Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 21 września – Derby z Polonią

21.09.2021 08:00

(akt. 20.09.2021 23:39)

Dwudziestego pierwszego września legioniści rozegrali 13 spotkań. Tego dnia zremisowali w derbach stolicy z Polonią Warszawa.

Równo dziewięć lat temu piłkarze Legii zremisowali przy Łazienkowskiej 1:1 z Polonią Warszawa w derbach stolicy. Od 29. minuty „Wojskowi” przegrywali 0:1. Pechowo przewrócił się Daniel Łukasik, rywale to wykorzystali i Wladimer Dwaliszwili (późniejszy zawodnik Legii) pokonał Dusana Kuciaka. Trzy minuty później w polu karnym wycięty został Jakub Kosecki, a rzut karny na bramkę zamienił Danijel Ljuboja. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Więcej o meczu można przeczytać tutaj.

Pierwsza połowa była wyrównana, żadna ze stron nie miała wielu sytuacji. Straciliśmy gola po błędzie Daniela Łukasika, ale cóż... po prostu poślizgnął się w takim momencie. Mecz chyba nie rozczarował, bo mieliśmy trochę emocji - stwierdził po spotkaniu z Polonią Warszawa trener LegiiJan Urban. Fotoreportaże są dostępne w tym miejscu.