Paweł Wszołek radość Legia Rafael Lopes Jurgen Celhaka

Grano dzisiaj (19.03). Nikolić rozstrzelał Poznań

19.03.2023 08:00

(akt. 17.03.2023 12:06)

Dziewiętnastego marca legioniści rozegrali 14 meczów. Tego dnia m.in. wygrali aż 5:0 z Hutnikiem Kraków i zwyciężyli 2:0 Lecha w Poznaniu.

Ostatni raz Legia grała 19 marca rok temu. Wówczas rywalizowała z Rakowem w 26. kolejce PKO Ekstraklasy. Warszawiacy nie pojechali do Częstochowy w roli faworyta, lecz tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Wszołka (asysta Macieja Rosołka). W 71. minucie wicelider ligi doprowadził do wyrównania (Ivi Lopez wykorzystał rzut karny). Mistrzowie Polski walczyli do końca, od 83. minuty grali w przewadze, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Giannis Papanikolau. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Stołeczny klub przerwał serię zwycięstw, która zakończyła się na pięciu meczach.

DWA GOLE KUCHARCZYKA

Sezon 2016/2017. Legia wygrała na wyjeździe 2:1 z Lechią Gdańsk po dwóch bramkach Michała Kucharczyka. – Pierwsza połowa okazała się dość wyrównana z obu stron. To był taki mecz, w którym jeden błąd mógł zadecydować o końcowym wyniku. Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty i tylko to nas interesowało. Cieszę się, że Michał Kucharczyk zapewnił nam cenne zwycięstwo – mówił bramkarzArkadiusz Malarz. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ

WYGRANA Z LECHEM

Siedem lat temu "Wojskowi" zwyciężyli w lidze w Poznaniu Lecha (2:0). W pierwszej połowie z dwóch trafień cieszył się węgierski napastnik, Nemanja Nikolić. – Kiedy strzeliłem gole, chciałem pokazać wszystkim, że jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wygraliśmy ważny mecz – stwierdził "Niko". Fotoreportaż jest dostępny w TYM MIEJSCU. Niecałe dwa miesiące później legioniści sięgnęli po dublet: krajowe mistrzostwo oraz puchar.

POGROM

Dokładnie 19 lat temu, czyli w sezonie 1993/1994, Legia rozgromiła u siebie 5:0 Hutnika Kraków. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Wojciech Kowalczyk, a po bramce zdobyli Juliusz KruszankinAdam Fedoruk i Jerzy Podbrożny. Również wtedy stołeczny klub triumfował w zmaganiach ligowych i Pucharze Polski.