16 marca

Grano dzisiaj (16.03). Hat-trick Nikolicia

16.03.2023 06:00

(akt. 16.03.2023 01:42)

Szesnastego marca legioniści rozegrali 13 meczów. Tego dnia hat-tricka zdobył Nemanja Nikolić.

Siedem lat temu Legia wygrała 4:0 z Zawiszą Bydgoszcz w pierwszym półfinale Pucharu Polski. Hat-tricka skompletował Nemanja Nikolić, który zaczął strzelanie już w 6. minucie, a kolejne dwa trafienia dołożył po zmianie stron. Jednego, ale za to najpiękniejszego gola strzelił Łukasz Broź, któremu koledzy później wmawiali, że ładniejszej bramki w życiu już nie zdobędzie. Warszawiacy zagrali bardzo dobrze – zwłaszcza w drugiej połowie – i wynik mógł być nawet wyższy. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

– Gratuluję wszystkim zwycięstwa, zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku finału. Mecz możemy podzielić na dwie części. Po pierwszej połowie musiałem w szatni podnieść głos i usprawnić granie w piłkę. Po zmianie stron było już lepiej, zaczęliśmy wypełniać założenia taktyczne, strzeliliśmy trzy gole, a mogliśmy więcej – podsumował ówczesny trener LegiiStanisław Czerczesow. W rewanżu "Wojskowi" zwyciężyli 2:1 i awansowali do finału, w którym wygrali 1:0 z Lechem Poznań.