Filip Mladenović

Ostatnie mecze Legii z Wartą Poznań – trzy zwycięstwa z rzędu

13.02.2022 10:00

(akt. 13.02.2022 13:17)

W niedzielę (13.02, godz. 17:30) Legia Warszawa zagra u siebie z Wartą Poznań w 21. kolejce PKO Ekstraklasy. Jak wyglądały ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami? Szczegóły poniżej.

Ostatni raz Legia grała z Wartą Poznań w połowie sierpnia. Wówczas wygrała na wyjeździe 2:0. Bramki, po uderzeniach z głowy, zdobyli Rafael Lopes i Tomas Pekhart. Warszawiacy byli wspierani przez kibiców, którzy dotarli do Grodziska Wielkopolskiego w około pięćset osób.

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Lopes (39. min.), Pekhart (49. min.)

Warta: Lis - Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Matuszewski - Corryn (72’ Kuzimski), Kupczak, Trałka, Czyż (58’ Czyżycki), Jakóbowski (65’ Rodriguez) - Zrelak

Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki - Skibicki (88’ Rose), Slisz, Martins (88’ Kisiel), Muci (46’ Luquinhas), Lopes (75’ Emreli), Hołownia - Pekhart (83’ Rosołek).

Pięć goli w Warszawie

Niecały rok temu stołeczny zespół rywalizował z Wartą na stadionie przy Łazienkowskiej. Miejscowi rozpoczęli mecz perfekcyjnie, bo od trafienia Filipa Mladenovicia w 3. minucie. Goście wyrównali za sprawą byłego gracza "Wojskowych", Jana Grzesika, który popisał się kapitalnym centrostrzałem. Po chwili stołeczna drużyna wyższy bieg wrzuciła. Dośrodkowanie "Mladena" powędrowało w pole karne do Wszołka, ten świetnie uderzył z powietrza i wpakował piłkę do siatki. Ostatni akord miał miejsce po godzinie rywalizacji. Zaczęło się od dogrania Bartosza Kapustki, do którego dobiegł Paweł Wszołek. Luquinhas oddał strzał, lecz Adrian Lis był na posterunku. Przy dobitce Mladenovicia nie miał jednak większych szans.

Legia Warszawa – Warta Poznań 3:2 (2:1)
Mladenović (3. min., 60. min.), Wszołek (30. min.) – Grzesik (26. min.), Kupczak (79. min. – k.)

Legia: Boruc - Juranović, Wieteska, Szabanow - Wszołek, Martins (56' Gwilia), Slisz, Kapustka, Luquinhas, Mladenović - Lopes (46' Pekhart)

Warta: Lis - Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Kiełb - Kuzimski, Kupczak, Czyżycki (69' Rybicki), Żurawski (90' Janicki), Baku - Zrelak.

Pewne zwycięstwo

Listopad, rok 2020. Legia bardzo dobrze rozpoczęła zaległy mecz z Wartą. Jednym z wiodących punktów "Wojskowych" był Mladenović. Serb miał najpierw asystę przy pierwszym trafieniu (Wszołka), a w 23. minucie zdobył bramkę. Boczny obrońca zbiegł do środka pola karnego i oddał techniczny strzał z prawej nogi. Prawy, górny róg bramki – piłka wylądowała w siatce. Gol zapewnił warszawiakom jeszcze większy komfort na boisku. Wynik spotkania ustalił Pekhart.

Warta Poznań – Legia Warszawa 0:3 (0:3)
Wszołek (12. min.), Mladenović (23. min.), Pekhart (30. min.)

Warta: Lis - Grzesik (68’ Spychała), Kieliba, Ivanov, Kuzdra - Szmyt, Kupczak, Trałka, Janicki (46’ Jakóbowski), Rodriguez (70’ Handzlik) - Kuzimski

Legia: Boruc (46’ Miszta) - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek (77’ Stolarski), Antolić, Slisz (75’ Martins), Gwilia (60’ Kapustka), Valencia - Pekhart (75’ Rosołek).

Mecz 21. kolejki ekstraklasy pomiędzy Legią a Warta odbędzie się w niedzielę, 13 lutego, o godz. 17:30. Relacja na Legia.Net.