Rafał Augustyniak: Wciąż pozostajemy w grze

Źródło: TVP Sport

01.04.2023 19:55

(akt. 02.04.2023 01:46)

– Najlepszy mecz Legii w sezonie? Myślę, że na pewno najważniejszy, wciąż pozostajemy w grze o mistrzostwo. Mamy 6 punktów straty, ale i nadzieje. Zostało 8 kolejek do końca, dalej walczymy, wyścig nadal trwa – mówił po spotkaniu z Rakowem Częstochowa (3:1), strzelec gola w barwach "Wojskowych", Rafał Augustyniak.

Trenerzy uczulali nas na to, że Raków traci dużo bramek po stałych fragmentach. Rywale są nieźli w ofensywie, lecz mają problemy w defensywie, co wykorzystaliśmy.

Cieszyłem się z każdej, dobrej akcji. Chcieliśmy zagrać na zero z tyłu, ale niestety, straciliśmy gola, szkoda. Byliśmy źli w szatni, ja też, dla mnie to najważniejsza sprawa, a to, co uda się dołożyć do ofensywy, jest tylko plusem. Fajnie, że zachowaliśmy czyste konto w drugiej połowie i wygraliśmy.

Zawodnika Legii spytano też o to, kogo trudniej się kryje: Vladislavsa Gutkovskisa czy Sebastiana Musiolika. – Obaj są bardzo silni, ale trudno mi ich porównywać. Ważne, że żaden z nich nie zdobył bramki, z tego się rozlicza środkowych obrońców – dodał Augustyniak.

Postawiliśmy warunki, kontrolowaliśmy mecz. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać dwie równe połowy, co w ostatnim czasie raz się zdarzało, raz nie. Wydaje mi się, że w sobotę się to udało, dlatego zwyciężyliśmy.