News: Sparing: Legia Warszawa - Beijing Guoan 0:0

Sparing: Legia Warszawa - Beijing Guoan 0:0

27.01.2013 10:58

(akt. 10.12.2018 05:39)

Piłkarze Legii rozegrali dziś ostatnie spotkanie podczas cypryjskiego zgrupowania. Rywalem drużyny Jana Urbana było Beijing Guoan. Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Zapraszamy do śledzenia informacji na łamach serwisu Legia.Net, który zaprezentuje państwu pomeczowe materiały.

-Zapis relacji "na żywo"
- Sylwetka rywala

W niedzielne popołudnie w Limassol odbyło się spotkanie sparingowe pomiędzy Legią Warszawa, a chińskim Beijingiem Guoan. Był to trzeci i ostatni mecz testowy piłkarzy Jana Urbana na Wyspie Afrodyty. Tym razem legioniści nie znaleźli drogi do bramki przeciwnika i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jedenastka, którą wystawił trener Legii zdecydowanie różniła się od tej, która wyszła na mecz z Rosjanami. Parę stoperów przeciwko trzeciej drużynie chińskiej ligi tworzyli Jakub Jędrzejczyk oraz Marko Suler. Kolejną szansę w wyjściowym składzie otrzymał Tomasz Brzyski, a rolę wysuniętego napastnika pełnił Marek Saganowski.

Od pierwszych minut spotkania piłkarze z Chin narzucili swoje tempo gry. Raz po raz pod bramkę Dusana Kuciaka przedostawał się Guerron Mendez. Ekwadorczyk nie zdołał jednak znaleźć drogi do bramki golkipera stołecznej drużyny. Oprócz dynamiczności i boiskowego wybiegania gracze Beijingu zaprezentowali niezwykłą determinację i ostrą grę na pograniczu faulu.

W 28. minucie Ivica Vrdoljak w łatwy sposób stracił piłkę w środku pola i pod bramką Dusana Kuciaka zrobiło się niebezpiecznie. Futbolówka znalazła się w siatce legionistów, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną chińskiego piłkarza. W 36. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Jakub Rzeźniczak. W jego miejsce na murawie pojawił się Inaki Astiz. Do końca pierwszej połowy sytuacja na boisku się nie zmieniła i wynik brzmiał 0:0.

Druga połowę legioniści rozpoczęli z kilkoma zmianami w składzie. Z boiska zeszli Tomasz Brzyski, Jakub Kosecki i Marek Saganowski, a na ich miejsce pojawili się Jakub Wawrzyniak, Michał Bajdur i Danijel Ljuboja. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Sześć minut po wznowieniu gry czerwoną kartką został ukarany Miroslav Radović. W miejsce Serba na boisku ponownie pojawił się Tomasz Brzyski.

Chińczycy starali się powtórzyć scenariusz z pierwszej połowy i przejąć inicjatywę na boisku. W 63. minucie mocny strzał z rzutu wolnego kapitalnie wybronił słowacki bramkarz. Piłka leciała w okienko bramki, ale odważną interwencją Dusan Kuciak sparował ją na słupek.

Podopiecznie trenera Jana Urbana próbowali skutecznie odpowiedzieć na ataki chińskich graczy. Dominik Furman dwa razy w ciągu pięciu minut uderzał na bramkę Beijingu. Za pierwszym razem piłka minimalnie minęła słupek bramki Beijingu. Swoją szansę miał również Tomasz Brzyski, ale jego uderzenie zostało skutecznie zablokowane.

W końcowych minutach Legia kontrolowała sytuację na boisku. Obie drużyny miały jeszcze sytuacje bramkowe, jednak żadna z nich nie potrafiła ich wykorzystać. Ostatni sparing legionistów na cypryjskim zgrupowaniu zakończył się wynikiem 0:0.

Autor: Mikołaj Lipiński

Legia Warszawa - Beijing Guoan 0:0