Rafał Augustyniak: Cieszę się z debiutu

Logo Legia.Net

Jakub Waliszewski

Źródło: Canal+ Sport

05-08-2022 / 23:10

(akt. 06-08-2022 / 10:36)

– Kiedy dowiedziałem się o szansie na debiut? To na pewno była dla mnie niespodzianka. Nie wiedziałem do końca, czy będę w kadrze meczowej, bo odbyłem cztery treningi z drużyną, a wcześniej dwa miesiące pracowałem indywidualnie. Sytuacja boiskowa to wymusiła, bo Lindsay Rose doznał kontuzji. Na tyle, na ile mogłem, starałem się pomóc zespołowi. Cieszę się z debiutu i mam nadzieję, że za chwilę będę już wychodził w podstawowej jedenastce – mówił po rywalizacji z Piastem Gliwice (2:0) nowy zawodnik "Wojskowych", Rafał Augustyniak.

– Czy trudno było mi utrzymać się w formie sportowej? Na pewno to był bardzo trudny czas, ale tutaj też duża zasługa Łukasza Jędrychowskiego, mojego trenera personalnego, z którym trenowałem trzy razy w tygodniu na siłowni. Miałem też rozpisane treningi biegowe. Wiadomo, że nie jest to trening z zespołem, ale starałem się na tyle, na ile mogłem. Moja sytuacja rodzinna zmusiła mnie do powrotu do Polski, bo żona jest w ciąży i też chcę uczestniczyć w wychowywaniu dziecka. Cieszę się, że jestem w Polsce i mogę tutaj grać w piłkę.

– Jak widzę drużynę od środka? Na pewno widać duży entuzjazm. Dołączyłem do drużyny po porażce z Cracovią. Było widać złość sportową i to, że trener Runjaić wie, co robi, że porażki także są w sporcie przewidziane i to też jest część tego sportu. Od samego początku powtarzał na odprawach, że musimy pracować i świetnie przepracowaliśmy ten tydzień. Pierwsze dwa dni były naprawdę bardzo intensywne. Przede wszystkim dla mnie, bo tak naprawdę po wskoczeniu do treningu z drużyną to jest zupełnie inne niż treningi indywidualne. Cieszę się, że jestem już częścią drużyny, mogę grać w piłkę i cieszyć się tym.

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (23)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wieszczu, czy Sagan też nie byli Legionistami, a zostawiali tu serducho i dawali z siebie wszystko. Obydwaj mieli szacunek kibiców. Jak Augustyniak będzie robił to samo i tu szacunek sobie wywalczy. A że jest kibicem Widzewa, niech sobie będzie. Przynajmniej na pokaz nie zaślini herbu, żeby się nam przypodobać. To już nie czasy Jacka Zielińskiego, niestety.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skąd skopiowane? Legionisci.com czy 90minut?
Kapitan
 • 0 / 0
Udany debiut
Gratuluję debiutu widać że Rafał myśli na boisku
Można było zauważyć że dobrze trzyma się przy piłce przemyślane podania a nie wykop aby do przodu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O takim poziomie gry Zieliński powinien kontraktować zawodników..
Wyglada na prawde obiecujaco!
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Konkretny grajek ..
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Major
 • 1 / 0
Debiut udany, będzie to wartość dla drużyny
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Fajnie. Widać było spokój i jakość. Tak trzymać!
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Błażej pokazałeś dziś że Slisz będzie grzać ławę. Nareszcie transfer na miarę Naszego Klubu. A z piłką przy nodze Pan Piłkarz...
Nie zapomniał jak się gra na środku obrony, choć pewni forumowicze przekonywali że po 7 latach przerwy to już żaden obrońca ;) no ja w szoku;)))
No ja tez jestem pozytywnie zaskoczony :)
Pdrz

Napewno pozytywny występ ale nie jestem wcale tym zaskoczony. Pisałem o tym że Zieliński podjął optymalną decyzję. Szkoda tylko że tak to rozegrał bo obrońcy byli już testach i to była zagrywka nie do końca fair ale finalnie decyzja świetna. Moim zdaniem Augustyniak bedzie początkowo grał na ŚO dopóki Nawrocki nie wróci a później na "6" wyjaśni spór Slisz- Charatin sadzając obu na ławce.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
W sumie to dobry debiut.
~.?,
 • 2 / 1
No, gościu szacun. Jak to podtrzymasz lub jeszcze poprawisz i zgrasz się z innymi to będziesz super wzmocnieniem defensywy.
Dzięki za debiut, dużo zdrowia dla ciebie i twoich bliskich.
Nie spie r dol tego.
Pułkownik
 • 2 / 1
Kilka ważnych interwencji, debiut na plus
Generał dywizji
 • 4 / 0
Musi poprawic szybkosc bo bedzie przez lepszych ogrywany.
"a wcześniej dwa miesiące pracowałem indywidualnie"
Profesjonalista.

A ponadto ma charakter na Legię. Wyszedł i zagrał. Nie jakieś tam ciepłe kluchy, nie nogi z waty, nie w obs...nej zbroi, że zagra przed Żyletą, tylko pomógł drużynie, gdy tego wymagała. Brawo!
Czekam na jeszcze więcej.
~Marcind414
 • 2 / 0
Pewny punkt, nie panikuje i po przechwycie starał się coś rozegrać, myślę że jak się wdroży bardziej w drużynę to będzie mocny punkt obrony
~mipcio
 • 5 / 1
To był akurat bardzo dobry debiut
Dobry występ. Spokój i opanowanie przy piłce. Dzięki i życzę sukcesów w Legii.