16 września

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 16 września – Wygrana z IFK Goeteborg

16.09.2021 07:30

(akt. 16.09.2021 01:36)

Szesnastego września legioniści rozegrali 16 spotkań. Tego dnia pewnie wygrali z IFK Goeteborg w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych.

Legioniści po raz ostatni mierzyli się 16 września trzy lata temu. Wówczas wygrali u siebie 1:0 z Lechem Poznań w 8. kolejce ekstraklasy. Jedynego gola w meczu strzelił Dominik Nagy. W 31. minucie Węgier otrzymał piłkę od Sebastiana Szymańskiego, minął golkipera "Kolejorza" i zdobył bramkę. Stołeczny klub zaprezentował się lepiej od gości i zasłużenie zwyciężył. Dla Andre Martinsa był to debiut w barwach zespołu z Łazienkowskiej. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Defensywa była zgrana, realizowała swoje zadania. Zagraliśmy również na zero z tyłu. Strzeliliśmy też gola, mając dalsze szanse. Kontrolowaliśmy przebieg meczu praktycznie przez cały czas jego trwania. Więcej kontroli i okazji mieliśmy zwłaszcza w pierwszej połowie. Graliśmy inteligentnie, potrafiliśmy podejmować dobre wybory. Wiedzieliśmy, co robić na murawie, by było to skuteczne. Za nami ważny mecz, wręcz specjalny, po którym możemy cieszyć się ze zdobycia trzech punktów - powiedział po spotkaniu Ricardo Sa Pinto, ówczesny szkoleniowiec mistrzów Polski.

Mecz z IFK Goeteborg

Równo 51 lat temu warszawski klub mierzył się z mistrzem Szwecji, IFK Goeteborg, w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych i szybko okazało się, że nie jest to drużyna, która może sprawić im jakiekolwiek problemy. 16 września na Ullevi legioniści rozbili rywala 4:0. Pierwszego gola – po ograniu stopera IFK Bjoerna Ericssona – strzelił w 45. min Robert Gadocha, a 7 min później, po technicznym zagraniu Gadochy piętą, na 2:0 podwyższył Jan Pieszko. Trzeci i czwarty gol to sprawa Władysława Stachurskiego, który skutecznie wykonał rzuty wolne.