaki obecnie podlega Legia. I jeszcze jedno - to on a nie piłkarze mudi myśleć o przyszłości Klubu uwzględniając nie tylko różowe scenariusze. Nikt nie zagwarantuje, że wirus pójdzie sobie i nie wróci bardziej podstępny - zmutowany - jesienią dobijając nieprzygotowane kluby.Czy wiemy kiedy wrócą kibice wraz z pieniążkami na stadiony? A może dopiero w sezonie 2021/22 - nie taki wcale nierealny scenariusz, opierając się na opiniach epidemiologów. A sponsorzy klubów nie odczują kryzysu i nie zmniejszą zangażowania?

Akademia sama się nie wyposaży w niezbędny sprzęt do jej funkcjonowania, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy nadciąga kryzys gospidarczy o skutkach trudnych do oszacowania na obecną chwilę.
Pietrek, te kluby są w innej sytuacji i tak samo piłkarze. U nas Mioduski kupił Legię za własne pieniądze i nie może liczyć na pomoc miasta. W Krakowie potrzeba o wiele mniejszych pieniędzy na ratowanie klubu niż miałoby to miejsce, odpukać w niemalowane drzewo,u nas.Tu skala problemu byłaby wielokrotnie wększa.I nie zapominaj proszę o ciążącym zadłużenou, którego nikt nie spłaci za Mioduskiego.

Bardzo łatwo jest użalać się nad stratami piłkarzy i ich niedolą i tylko szkoda, że pomija się powody tak " niemoralnej " propozycji właściciela.
Ja nie użalam się nad stratami piłkarzy, użalam się tylko nad niektórymi forumowiczami którzy nie znając żadnych szczegółów rozmów są w stanie wyzywać swoich piłkarzy. Sytuacja piłkarzy Wisły i Śląska jest inna? Koronawirus ten sam i kryzys ten sam. Ale chcesz wiedzieć co ja myślę to chętnie powiem. Szanuje piłkarzy Wisły Kraków za to że zgodzili się na 50% obniżenia pensji, zrobili to co do nich należało. A co do piłkarzy Śląska? Gardzę nimi jak niektórzy kibice piłkarzami Legii. Zaproponowali 80 % zamrożenia i tyle. Nie stracą nic a pieniążki odzyskają jak tylko wrócą do gry. To jest zachowanie zasługujące na krytykę, ale lepiej krytykować piłkarzy Legii nie znając nawet ich oferty.
Nie interesuję się innymi klubami, więc nie wiedziałem o numerze zawodników Śląska. Jako kibic Legii będę krytykuję własnych piłkarzy, a zwłaszcza tych, którzy składają puste deklaracje o Legi w sercu. Nie odkryję Ameryki, jeżeli zapronuję, by krytyką piłkarzy Śląska zajeli się się jego kibice. Tak będzie lepiej i zwyczajnie prościej dla wszystkich zainteresowanych.

Taki Kowalczyk, nawet z sezonu 2000/01 czy Vuković,pokazaliby obecnemu kapitanowi co to znaczy mieć Legię w sercu i być jej kapitanem.Ja wczoraj, tak przy okazji kolejnych urodzin Kowala przypomniałem jego rezygnację z gry w reprezentacji po bezprawnym odebraniu mistrzostwa, czego nie uczynili członkowie Galerii Sław Legii: Pisz i Śliwowski, czy publiczną, bo w C+, ostrą krytykę ówczesnych gwiazdorków Legii po kolejnym przegranym sezonie 2000/01. Vuko też nie bał się otworzyć gęby przy Walterze i wygarnąć mu prawdy, gdy inni chowali głowy w piasku, bo tak najbezpieczniej. Wspomniani nie chowaliby się za ustaleniami drużyny o źle pojętą solidarnościa, a sami zainicjowaliby co potrzeba.


Niestety, ale w aktualnej Legii brakuje takich właśnie przywódców stada, zwłaszcza w przełomowych momentach to się szczególnie rzuca w oczy.
"Jako kibic Legii będę krytykuję własnych piłkarzy"

Ten fragment mówi wszystko. Bycie kibicem odbieram troche inaczej, pozdrawiam.
Generał
 • 0 / 1
"Jako kibic Legii będę krytykuję własnych piłkarzy, a zwłaszcza tych, którzy składają puste deklaracje o Legi w sercu....Taki Kowalczyk, nawet z sezonu 2000/01 czy Vuković,pokazaliby obecnemu kapitanowi co to znaczy mieć Legię w sercu i być jej kapitanem"

To jeszcze lepsze od tych bzdur o piłkarzach.
Vukovic miałby mu mówić jak to jest być jej kapitanem? Ten sam Vukovic, który po deklaracjach, że w Polsce będzie grał tylko w Legii wymuszał podwyżkę negocjując z Wisłą i w słabej atmosferze odszedł do Grecji i dopiero jak tam go kopnęli w d**ę to wrócił jako syn marnotrawny?
Jędrzejczyk w przeciwieństwie do wymienionych przykładów nie składa deklaracji o Legii w sercu tylko gra w niej, nie przechodzi do innych polskich klubów i jest podporą obrony. Oby więcej piłkarzy było z jego charakterem do walki.
Taki Vuko miał jaja i nie bał się powiedzieć o Żylecie: "Żyleta pinokio" i ja nie mam wątpliwości, że Artur nawet by nie pimyślał o takim zachowaniu mając ku temu podstawy.

Vuko odszedł z Legii honorowo do Korony a rozeszło się o śmieszne pieniądze.

Jędza to taki śmieszek od robienia kawałów innym i od dbania o armosferę,ale nie od wzięcia się za bary z problemem w przełomowym momencie dla klubu.
Generał
 • 0 / 0
Nie bał się powiedzieć Pinokio jak sam był wcześniej tak nazywany za swoje akcje i puste deklaracje.
Dopiero jak był w kompletnej pupie w Grecji to znowu "zakochał" się w Legii.
Jędza to taki śmieszek, któremu nikt nie podskoczy i nie bał się okazywać Mioduskiemu nawet przy Sa Pinto, że jego miejsce jest tutaj.
Nie przypadkiem u Vuko jest kapitanem.
Żałosna jest ta próba walenia w niego z jednoczesną gloryfikacją zawodników z przeszłości, którzy też mają swoje na sumieniu.
Plutonowy
 • 3 / 4
Kopacze grają na czas... Liczą, że jak wrócą rozgrywki, to kibice zapomną i rozejdzie się po kościach. Na szczęście wielu nie zapomni...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zaraz koniec epidemii będzie i nagle łaskawie tydzień przed wznowieniem się dogadają
Zawodnicy Legii pokazują, że nie są zespołem. Nie potrafią się dogadać między sobą i pojedyncze osoby torpedują osiągnięcie porozumienia. W tej "rodzinie" każdy ciągnie w swoją stronę, w chwilach próby okazuje się, że Legia to zlepek indywiduów. Już wiadomo, dlaczego kolejnym trenerom tak trudno zbudować zgraną ekipę, której zadaniem jest zdominowanie tej ligi w zamian za idealne jak na ten kraj cieplarniane warunki treningu i gry. Potem pewnie będą kwasy w szatni, że ci się zgodzili, a tamci się już mieli się zgodzić, ale jednak się wyłamali, a jakiś jeden na nic się nie chce zgodzić, na co już mieli zgodzić się wszyscy. To ma być zespół na miarę oczekiwań kibiców?
Chorąży
 • 0 / 2
Nie doceniasz ambicji WAGS.
Podpułkownik
 • 4 / 10
Graja na zwłoke - chamskie zagranie - maja w d....klub - żeby jeszcze jedna pensja wplynela w całości i zeny na jak najmniej czasu obnizyc.. zalosne i godne potępienia.. jeżeli 3 czy 3 kopaczy z zaciągu nie chce się zgodzić to reszta którzy się zgadzają powinni się zgodzić a tych którzy nie chcą - ujawnić - zaraz by się wszyscy zgodzili i byłoby po sprawie. Piłkarzyki - straciliscie honor dla mnie - wszystkim jest mega ciężko a oni nie chcą zejść z i tak już sowitych wynagrodzeń.. jesteście prostakami i tyle mam wam do powiedzenia
Akurat nie grają na zwłokę - żeby dostać kolejna cała pensje, bo jeśli dobrze pamiętam to ostatnia pensje dostali w styczniu. Grają na zwłokę bo to najlepsza strategia negocjacyjna w sytuacji gdy to druga strona coś musi. A Miodek pokazuje że wcale nie musi i nie płaci. Przy okazji podobno przelał Zagłębiu za Slisza.
Świrek

Zobaczymy jak te k****sy zdobędą Mistrzostwo i zagrają w pucharach wypruwając sobie żyły, ciekaw jestem co wtedy napiszesz... "dzięki za walkę k****sy"?
Marszałek Polski
 • 0 / 2
♫♬ Niewiele dać mogę ci
Przykro mi
vs
♫♬ Obracam w palcach złoty pieniądz
I przeraźliwie nudzę się
Wczesny Perfect zawsze dobry jest.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To prawda.
Po ilosci minusów widzę że bidniutkich piłkarzyków jeszcze stać na wynajem internetowych klikaczy. A do "przemądrzałych" pytanie, zarabiałeś kiedyś miesiąc w miesiąc na poziomie kilkudziesięciu tysięcy? Zakładam z całkowitą pewnością że nie i zapewniam cię że mimo czasem wysokich kosztów własnych 2-3 miesiące obniżonych dochodów nie robią wrażenia.
Jak znam kogoś kto zarabiał to się liczy? ;-) Piłkarzyki to teraz inwestorzy, deweloperzy, rentierzy, nabrali kredytow, naotwierali biznesów, to wszystko trzeba potem opłacić. Nie tłumacze ich i nie staje w obronie - staram się zrozumieć :-) Jako że Legia jest najważniejsza, to oczywiście liczę że Miodek to ogarnie i będzie dobrze.
Ale ja to znam z autopsji, dlatego tak mnie denerwuje bełkot w obronie kopaczy.
Chorąży
 • 0 / 0
Patrzac po tym co mowisz, to jestes personifikacja efektu Duninga-Krugera. Innych wyzywasz, a sam malo wiesz. Nie wszyscy wydaja pieniadze w ten sam sposob, zwlaszcza pilkarze jako grupa nie sa znani z madrego poslugiwania sie swoja pensja. Sa zobowiazania, zwiazane na przyklad z nieruchomosciami. Nagly gwaltowny spadek przychodu moze przerzucic kogos pod kreske, zwlaszcza jesli nie ogarnia, jak nasi kochani ulubiency.
swirek no i Cię zaskoczę. tak zarabiam miesiąc w miesiąc kilkadziesiąt tys. I nie powoduje to, ze jestem bogaty, powiem więcej nie mam żadnych oszczędności. Stałych opłat mam prawie 20 tys. I gdyby w mojej firmie przyszło komuś do głowy obciąć mi polowe wynagrodzenie to bym podziękował za współpracę.
Świrek

Gdybyś kiedykolwiek zarabiał coś więcej to przynajmniej wiedziałbyś o czym piszesz. Im wiecej zarabiasz tym więcej wydajesz, zmieniasz poziom życia, inwestujesz, budujesz i tyle z wielkich pieniędzy i podwyżek. Ale jak można jechać po piłkarzach to pewnie, czemu nie...
A propos inwestowania. Pamietacie ~2 lata temu jak się mówiło że Grosik stracił kilkadziesiąt milionów na GetBack? Chłopaki idą na ostro, cały kapitał w jedną szemraną spółkę...
Porozumienie ponad podziałami...
Okrągły stół na miarę naszych czasów. Takie stołu nam trzeba! Czy Wy wiecie, co my robimy tym stołem?
Pułkownik
 • 0 / 0
My otwieramy oczy tym niedowiarkom
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I to nie jest nasze ostatnie słowo.
Generał dywizji
 • 0 / 0
A potem on sobie zgnije na świeżym powietrzu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I co się wtedy zrobi?
Nie bój, nie bój, nie zgnije, będzie na kwarantannie!
Tylko żeby sęk nie wypadł temu stołu;-)
Gdzie się mylę:
Wpływy z dni meczowych w tym bilety i karnety ( czy prawdziwy kibic odda karnet?) w budżecie rocznie to ok. 20.000. 000 zł. Bez meczów w pucharach zostało 30% tej kwoty do „stracenia”. To jest 6.000.000. Pomińmy koszty organizacji tych spotkań w kosztach operacyjnych, których nie poniesiemy. Nic mi nie wiadomo, że kasa za prawa tv zostanie zmniejszona. Ile straci marketing? Dajmy 2.000.000. Czyli z przychodów możemy uszczuplić 8 – 10 mln. Koszty operacyjne pozostałe są stałe – czynsz, podatki, utrzymanie obiektu ….. przychody też. Koszty wynagrodzeń wg sprawozdań to ok. 60 mln złotych.
Patrząc na proporcje 1/6 (17%) obniżka wynagrodzeń (kosztów) rekompensuje utratę przychodów.
Nawet biorąc pod uwagę potencjalne straty na transferach w okienku letnim to 50% kasacji wynagrodzeń czy jest uzasadnione??
Świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80% minimalnego wynagrodzenia, obowiązującego w 2020 roku, tj. 2 080,00 zł i nie podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu. 2 klocki netto. Średnia netto w kraju to 3500. Czyli płacą 60% za damski…. Płacą tym co pracują 40 lat i więcej. A konstrukcja wynagrodzeń piłkarza zakłada, że pracuje 20 lat i to wyjątkowo. To o co ta walka????
Generał broni
 • 0 / 0
Wszystko się własnie rozchodzi o tę kwotę z TV to jest od lat główne źródło kasy i motor Ekstraklapy. Jakiekolwiek zmniejszenie tej kwoty to bankructwo natychmiastowe 2-3 klubów w lidze, czyli nie bedzie można jej zakończyć, a organizacja nowej potrwa. Nawet jeśli przyjmiemy twoje wyliczenia, chociaż czytałem o 9 mln strat Legii tylko z tytułu dnia meczowego, to trzeba również założyć, że kolejny sezon również odbędzie się bez kibiców ponieważ sanepid nie otworzy stadionów dopóki istnieje możliwość odtwarzania się ognisk chińskiego wirusa a jak pokazuje wariant w ojczyźnie wirusa pół roku nie wystarcza aby posłać dzieci do szkół. Myślisz, że C+ będzie ochoczo płacić za kaleki produkt, nawet jeśli początkowo kibice spragnieni piłki będą oblegać telewizory.
c+ juz przed wirusem placil za kaleki produkt :D
"Ostatnia propozycja władz Legii spotkała się już z lepszym przyjęciem przez zawodników, ale ostatecznie nie została jednogłośnie zaakceptowana"

Dalej jedźcie po zawodnikach... najlepiej po wszystkich a najbardziej po Jędzy!

3...2...1...0... START!
Ja nie mam zamiaru po nikim jechać, ale mam nadzieję, że będą w stanie wypracować kompromis, który pozwoli klubowi w miarę normalnie funkcjonować. To konieczne! I wszyscy muszą to zrozumieć...
Ledarg i z pewnością do kompromisu dojdzie. Jestem przekonany.
Ja jestem pewny że się dogadają. Negocjacje i kompromis na tym polegają że obie strony przedstawiają swoje oczekiwania, a później kazda ze stron schodzi z oczekiwań i spotykają się w satysfakcjonujące obie strony połowie drogi. A tu wymyślanie że samochód kosztuje, torebka i jeszcze niewiadomo co, to robi się niedobrze. A jeśli ktoś tu jeszcze wymienia że nawet w Wiśle się dogadali czy w Śląsku, to proponuję zapoznać się ze szczegółami.
No na to właśnie liczę, nie ma innego wyjścia.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Zaraz dni epidemii zabraknie żeby się dogadać
Wiesz, jeśli o mnie chodzi, może zabraknąć tych dni, niechby się to jeszcze dzisiaj skończyło. Mówię o epidemii, rzecz jasna. Każdy kolejny dzień w tym smętnym czasie jest coraz bardziej beznadziejny...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak by mogło być ale to raczej idzie w druga stronę czyli dni epidemii jeszcze trochę a porozumienia nie ma
Chorąży
 • 1 / 8
Z pewnością Andre Martins, Antolić, Vesović, Remy i inni marzyli od dziecka by grać w Legii. To logiczne oczekiwać od nich, że się zrzekną pensji, prawda?
Chcesz, żeby ktoś polemizował z takim absurdem?
Jesteś po protu głupi, prawda?
~AlvaroMorte
 • 4 / 0
Popatrz sobie na Wisłe Kraków mieli nawet tej zimy nowy zagraniczny zaciąg i szybko dogadali się co do obniżki a zarabiają dużo mniej od piłkarzy Legii
A Ty naprawdę myślisz, że tu argumentem ma być to, czy ktoś o czymś marzył czy nie? W wielu klubach jakoś się to odbyło, a przypuszczam, że nikt nie wyciągał argumentu z d...y jakim jest pisanie o marzeniach... Tu po prostu chodzi o zdrowy rozsądek, trzeźwą ocenę sytuacji, nic więcej...
Chorąży
 • 1 / 2
swirek, z takimi tekstami to nie do mnie. Naucz sie merytorycznie rozmawiac.

Po prostu umow sie dotrzymuje. Oni przyjechali do nas zarabiac, i musza sie dogadac z zarzadem, o ile trzeba obnizyc pensje. Nie widze powodu by sie na nich wyzywac.
Nie, nie ma stanów prawnych niczym nieograniczonych.
A może by tak kibice się zorganizowali i zrobili jakąś zbiórkę na wypłaty dla kopaczy, oczywiście włącznie z premiami. Skoro wychodzą składki na szpitale i tym podobne to powinno i to się udać... Przecież nasze gwiazdy przymierają teraz głodem, a każdy miesiąc bez nowego zegarka za 25tysi euro to miesiąc stracony... Wykażmy się inicjatywą i uratujmy ich, żeby miał się kto potykać o własne nogi w przyszłym sezonie!
Coś tam wysupłam z sakiewki, jakieś grosiki się znajdą!
~xax1212
 • 0 / 2
ale przeciąganie tych rozmow to wiecie, że Legia wciąz wypalca normalnie pensje pilkarzom? dlatego ci tak nie kwapią się z dogadaniem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może coś w tym jest
Oby tylko do końca epidemii się dogadali i będzie dobrze!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
No tydzień przed końcem się dogadają. Wtedy to będzie dobrze
Już nie długo skończą się kopacze targować.

Akademia w ostatniej fazie budowy- młodzież nadciąga.

Planem na najbliższe lata oprócz celów sportowych powinno być także drastyczne odmłodzenie kadry i zejście z zarobków do poziomu 50-60% rocznego budżetu.
Generał
 • 8 / 13
To pokazuje, gdzie kopacze maja swój klub/pracodwacę.
Jak słyszą co chwila Piekarskiego w mediach, ile Legia może zarobić na Karbowniku, to na pewno aż rwą się do cięcia sobie zarobków.
Patrząc na minusy, chyba piłkarzyki pajacyki zarejestrowali ię na LN.
Generał
 • 4 / 8
Liczy się własne zdanie,a nie jakieś minusy. Piłkarze/kopacze/paralitycy przez lata żyli w przeświadczeniu, że kontrakt to kontrakt i klub NIGDY nie miał wyjścia. Teraz jest sytuacja bez precedensu, która spadła nagle i to właśnie teraz można zobaczyć wiele spraw. I niestety wielu tego egzaminu nie zdaje, a przecież mówimy o tych, których wypłaty są 5-cio cyforwe,a nie jak w 90% społeczeństwa jedynie 4-ro i to w tych niższych warstwach pomiędzy 2-3kzł/msc.
1313 ja to wiem i co żenujące najbardziej płaczą ci co maja najwięcej. Zwykli ludzie ię wpierają a tu płacz. Też nie mogę odebrać pieniędzy i to od takich co mają auta za miliony i torebki za 40 ty od LV, teraz mi mówi że nie może zapłacić faktury bo walczy o przeżycie. Je..ć ich!
~hdv
 • 0 / 1
otóż to
Generał dywizji
 • 1 / 5
A Ty wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego auta za miliony? Aż strach! I jak tu żyć?
Ha ha, cholera masz rację.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
masi,
czy utrzymanie torebki również :-?
Masi możesz się śmiać ale koszty życia ludzi którzy zarabiają więcej są zdecydowanie wyższe. I przykład samochodu jest jednym z wielu. Można tez mieć ustanowione przez sąd alimenty na poziomie 10 tys miesięcznie i co wtedy?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Trzeba bylo uważać...
Biorąc pod uwagę że imprezy masowe najprawdopodobniej będą zakazane do września i może być tak że jesienią zacznie się druga fala zachorowań to następny mecz Legii przy pełnych trybunach może się odbyć równo za rok
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie no nie kracz. Oby w lato się to wyjaśniło wszystko
Młodszy chorąży
 • 5 / 8
Ciekawe, którzy to kopacze jeszcze się buntują.
Bo tu już ewidentnie mają w d... przyszłość Legii i myślą tylko i wyłącznie o kasie.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Jakbym miał strzelać to Obradović raczej byłby w tej grupie
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Podejrzewam, że to pierwszy podejrzany dla 95% kibiców :)
Pułkownik
 • 6 / 5
Lukasz Gikiewicz
@gikiewiczlukasz
·
6 min
W odpowiedzi do
@K_Stanowski
Wczoraj dostałem info ze spotkanie Pucharu Polski między Miedz Legnica a Legia Warszawa miałoby się odbyć 25/26 maja... #gikinews
Chyba 2021 roku.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Zapewne bez publiczności to może i realne
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jak bez publiczności, to raczej zrezygnują.
Taka dygresja.
Pamiętam taki mecz w pucharze Polski z RKS Okęcie. Takie było zainteresowanie, że się kluby dogadały i mecz rozegrano na Legii, a Okęcie było gospodarzem. W dniu meczu bilety zostały już tylko na Żyletę. Potem musiałem pięciolatkowi przez kilka dni tłumaczyć co znaczą te słowa...