Piękna asysta Josue, który świetnie dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, do Kramera, który mocno i skutecznie główkował!
    2:0 dla Legii! Gol Kramera, asysta Josue!
  • 80'
    Mihailovic za de Wita, Addai za Sugawarę
  • 79'
    Pavlidis składał się do strzału w polu karnym, ale dobrze zablokowali go Kapuadi i Augustyniak
  • 78'
    Ribeiro przeciął górne podanie do Sadiqa
  • 77'
    Ajjjjj! Elitim zagrał w pole karne do Muciego, który oddał strzał z prawej nogi, ale bramkarz AZ pewnie złapał piłkę
  • 75'
    Muci dogrywał wzdłuż pola karnego, ale nie dość, że podanie do Kramera zostało przecięte, to był spalony
  • 75'
    Muci podprowadził piłkę na 16. metr, ale był naciskany i niedokładnie podał
  • 74'
    Jędrzejczyk za Pankova
  • 73'
    Faul Sadiqa na Ribeiro na połowie Legii
  • 72'
    Faul w ataku Kramera
  • 71'
    Penetra dobrze zatrzymał Muciego, który mógłby wychodzić sam na sam z bramkarzem AZ
  • 69'
    Dias upadł po kontakcie na 25. metrze od bramki AZ, ale bez faulu
  • 68'
    Dias za Wszołka, Kramer za Guala
  • 68'
    Sadiq za Kasiusa
  • 67'
    Kasius dobrze zatrzymany w kontrze przez Augustyniaka
  • 67'
    Muci zagrywał w pole karne, ale za plecy Guala
  • 67'
    Pavlidis dogrywał z lewej strony boiska na dalszy słupek, ale Tobiasz uprzedził Kasiusa
  • 64'
    Tobiasz pewnie wyłapał dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne
  • 64'
    Kramer wejdzie zaraz na boisko
  • 63'
    Slisz świetnie zbiegł z prawej strony do środka boiska, po chwili strzał Guala okazał się mocny, ale niedokładny
  • 62'
    Kapuadi przeciął dośrodkowanie z prawej strony boiska, zamieszanie, ostatecznie Legia wyszła z opresji
  • 61'
    AZ w posiadaniu w środku pola
  • 60'
    Dwie zmiany w AZ. Bazoer za Dantasa, Odgaard za van Brederode
  • 60'
    Ajjjjjjjjjj! Gual prostopadle podał na lewą stronę pola karnego, Ribeiro świetnie wyłożył piłkę Muciemu, ten chciał oddać strzał, ale wyszło z tego... wycofanie piętą
  • 58'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 57'
    Pavlidis upadł w polu karnym Legii, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Wszołka
  • 56'
    Elitim wywalczył aut na własnej połowie
  • 56'
    Rzut wolny po prawej stronie boiska, Josue dośrodkował na środek pola karnego, Slisz oddał strzał, ale bramkarz gości udanie interweniował
  • 54'
    Czerwona kartka dla Martinsa Indiego za faul na Josue po prawej stronie boiska! Rywal wjechał na wyprostowanej nodze w Portugalczyka, który może grać dalej
  • 51'
    Pankov przeciął dośrodkowanie, po chwili było jeszcze groźniej po zagraniu Wolfe z lewej strony do Pavlidisa, ale ostatecznie Legia wyszła z opresji
  • 50'
    Slisz popędził prawą stroną boiska, wycofał do Elitima, Legia w ataku pozycyjnym
  • 49'
    Goście przy piłce na własnej połowie
  • 47'
    Kapuadi ucierpiał po kontakcie z Pavlidisem, ale może grać dalej
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi u siebie 1:0 z AZ Alkmaar po golu Ribeiro!
  • 45'
    van Brederode utrzymał się pod presją Wszołka i Josue, po czym podał prostopadle do Wolfe, którego dobrze uprzedził Pankov
  • 44'
    Augustyniak dobrze zatrzymał de Wita w polu karnym Legii
  • 44'
  • 42'
    Kapuadi przeciął podanie w pole karne
  • 41'
    Ajjjj! Wszołek dobrze dograł z prawej strony boiska na 11. metr, do Guala, ale ten uderzył za lekko, by zaskoczyć bramkarza AZ
  • 39'
    Wszołek dogrywał z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, Sugawara podbił piłkę, ostatecznie jest spalony
  • 39'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 38'
    Van Brederode nie dopadł do górnego podania na skrzydło
  • 37'
    Faul Josue na połowie AZ
  • 36'
    Ładna akcja Legii. Gual podał prostopadle na prawą stronę pola karnego, do Wszołka, który zaczął drybling, potem wycofał do Josue, ten dograł na dalszy słupek, a Ribeiro trafił do siatki z głowy z najbliższej odległości! Jest 1:0 dla gospodarzy!
  • 34'
    1:0 dla Legii! Ribeiro!
  • 32'
    Gual bardzo dobrze popracował w defensywie, odbierając piłkę na boku boiska
  • 32'
    Goście budują atak pozycyjny
  • 32'
    Kasius zatrzymany na boku przez Augustyniaka, który dobrze zaasekurował Kapuadiego
  • 31'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, wyszła z tego niedokładna podcinka, do której, mimo walki, nie dopadł Augustyniak
  • 30'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska, przez Martinsa Indiego. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 25. metra
  • 29'
    Augustyniak dobrze odebrał piłkę w środku boiska
  • 29'
    Przerzut do de Wita, który niedokładnie zgrywał przed polem karnym Legii
  • 28'
    Faul w ataku Guala, przy próbie wysokiego pressingu
  • 27'
    Niedokładne podanie Tobiasza do Ribeiro, aut dla gości
  • 27'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 26'
    Goście posiadają piłkę na własnej połowie
  • 25'
    Gual walczył w pressingu, upadł po kontakcie z Clasim, ale sędzia nie dopatrzył się faulu rywala
  • 25'
    Faul Kapuadiego na Pavlidisie, na połowie AZ
  • 25'
    Slisz zagrał ze Wszołkiem, po chwili dogranie środkowego pomocnika z prawej strony "szesnastki" zostało zablokowane
  • 24'
  • 24'
    Muci prostopadle podał na lewą stronę pola karnego do Slisza, ten chciał wycofać do Guala, ale zagranie zostało dobrze przecięte
  • 23'
    Podanie prostopadłe Ribeiro do Muciego na skrzydle zostało przecięte
  • 23'
    Pavlidis prostopadle podał w pole karne do Wolfe, który został uprzedzony przez Tobiasza. Golkiper Legii wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 22'
    Sugawara mocno zagrał wzdłuż pola karnego Legii, zamieszanie, piłka wybita
  • 21'
    Kasius wycofał do Clasi'ego, ten mocno uderzył z 17. metra na bliższy słupek, ale Tobiasz udanie zbił piłkę do boku
  • 21'
    AZ w ataku pozycyjnym
  • 20'
    Goście wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 19'
    Van Brederode podał prostopadle na lewą stronę pola karnego, do Pavlidisa, ten wdał się w drybling, ale ostatecznie zatrzymał go Augustyniak
  • 18'
    Augustyniak podprowadził piłkę i podał na skrzydło do Ribeiro, lecz jego dośrodkowanie zostało wybite
  • 18'
  • 18'
    Josue chciał prostopadle podać w pole karne do Muciego, ale zagranie przecięte
  • 17'
    Ajjj! Gual prostopadle zagrał na prawą stronę, do Wszołka, ale jego dośrodkowanie do Muciego na środek pola karnego zostało przecięte
  • 16'
    Kasius na spalonym po dalekim zagraniu z głębi pola na skrzydło
  • 15'
    Sugawara zablokował podanie Ribeiro
  • 15'
    Gospodarze budują atak pozycyjny
  • 14'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 13'
    Faul w ataku Guala, w polu karnym AZ
  • 13'
    Augustyniak dobrze podał prostopadle do Wszołka, który zagrał na jeden kontakt z Josue, a jego dośrodkowanie z prawej flanki zablokował Wolfe
  • 12'
    Przerzut Pavlidisa do van Brederode, ale jego prostopadłe podanie w pole karne do Wolfe zostało przecięte przez Wszołka
  • 11'
    Legia próbowała przedrzeć się prawą stroną boiska, ale Holendrzy wyszli z opresji
  • 9'
  • 9'
    Holendrzy krótko rozegrali rzut rożny, doszło do zamieszania, paru dośrodkowań, ostatecznie Kasius popełnił faul w ataku na Wszołku
  • 8'
    Pavlidis zatrzymany na boku przez Augustyniaka, korner dla AZ
  • 7'
    Goście w posiadaniu
  • 7'
    Sugawara dośrodkował z kornera na 11. metr, piłka wybita, po chwili Kasius dograł z prawej flanki na bliższy słupek, Ribeiro przeciął centrę
  • 6'
    Holendrzy mieli szansę z tzw. ponowienia rzutu rożnego, ale Augustyniak przeciął dośrodkowanie Sugawary
  • 6'
    Sugawara dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Muci wybił piłkę
  • 5'
    Augustyniak zatrzymał Kasiusa w bocznym sektorze pola karnego. Korner dla gości
  • 5'
    Elitim upadł po kontakcie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na 30. metrze od bramki AZ
  • 4'
    Augustyniak przeciął dośrodkowanie van Brederode z lewej flanki na środek pola karnego
  • 4'
    Kapuadi miękko zagrywał na środek pola do Muciego, podanie przecięte
  • 3'
    Pavlidis dopadł do górnego podania z głębi pola na prawą stronę "szesnastkę", ale był naciskany i nie zdołał oddać strzału
  • 2'
    Muci nie sięgnął piłki po podaniu Tobiasza
  • 2'
    Josue niedokładnie zgrywał miękko do Wszołka na skrzydło
  • 1'
    Kapuadi dobrze zatrzymał Kasiusa na boku i wywalczył aut
  • 1'
    AZ w posiadaniu na własnej połowie, Legia pressuje
  • 1'
    Slisz zatrzymał Kasiusa na 17. metrze od bramki Legii
  • 1'
  • Czekamy na rozpoczęcie meczu. Na razie boisko jest "pokryte" dymem po odpaleniu pirotechniki przez kibiców Legii
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Kramer, Dias, Celhaka, Rejczyk, Baku, Kun, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z AZ Alkmaar: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Elitim, Ribeiro – Josue, Gual, Muci
  • – AZ to zespół grający bardzo dobry futbol, mający ciekawy styl i wiele meczów o najwyższą stawkę. Chcę przygotować drużynę tak, byśmy awansowali do kolejnej rundy i dali radość naszym kibicom. Kluczowe będą indywidualne umiejętności i dyspozycja dnia – powiedział Runjaić. – Legia występuje na dużej intensywności, to widoczne. Nasza sytuacja zdrowotna wygląda coraz lepiej. Riechedly Bazoer szybko przeszedł rehabilitację i jest gotowy do rywalizacji, tak jak Bruno Martins Indi – dodał Jansen
  • – Nie mogę się doczekać kluczowego meczu z Legią. To spotkanie typu wszystko albo nic. Musimy dać z siebie maksimum. Czy boję się wrogiej publiczności? Zdecydowanie nie. Myślę, że wspaniale jest grać dla tak fanatycznych fanów – mówił Jens Odgaard, skrzydłowy AZ. – Uważam, że to będzie kapitalna rywalizacja. Walczymy o kontynuowanie gry w Europie. Przyjechaliśmy do Warszawy po to, by awansować. Wiemy, że musimy zwyciężyć – tłumaczył Clasie
  • AZ przystąpi do rywalizacji w Warszawie z jasnym celem. Jeśli Holendrzy chcą awansować do fazy pucharowej (1/16 finału) z 2. miejsca, to muszą pokonać Legię. Remis lub porażka będzie oznaczała dla nich brak wyjścia z grupy Ligi Konferencji Europy. Złą informacją dla drużyny z Alkmaar jest to, że przy Łazienkowskiej nie wystąpi jej podstawowy bramkarz, Mathew Ryan, 81-krotny reprezentant Australii, który miał nieszczęśliwy wypadek w siłowni (złamanie kości policzkowej)
  • Zdecydowanie najlepszym strzelcem AZ jest 25-letni Vangelis Pavlidis, który w trwającym sezonie zdobył łącznie 21 bramek, strzelając m.in. decydującego gola w domowym spotkaniu z "Wojskowymi". Grecki napastnik świetnie sobie radzi, zwłaszcza w lidze holenderskiej, w której trafiał do siatki w aż 13 z 15 meczów
  • Po ograniu Legii (1:0), AZ zagrał 11 meczów o stawkę (5 wygranych, 2 remisy, 4 porażki). Zespół z Alkmaar pokonał Zrinjskiego Mostar (1:0), Ajax Amsterdam (2:1), Heerenveen (3:0), FC Volendam (3:0), a ostatnio Almere City (4:1). Poza tym, drużyna Jansena, zajmująca 3. miejsce w Eredivisie z dorobkiem 33 punktów (10 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) i mająca 12 "oczek" straty do liderującego PSV, zremisowała z Excelsiorem (1:1) i Utrechtem (1:1), a także uległa Aston Villi (1:4, 1:2), NEC Nijmegen (1:2) oraz Feyenoordowi (0:1)
  • – Zrobimy, co możemy, by było to piłkarskie święto. Chcę zaapelować do wszystkich, by na stadionie panowała jak najlepsza atmosfera. To coś, z czego słyniemy w kraju, który w czwartek będzie nas oglądał – nawet kibice, którzy nie trzymają za nas kciuków. Zagramy dla całego polskiego futbolu – dodał Runjaić
  • – Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać decydujące mecze – tak było w finale Pucharu Polski, Superpucharze, spotkaniu decydującym o awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. W czwartek też dobrze zagramy. Będziemy skoncentrowani i zaangażowani od pierwszej do ostatniej minuty. To będzie gorąca rywalizacja, nie zabraknie temperamentu z obu stron – mówił Runjaić, który nie skorzysta z najlepszego strzelca w trwającym sezonie, czyli Tomasa Pekharta. Czech ma problem z palcem u stopy i nie wystąpi już do końca 2023 roku
  • Domowe spotkanie z AZ śmiało można uznać za jeden z najważniejszych meczów w trwającym sezonie, gdyż Legia gra o awans, prestiż, ale i spore pieniądze. Kluczem do sukcesu będzie uniknięcie porażki z Holendrami. Wówczas "Wojskowi" wyjdą z grupy, zapewne z 2. miejsca, co sprawi, że trafią do 1/16 finału LKE, w której zmierzą się z zespołem z 3. pozycji w fazie grupowej Ligi Europy, a przy okazji zarobią. Jeżeli wicemistrzowie Polski zremisują z drużyną z Alkmaar, to dostaną 791 tys. euro. Wygrana z klubem z Eredivisie i przyklepanie 2. lokaty przełoży się na 1,125 mln euro (ok. 4,8 mln zł)
  • Jeśli drużyna Kosty Runjaicia osiągnie korzystny wynik w 6. kolejce fazy grupowej LKE, to z pewnością część osób nazwie to słodką zemstą, lecz o rewanżu poza boiskiem – za to, co stało się w Alkmaar – nie będzie mowy. Przy Łazienkowskiej dbają o to, by zostały spełnione wszystkie standardy. – Nie mamy nic do zarzucenia Legii, która jest wspaniałym gospodarzem. Zostaliśmy świetnie przyjęci w Warszawie – mówił trener AZ, Pascal Jansen. – Czujemy się bardzo bezpiecznie. Jest po prostu normalnie – dodał zawodnik czerwono-białych, Jordy Clasie. O gościnności "Wojskowych" nie przekonają się kibice przyjezdnych, gdyż klub z Eredivisie nie zorganizował im wyjazdu do Polski, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. To oznacza, że szansę na obejrzenie meczu z trybun dostanie troszkę więcej fanów gospodarzy, którym zostały udostępnione miejsca przeznaczone dla Holendrów
  • Forma Legii nie pozwala pozytywnie nastrajać przed niezwykle istotnym meczem z AZ, ale dużym plusem powinno być to, że do tej pory "Wojskowi" w Lidze Konferencji Europy pokazywali się z lepszej strony – najpierw w eliminacjach, potem w grupie E, której są wiceliderem. Paradoksalnie dobry wpływ na wicemistrzów Polski mogą mieć październikowe wydarzenia w Alkmaar, gdzie doszło do zamieszek pod stadionem, prezes Dariusz Mioduski był popychany i uderzany przez policję, a Josue oraz Radovan Pankov spędzili noc w areszcie
  • Legioniści założyli sobie trzy cele na końcówkę 2023 roku, ale trudno powiedzieć, czy osiągną choć jeden. Wiadomo już, że nie wypełnili planu w postaci awansu do ćwierćfinału PP, co też oznacza, że nie obronią trofeum. Warszawiacy chcą podgonić czołówkę Ekstraklasy, by zachować szanse na mistrzostwo Polski, lecz w tej kwestii niewiele się zmieniło. Stołecznej drużynie nie pomaga to, że w ostatnim czasie nie wykorzystała kilku potknięć najgroźniejszych rywali. Obecnie zajmuje 5. miejsce w Ekstraklasie, wywalczyła 29 punktów (8 wygranych, 5 remisów, 4 porażki), czyli o 9 mniej niż liderujący Śląsk Wrocław, który zagrał o jedno spotkanie więcej
  • Osoby, które dobrze życzą Legii, nie mają ostatnio wielu powodów do optymizmu przed bardzo ważnym spotkaniem z Holendrami. Wicemistrzowie Polski nie zachwycają od początku października, nie mogą na nowo przekonać do siebie kibiców, są nieskuteczni, popełniają błędy w defensywie, a rywale – nawet z dolnej części Ekstraklasy – potrafią się im przeciwstawić. Dobitnie było to widać w poprzednim tygodniu, w trakcie którego "Wojskowi" odpadli z rozgrywek Pucharu Polski w 1/8 finału po dogrywce z Koroną w Kielcach (1:2), a także tylko zremisowali na wyjeździe 1:1 z ostatnim w tabeli ŁKS-em w 18. kolejce ligowej.
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się mecz 6. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią a AZ Alkmaar!
Legia WarszawaAZ Alkmaar
34'
53'

53' Bruno Martins Indi

60'

60' Riechedly Bazoer za Tiago Dantas

60' Jens Odgaard za Myron van Brederode

67'

67' Ibrahim Sadiq za Denso Kasius

80'

80' Jayden Addai za Yukinari Sugawara

80' Djordje Mihailović za Dani de Wit