Rezerwy: Wygrana z Ursusem, uraz Mosóra

27.02.2021 13:44

(akt. 27.02.2021 16:17)

Drugi zespół Legii wygrał w LTC 4:2 z Ursusem Warszawa w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Szymon Włodarczyk, Wiktor Kamiński i Radosław Cielemęcki. Padło również trafienie samobójcze.

W grze kontrolnej nie zagrali: Jehor Macenko (kontuzja mięśnia przywodziciela), Jakub Kwiatkowski (problemy ze stawem skokowym), Kamil Kurowski (odnowiony uraz) i Radosław Pruchnik (kontuzja łokcia). W sparingu juniorów starszych (4:2 z Polonią Warszawa U-19) zagrali Dawid Niedźwiedzki (bramka) i Kacper Skwierczyński. Trener Tomasz Sokołowski II miał do dyspozycji m.in. czterech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną. Będą to: Kacper TobiaszSzymon WłodarczykAriel Mosór  i Mateusz Cholewiak.

Legioniści z przytupem rozpoczęli sobotni sparing. Już w 5. minucie bramkę dla miejscowych, po zamieszaniu w polu karnym, zdobył Włodarczyk. W tej samej akcji urazu doznał Mosór, który opuścił boisko - zastąpił go Piotr Cichocki. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka akcji w ofensywie. W jednej z nich Patryk Pierzak oddał strzał, ale bramkarz Ursusa popisał się instynktowną interwencją i wybił piłkę poza linię końcową. Do przerwy było 1:0 dla rezerw.

Po zmianie stron rywale trochę podkręcili tempo i w 65. minucie doprowadzili do wyrównania. Legioniści jednak dość szybko odpowiedzieli drugim trafieniem. Bartłomiej Ciepiela dośrodkował z prawej strony boiska, a Wiktor Kamiński strzelił gola krzyżakiem. Po paru minutach było już 3:1! Radosław Cielemęcki zdecydował się na płaskie uderzenie z 18. metra i pokonał bramkarza Ursusa. W końcówce Cholewiak oddał strzał z dalszej odległości, który przeleciał tuż obok słupka. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach padły jeszcze dwa trafienia! Cholewiak dograł z bocznego sektora w kierunku Kamińskiego, lecz, ostatecznie, jeden z rywali skierował piłkę do własnej siatki. Po wznowieniu gry Mateusz Muszyński zaskoczył defensywę gospodarzy i pokonał bramkarza "Wojskowych".

Ostatecznie legioniści wygrali 4:2 z Ursusem. Za tydzień (6.03) Legię II czeka ostatnia gra kontrolna. Stołeczna drużyna zmierzy się w LTC z Zawiszą Bydgoszcz.

Legia II Warszawa – Ursus Warszawa 4:2 (1:0)

Włodarczyk (5. min.), Kamiński (72. min.), Cielemęcki (78. min.), (90. min. - sam.) - Barry (65. min.), Muszyński (90. min.)

Legia II: Tobiasz - Wojtysiak (72' Kwietniewski), Mosór (6’ Cichocki), Astiz, Konik - Barnowski (46' Negou), Gościniarek, Pierzak (64' Cielemęcki), Cholewiak – Warchoł (64' Ciepiela) - Włodarczyk (64' Kamiński)