Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 19 marca – Pogrom

19.03.2021 07:00

(akt. 19.03.2021 14:20)

Dziewiętnastego marca legioniści rozegrali 13 meczów. Tego dnia m.in. wygrali aż 5:0 z Hutnikiem Kraków.

Ostatni raz Legia grała 19 marca w sezonie 2016/2017. Wówczas wygrała na wyjeździe 2:1Lechią Gdańsk, a dwie bramki dla warszawiaków zdobył Michał Kucharczyk. - Pierwsza połowa była dosyć wyrównana z obu stron. To był taki mecz, w którym jeden błąd mógł zadecydować o końcowym wyniku. Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty i tylko to nas interesowało. Cieszę się, że Michał Kucharczyk zapewnił nam cenne zwycięstwo - mówił bramkarz, Arkadiusz Malarz. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ. Tamte rozgrywki okazały się szczególne dla stołecznej drużyny prowadzonej przez Besnika Hasiego, a później - Jacka Magierę. Legioniści walczyli w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, co zbiegło się z obchodami 100-lecia klubu. Poza tym, sięgnęli po mistrzostwo Polski.

Wygrana z Lechem

Pięć lat temu "Wojskowi" zwyciężyli w lidze w Poznaniu Lecha (2:0). W pierwszej połowie z dwóch trafień cieszył się węgierski napastnik, Nemanja Nikolić. - Kiedy strzeliłem gole, chciałem pokazać wszystkim, że jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wygraliśmy ważny mecz. Do końca sezonu mamy jeszcze dziewięć spotkań, ale jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć zamierzone przez nas celestwierdził "Niko". Fotoreportaż jest dostępny w TYM MIEJSCU. Niecałe dwa miesiące później legioniści sięgnęli po dublet: krajowe mistrzostwo oraz puchar. W tym czasie drużynę z Warszawy prowadził Rosjanin, Stanisław Czerczesow.

Pogrom

Dokładnie 17 lat temu, czyli w sezonie 1993/1994, Legia rozgromiła u siebie 5:0 Hutnika Kraków. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Wojciech Kowalczyk, a po bramce zdobyli Juliusz KruszankinAdam Fedoruk i Jerzy Podbrożny. Również wtedy, stołeczny klub triumfował w zmaganiach ligowych i Pucharze Polski.