Zlatan Alomerović: Nie mieliśmy prawa tak wyjść na drugą połowę

Redaktor Jakub WaliszewskiRedaktor Kacper Buczyński

Jakub Waliszewski, Kacper Buczyński

13.05.2023 00:15

(akt. 13.05.2023 03:57)

– Nie znaleźliśmy sposobu na Josue. On cały czas stał blisko linii, z lewej strony boiska, gdzie Legia tworzyła przewagę. Takiemu piłkarzowi nie można zostawiać tak dużo miejsca. Nie wyciągnęliśmy wniosków ze spotkania w Białymstoku. Teraz i wtedy straciliśmy pięć bramek – mówił po porażce w Warszawie (1:5), w 32. kolejce PKO Ekstraklasy, bramkarz Jagiellonii, Zlatan Alomerović.

– Trudno cokolwiek powiedzieć, dziesięć straconych bramek w dwóch meczach z Legią to rozczarowanie. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że pójdzie nam tak słabo. Zagraliśmy jedną z lepszych odsłon, od kiedy pamiętam. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy szans, dwukrotnie trafiliśmy w poprzeczkę. Oczywiście nie szukam wymówek. Nie mieliśmy prawa tak wyjść na drugą połowę.

– Gual cieszył się po meczu z piłkarzami Legii? Nie mam mu nic do zarzucenia, nie chowam urazy. Strzelił 16 goli w sezonie. Porażka jest dla nas bolesna, ale musimy też zrozumieć Marka. Legia to jego nowy klub, nowy rozdział w karierze. W piątkowym meczu zdobył bramkę, miał sytuację, by strzelić kolejne gole, szukał gry. Nie mogę mieć do niego pretensji.

– Legia niczym nas nie zaskoczyła, po prostu wygrywała pojedynki 1 na 1 i stworzyła przewagę na lewej stronie, za sprawą Josue.