Luquinhas

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 22 września – Wyjazdowa wygrana

22.09.2020 08:00

(akt. 21.09.2020 23:38)

Dwudziestego drugiego września piłkarze Legii 12 meczów. Równo rok temu zwyciężyli na wyjeździe z Cracovią.

Legioniści po raz ostatni grali 22 września dokładnie rok temu. Wówczas zwyciężyli na wyjeździe 2:1 z Cracovią po trafieniach Jarosława Niezgody i Waleriana Gwilii. Gola dla miejscowych strzelił Mateusz Wdowiak. - Wygrywamy w Krakowie z zespołem, który jest na fali i robi postępy. To nie takie proste, a fakt, że zasłużenie zwyciężyliśmy na takim terenie, jest radosny. W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą, a po przerwie strzeliliśmy drugiego gola. Potem nastąpiło pewne rozluźnienie - powiedział  Aleksandar Vuković, trener Legii. Zdjęcia są dostępne tutaj.

Zwycięstwo z beniaminkiem

Minęło 46 lat od zwycięstwa Legii z beniaminkiem ekstraklasy, Arką Gdynia (4:2). Do 55. min debiutujący przy Łazienkowskiej rywale prowadzili 2:1. Potem jednak legioniści, grający wreszcie z Gadochą, w 3 min rozwiali wątpliwości, kto jest lepszy. Zaczął Kazimierz Deyna, poprawił Władysław Dąbrowski (on strzelił też pierwszego gola), a zakończył Stefan Białas.