Wypożyczeni: Gol Misiaka, asysta Nagya

08.06.2020 14:00

(akt. 08.06.2020 18:16)

Z racji tego, że piłka nożna w Polsce się odmroziła, wracamy także z informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty. W poprzednim tygodniu Dominik Nagy wywalczył asystę w meczu ligi greckiej przeciwko AEK-owi Ateny. Mateusz Misiak, reprezentujący Sokół Aleksandrów Łódzki, strzelił gola w sparingu z KS-em Kutno.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) – Panathinaikos zremisował 1:1 z AEK-iem Ateny w pierwszym spotkaniu od momentu pandemii koronawirusa. Nagy wszedł na murawę w 60. minucie i pięć minut później wywalczył asystę. Węgier minął rywala i popędził prawą stroną. Skrzydłowy wypatrzył Federico Machedę, zagrał do niego piłkę, a napastnik ateńskiego klubu skierował piłkę do siatki.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Wisła zremisowała na wyjeździe 2:2 z Jagiellonią Białystok. Kwietniewskiego zabrakło w dwudziestce meczowej płocczan.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie przegrali 1:3 z Legią Warszawa w 28. kolejce PKO Ekstraklasy (więcej o tym meczu tutaj). Hołowni zabrakło w kadrze ze względu na zapis w umowie wypożyczenia.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Drużyna z Sosnowca zremisowała 1:1 z GKS-em Tychy i pokonała Stomil Olsztyn (2:1). Nawotka nie znalazł się w kadrze na te spotkania.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Puszcza wywalczyła cztery punkty w poprzednim tygodniu: wygrała 1:0 z Chojniczanką Chojnice i bezbramkowo zremisowała ze Stalą w Mielcu. Sitek nie pojawił się na murawie w pierwszym meczu, a w drugim wszedł na boisko w 66. minucie. Skrzydłowy zastąpił byłego piłkarza Legii, Bartosza Żurka.

Kacper Kostorz (Miedź Legnica, ’99) – Miedź wznowiła rozgrywki ligowe i Puchar Polski od dwóch porażek i remisu. W tamtym tygodniu drużyna prowadzona przez Dominika Nowaka walczyła ze Stalą Mielec (1:2) oraz Wigrami Suwałki (1:1).  W obu spotkaniach Kostorz grał od początku do końca. 20-latek został ukarany żółtym kartonikiem przeciwko Wigrom. W 4. minucie tego meczu „Kosti” mógł trafić do siatki, ale Jan Balawejder obronił strzał wypożyczonego legionisty.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Stal wygrała na wyjeździe z Miedzią Legnica (1:2) i zremisowała 0:0 z Puszczą Niepołomice. W 70. minucie meczu z legniczanami Żyro musiał opuścić plac gry, ponieważ został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. W grze z Puszczą stoper wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty – na początku rywalizacji obejrzał żółty kartonik.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) – Wigry przegrały 0:1 z Termaliką i zremisowały na własnym terenie z Miedzią Legnica (1:1). Matuszewski ma za sobą dwa pełne występy. Król w jednym i drugim spotkaniu nie pojawił się w kadrze Pawła Crettiego. Dlaczego? Miał naderwany mięsień czworogłowy, lecz od poniedziałku (8.06) wraca do zajęć z zespołem.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Cezary Miszta (Radomiak Radom ‘01) - Radomianie bezbramkowo zremisowali z Odrą Opole i zwyciężyli na wyjeździe 2:1 z Sandecją Nowy Sącz. Pietrzyk oba mecze oglądał z ławki rezerwowych, z kolei Miszta dwa razy zagrał po 90 minut. 18-letni golkiper pokazał się z dobrej strony. Grając przeciwko Odrze wybronił uderzenie z głowy byłego gracza Legii, Arkadiusza Piecha, po wcześniejszym dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil bezbramkowo zremisował z Chrobrym Głogów i przegrał z Zagłębiem Sosnowiec (1:2). Bondarenko oglądał zarówno jeden jak i drugi mecz z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" zremisowała u siebie 2:2 z Olimpią Elbląg i zwyciężyła na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Ciepiela nie wystąpił w tym pierwszym spotkaniu, a w drugim grał do 83. minuty.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’)  – Zespół z Lublina pokonał 4:0 Siarkę Tarnobrzeg w grze kontrolnej. Rymek grał przez 30 minut i miał parę ciekawych podań. Warto dodać, że od kolejnego sezonu Motor będzie grał w II lidze.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – III-ligowy Sokół zwyciężył w grze kontrolnej z KS-em Kutno (4:0). Misiak rywalizował w pierwszej połowie i przed przerwą zdobył czwartą bramkę dla ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ‘01), Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, ’01), Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘01), Dawid Wach (Wólczanka Wólka Pełkińska, ‘00), Paweł Łakota (Concordia Elbląg, ‘01) – Rozgrywki III-ligowe w Polsce w sezonie 2019/2020 zostały niedawno zakończone.