News: Plotki transferowe: Legia zainteresowana Sobotą?

Rezerwy: Pierwszy sparing na remis

Maciej Pajda, Piotr Kamieniecki

19.07.2014 13:50

(akt. 21.12.2018 15:12)

Rezerwy Legii Warszawa rozegrały w sobotę o godzinie 11:00 sparing z Ursusem zakończony remisem 1:1. Bramkę dla naszej ekipy zdobył w 40. minucie Mateusz Zawal, 120 sekund później wyrównał Dawid Jarczak. Spotkanie dwóch stołecznych ekip odbyło się... w Ożarowie Mazowieckim. Dla podopiecznych Jacka Magiery był to pierwszy mecz towarzyski w okresie przygotowawczym i po ciężkich treningach. Dało się to zauważyć, "Wojskowi" momentami dawali się zdominować przeciwnikom.

Od początku meczu legioniści próbowali budować akcję w środkowej strefie boiska. Widać było determinację i chęć zdobycia bramki tuż po rozpoczęciu meczu, by móc kontrolować jego przebieg. W momencie straty piłki przez "Wojskowych", rywale momentalnie wybiegali na pozycje, by próbować szybko kontrować. Do groźnej sytuacji w 33. minucie doprowadził Cezary Michalak, który faulował piłkarza Ursusa tuż przed polem karnym. Żadnych konsekwencji jednak nie było, gdyż Dawid Jarczak trafił w mur. Cztery minuty później we własnym polu karnym rywala faulował Wojciech Kochański i został ukarany żółtą kartką. Do rzutu karnego podszedł Jewhen Radionow, jednak jego uderzenie w prawą stronę wyczuł Dawid Leleń i wybronił strzał Ukraińca. Ten starał się dobić, lecz posłał futbolówkę wysoko nad bramką. W 40. minucie legioniści wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Zawala, który dobił mocny strzał Michała Bajdura - skrzydłowy uderzył w poprzeczkę. 120 sekund później po szybkiej wymianie podań w polu karnym Legii, dobre podanie dostał Dawid Jarczak i pokonał Lelenia.

Po przerwie w Legii pojawiło się dziewięciu nowych zawodników. Na boisko wybiegli między innymi testowani Hiszpanie: lewy obrońca Nacho oraz napastnik Raul, który został ustawiony na prawym skrzydle. W dalszym ciągu żadna z drużyn nie dominowała, z obydwu stron nie obserwowaliśmy zbyt groźnych ataków. Ursus próbował głównie prostopadłych piłek granych górą, natomiast legioniści swojej szansy zaczęli szukać po stałych fragmentach gry. Brakowało klarownych sytuacji, które rzeczywiście mogłyby zagrozić utratą bramki którejś ze stron. W 80. minucie dwie znakomite szanse zmarnowali piłkarze "Traktorków". Za pierwszym razem zawodnik Ursusa nie trafił czysto w piłkę, po chwili już po dobrym strzale piłka znalazła się w rękach Wiktora Lasoty. W odpowiedzi dwie sytuacje mieli podopieczni trenera Magiery. Po strzale Konrada Michalaka piłkę do boku sparował bramkarz, następnie po minięciu obrońcy Raul oddał uderzenie, które minęło lewy słupek o centymetry. Swoich sił spróbował również Michał Suchanek, którego powstrzymał golkiper. Do końca meczu rezultat się nie zmienił i mecz zakończył się remisem 1:1.

Legia II Warszawa - Ursus Warszawa 1:1 (1:1)