Grano dzisiaj (6.04). Gol Kucharczyka w Pucharze Polski

Źródło: Legia.Net, Księga Stulecia Legii Warszawa

06.04.2024 06:00

(akt. 05.04.2024 15:33)

Szóstego kwietnia legioniści grali 13-krotnie. Tego dnia m.in. 2 razy wygrali z Zawiszą Bydgoszcz.

Ostatni raz Legia grała 6 kwietnia 2 lata temu. Wówczas przegrała na wyjeździe 0:1 z Rakowem po golu Mateusza Wdowiaka i zakończyła rywalizację w Pucharze Polski na półfinale.

– Gratulacje dla gospodarzy za zasłużone zwycięstwo. Największy żal z naszej strony i wewnętrzne pretensje są o bramkę z początku meczu, po pierwszym stałym fragmencie. Zdecydowanie utrudniliśmy sobie sprawę. Później, trzeba powiedzieć, że momentami brakowało nam w niektórych akcjach – szczególnie w ostatniej tercji pod bramką przeciwnika – rozwiązań i piłkarskiej jakości, aby więcej i bardziej zagrozić. W drugiej połowie było troszeczkę chaosu, natychmiastowe ataki po stratach piłki. Raków miał kilka sytuacji, my jedną, bardzo dobrą. Mogliśmy zwyciężyć tylko przy dużym szczęściu – mówił ówczesny trener "Wojskowych"Aleksandar Vuković.

BYDGOSZCZ ZDOBYTA

W sezonie 2015/16 Legia wygrała na wyjeździe 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski po bramkach Nemanji Nikolicia oraz Guilherme. Fotoreportaże można obejrzeć TUTAJ

– W pierwszym zespole było dużo zmian i najważniejsze, że mimo to wygraliśmy. Dążyliśmy przede wszystkim do tego, by znowu być w finale. Wiadomo jaka historia była rok temu, gdy po meczu decydującym straciliśmy mistrzostwo Polski. Teraz dopilnujemy, by było inaczej. Chcemy cieszyć się z podwójnej korony – powiedział były napastnik Legii, Marek Saganowski. No i się nie pomylił. W ówczesnych rozgrywkach stołeczna drużyna sięgnęła po mistrzostwo oraz krajowy puchar, pokonując w finale Lecha Poznań (1:0).

KOLEJNY MECZ Z ZAWISZĄ

Dziesięć lat temu "Wojskowi" również rywalizowali z Zawiszą, tym razem w lidze. Warszawski zespół ponownie okazał się lepszy, wygrał 3:0 po dwóch bramkach Miroslava Radovicia i golu Michała Żyry. Przeciwnik od 80. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Kamil Drygas. Zdjęcia można obejrzeć W TYM MIEJSCU. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez Henninga Berga wywalczyła tytuł mistrzowski.

WYGRANA Z ZAGŁĘBIEM

W sezonie 2012/2013 "Wojskowi" zwyciężyli u siebie Zagłębie Lubin (2:0) w Ekstraklasie, po golach Radovicia i Wladimera Dwaliszwiliego. W trakcie wejścia piłkarzy na murawę, kibice klubu z Łazienkowskiej zaprezentowali efektowną oprawę. Zdjęcia są dostępne TUTAJ

GOL KUCHARCZYKA

Szóstego kwietnia 2011 roku Legia rywalizowała z Lechią w Gdańsku w półfinale Pucharu Polski. Zwyciężyła 1:0 po bramce Michała Kucharczyka w końcówce. "Kuchy" wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony od Takesure'a Chinyamy, minął przeciwnika i umieścił piłkę w siatce po strzale z 15. metra (FOTOREPORTAŻE). Warszawiacy wygrali także w rewanżu, a w finale okazali się lepsi od Lecha Poznań w serii rzutów karnych.

REMIS Z GKS-EM

Równo 16 lat temu Legia zremisowała w lidze 2:2 z GKS-em Bełchatów. Ostatni fragment meczu był bardzo emocjonujący. Do 87. minuty "Wojskowi" prowadzili po golu Rogera Guerreiro. Wtedy do remisu doprowadził Tomasz Jarzębowski, a 3 minuty później rywale wyszli na prowadzenie. Decydujący cios w doliczonym czasie należał do warszawiaków, którzy zapewnili sobie punkt po bramce Macieja Rybusa

PIĘĆ GOLI W MECZU

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów (sezon 1995/1996), legioniści wygrali trzy kolejne ligowe spotkania, nie tracąc w nich żadnej bramki. W 22. kolejce (28 lat temu) przyszła wpadka z Górnikiem Zabrze (2:3). Porażka na Górnym Śląsku oznaczała, że kroczący od wygranej do wygranej Widzew Łódź zrównał się z Legią punktami.

Szóstego kwietnia "Wojskowi" 8-krotnie wygrywali, 3 razy zremisowali i ponieśli 2 porażki.