Ivan Kepcija: Latem przeprowadzimy mniej transferów

Redakcja

Źródło: legia.com

12-03-2018 / 21:38

(akt. 02-12-2018 / 11:33)

- Byliśmy w fazie zaawansowanych negocjacji z czwórką polskich piłkarzy, których - z różnych przyczyn - nie byliśmy w stanie sprowadzić w tym okienku. Są jeszcze zawodnicy jakich obserwujemy, ale na ten moment wykraczają oni poza nasze możliwości finansowe. Nie byłoby zbyt rozsądnym posunięciem wydać tak dużą kwotę na polskiego piłkarza, bo polscy zawodnicy rzeczywiście mogący nam pomóc, kosztują wiele pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że nie patrzymy na polski rynek, bo patrzymy i to w pierwszej kolejności. Rozumiemy, że priorytetem numer jeden jest posiadanie drużyny pełnej jakości, konkurencyjnej dla innych, mającej w szatni większość polskich zawodników. Część naszego planu na następne okno transferowe to obserwowanie takich piłkarzy, którzy będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do takiego zespołu. I jeśli nadarzy się odpowiednia okazja pod względem jakościowym i - nazwijmy to - ekonomicznym, wtedy Polacy niewątpliwie będą dla nas priorytetem - mówi w rozmowie z "Legia.com" Ivan Kepcij

Zamknął Pan to okno transferowe z ulgą?


- Dokładnie tak (śmiech). To było bardzo intensywne okienko, nad którym pracowaliśmy cztery miesiące przed jego rozpoczęciem. Częścią tej pracy było podpisanie kontraktów zanim zacznie się okres przygotowawczy. Potem mieliśmy jeszcze parę opcji transferowych, które obserwowaliśmy, kilka pojawiło się niemal w ostatniej chwili, więc musieliśmy reagować na bieżąco i to nam się udało. Za nami długi i intensywny czas, a już w tym tygodniu przygotowujemy plan działania na najbliższe miesiące, by być gotowymi na następne okno transferowe.

 

Głównym punktem strategii było szybkie działanie? Czterech piłkarzy Legia zakontraktowała jeszcze przed pierwszym zgrupowaniem.

 

- Trenerowi zawsze łatwiej jest pracować z ludźmi, których już zna. Chcieliśmy więc umożliwić mu pracę z piłkarzami od początku, a im pozwolić szybciej wpasować się w drużynę i przejść okres przygotowawczy. Zależało nam na tym, by kiedy nadejdzie pierwszy mecz ligowy w Lubinie być już drużyną, nie zaś zbieraniną, która na kilka dni przed rozpaczliwie poszukuje rozwiązania problemów.

 

Zmieniona została niemal połowę składu. Czy nie jest to dla Legii trochę ryzykowne?

 

- Zawodnicy zapewniają jakość drużynie i pomagają jej w byciu zespołem, który jest dla innych solidną konkurencją i osiąga dobre rezultaty. Kiedy dyskutowaliśmy nad tym, co chcielibyśmy zrobić w przyszłości, zgodziliśmy się w klubie, że potrzebujemy zmienić nieco dynamikę w szatni, a nasze najważniejsze mecze rozegramy nie tylko na wiosnę, ale również i latem. Wybraliśmy przeprowadzenie większej zmiany piłkarzy zimą, by dać im dwa, trzy miesiące na adaptację, tak żeby mogli pomóc nam w rundzie finałowej, natomiast w lipcu i sierpniu, kiedy - mam nadzieję - będziemy bić się o Europę, stanowić już zwartą drużynę. Celowo wybraliśmy więc, by to okno było większe niż inne, ale latem będziemy trochę bardziej - ogólnie mówiąc - konserwatywni. Już teraz mogę powiedzieć, że w lecie przeprowadzimy mniej niż połowę z zimowych transferów.

 

Co z zapowiadanym odmłodzeniem składu?


- To oczywiście jeden z celów klubu, ale nie da się tego zrobić w chwilę, to długofalowy proces. Sądzę, że zaczęliśmy iść we właściwym kierunku. Legia jednak potrzebuje piłkarzy mogących wywrzeć na drużynę natychmiastowy wpływ i podnieść jej poziom, dlatego też optowaliśmy za zawodnikami mniej więcej w wieku 23, 25 i 27 lat. Eduardo jest tutaj jedynym wyjątkiem, ale on wnosi coś innego: boiskową i piłkarską mądrość. Wybraliśmy, że teraz potrzebujemy tych bardziej dojrzałych graczy, z kolei podczas letniego okienka będziemy szukać zawodników o innym profilu. Rozejrzymy się za nieco młodszymi graczami, tak, by kontynuować odmłodzenie składu. Tak jak powiedziałem, ten proces zajmie nam trochę czasu. Poprzez najbliższe okna transferowe zamierzamy zmniejszyć średnią wieku zespołu z 28 lat, przez 27, po około 26, a mam nadzieję, że może nawet mniej. 

 

Całą rozmowę można przeczytać w tym miejscu

Komentarze (73)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

~DominikE
 • 0
......i co P. Zewlakow mozna?!?!......MOZNA!!!!!
~ja
 • 0
......i co P. Zewlakow mozna?!?!......MOZNA!!!!!
Domyślny awatar Zbylu
 • 0
Odpowiedź na pytanie dlaczego w Legii jest tak mało Polaków jest prosta. Zapytanie o zawodnika przez Legię podnosi jego wartość 5 razy. Do tego pustki w klubowych kasach i nie ma co się dziwić, że np takiemu Kapustce zrobiono krzywdę. Natomiast jest jeszcze jeden wielki problem: PRESJA. W Górniku, Jagiellonii można ogrywać zawodnika latami. Wypali oki, nie wypali odejdzie. W Legii nie ma nie wypali! Tu trzeba grać o mistrza w każdym sezonie. Do tego rozgrywki europejskie itd. W Górniku są młodzi dobrze rokujący ale czy Legia będzie tolerować babole Wieteski? Wątpię, dlatego jest trudno i tylko ci którzy mają ambicje zawodowe i nie boją się rywalizacji będą w Legii błyszczeć. Najlepszy przykład Niezgoda. Strzelił 11 bramek ale czy około piłkarski światek pieje z zachwytu nad nim? Piątek może tak ale jak nie strzeli 2 bramek Lechowi to po co on nam? Zostawmy te sprawy ludziom którzy się na tym znają!Przebudowa drużyny to problem bardzo złożony i bardzo trudny! Mam nadzieję, że Jozak sob
Domyślny awatar cobus
 • 0
WielkikibicWielkiejL
Dla kurzawy to byłaby bardzo dobra opcja przed Europą , takie prawdziwe przetarcie w pucharach.Kapustka to wciąż dobry zawodnik tylko za wcześnie wybrał się za granicę . Fajnie ,że w lecie będziemy próbować pozyskać Polaków dla równowagi w szatni !!
~targowek
 • 1
Może być i 18 chińczyków czy innych Słowaków tudzież Francuzów, byleby MP był rok w rok.
Domyślny awatar Batigol
 • 1
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Domyślny awatar Cichy
 • 0
Jest kilku zawodników w ekstraklapie, którzy byliby wzmocnieniem Legii:

- Carlitos, Frankowski, Piątek,
- Jevtic, Żurkowski, Piotrowski,
- Dilaver, Sadlok, Helik

Tylko czy jest jakakolwiek szansa, że któregoś z nich dałoby się ściągnąć?
Domyślny awatar Robal
 • 3
Na chwilę obecną to wydaje się że obronie będą ruchy największe, na pewno bocznych obrońców potrzebujemy lepszych. Hlousek może jeszcze złapie formę ale w Jędze już nie wierzę, z Broziem nie przedłużamy kontraktu a na Turzynieckiego chyba jednak trener nie chce stawiać. Z Astizem pewnie nie przedłużymy choć zagrał nieźle ostatnio, Pazdan może odejść, tu może być sporo ruchu, nie wiadomo czy Mauricio zostanie a Remy to do pomocy wchodzi i nie mamy żadnego obrońcy =P.
Domyślny awatar WielkikibicWielkiejL
 • 1
Nie jest żadną tajemnicą,że Rafał Kurzawa jest już dogadany z Legią.Odrzucił oferte przedłużenia z górnikiem.Mam wątpliwościczy to dobry transfer
Drugim Polakiem będzie Bartek Kapustka.Pozytywem jest to,że podpiszą od razu po zakończeniu sezonu i będą do dyspozycji trenera
Domyślny awatar Robal
 • 1
Nie wiem na ile to realne ale wg mnie to były by dobre transfery
Domyślny awatar cobus
 • 0
SEBA
Nie na serio .
Zadzwoń do J.M i Pana Ź to może jakiś wynalazek Ci podeślą , który bez nawigacji nie trafi na trening lub zapomni skrócić pazurki przed zajęciami :)
Domyślny awatar mientowy76
 • 0
Cobus jemu chodziło o twoją pisownię-nie fudbolu tylko futbolu.
~L
 • 0
Czy tylko ja uważam,że zamiast ściągać 2-3 no nameow z zagranicy lepiej sprowadzić 1 Polaka? Nawet za 1 czy 2 mln.Takiego Frankowskiego jak tak dalej by się rozwijal to za kilka mln na luzie by się sprzedało
~Sobieryba
 • 0
ten fetyszyzm na młodych ładnych i zdrowych Polaków powinno się leczyć!
to jakaś zaraza, jakie to ma znaczenie ?
w topowych klubach w juniorach i rezerwach gra po kilkunastu obcokrajowców, dawno już nikt w Europie na takie rzeczy nie patrzy ( za wyjątkiem Basków w Bilbao) dzieciaki do szkółek taki Ajax ściąga nawet z Ameryki Południowej....
Domyślny awatar GIBON
 • -3
Swierczok rozmawial z Legia zanim pojawila sie dla niego oferta z Bulgarii. Oczywiscie rozbilo sie o pieniadze. Jak wszystkim wiadomo pytano tez o Kapustke i Piatka. Byl temat Kurzawy.Mocno starano sie o Bielika. Latem pewnie wroci Wieteska.
JohnoQ
 • 0
Dopóki sami nie będziemy kształcić Polaków w akademii to nie liczył bym na jakiś młodych gotowych do jedynki z eklapy. Nie stać nas
Jak na razie nie jest i tak tak tragicznie.
Majecki
Turzyk Żyro Wieteska
Kwietniewski Szymański Bartczak
Niezgoda
Jak na klub gdzie akademia ma powstać to jest jakaś przyszłość w tych chłopakach
Domyślny awatar maciasss
 • 1
Tak z innej strony... wywiad w zasadzie potwierdza, że Mioduski przedłuży z nimi kontrakt na kolejne dwa lata. Super:)
~Bary
 • 0
A może Frankowski z Jagiellonii
~ajsberg
 • 0
A myślisz że on pójdzie z Jagi za mniej niż 2 mln euro?
~ja
 • -9
Takie gadanie każdego kolejnego trenera i ściąganie jakiś zawodniczków z zagranicy jakoby byli lepsi i tańsi.
A Kucharczyk i tak jest i będzie, a gdzie są Manu, Ojamaa, Chykwu i kilku następnych?
Podliczcie ile to kosztowało?

Ci Polscy zawodnicy, którzy sa drodzy nie spadają z nieba. My kompletnie nie mamy skautingu i to nie na rynku węgierskim, słowackim tylko na POLSKIM.

Przykładowo Wisła wyciągnęła Błaszczykowskiego z 4 ligi, my Kucharczyka, a Lewandowski przeszedł koło nosa. Ci piłkarze są, ale trzeba ich ściągnąć w odpowiednim momencie. To są tylko przykłady. U nas skauting nie istnieje, a później bredzenie o tym, że Polacy są za drodzy.
No są za drodzy jak chcemy wyciągnąć kluczowego zawodnika z Lecha, którego zresztą zaraz ktoś kupi za 5 mln euro.

Wieczne gadanie o akademii, a my nie mamy zwykłego prostego skautingu, który by wyciągnął co lepszych Polaków w odpowiednim momencie.

Leśny ładował kasę na transfery to kilka wypaliło i była mocna ekipa z Vadisem,
~PZ
 • -1
Witam. Całkowicie się zgadzam z Twoją diagnozą. Przykład: w poprzedniej kolejce zadebiutował e e-klapie nowy zawodnik. Z Viktorii Sulejówek, urodzony w Mińsku Mazowieckim. Nazywa się Daniel Smuga. Wicelider strzelców 3 ligi grupy 1. Zadebiutował nie w Legii tylko w Górniku Zabrze. Do Warszawy miał jak widać za daleko...
Kiedyś do Warszawy było za daleko do Pruszkowa, Legionowa, Grodziska. Za to blisko jest nawet do Ghany, Brazylii, Hiszpanii. Bo tam wyjazdy są przyjemniejsze, może suweniry dadzą. A co mogą dać jaśnie panu z Warszawy w klubie 3, 4 lub 5-ligowym?
Nawiasem mówiąc ciągle pamiętam jak do Legi trafił Wojtek Kowalczyk i ilu w drużynie Poloneza grało przyszłych graczy Legii. Dzisiaj jest to nie do pomyślenia. Za niska klasa rozgrywek...
Domyślny awatar sympatykzpomorza
 • 1
Błaszczykowskiego z 4 ligi to wyciągnał Jerzy Brzęczek, jego wujek, a obecny trener Wisły Płock ;-) przy okazji sie okazalo, ze mial umiejetnosci, ale podejrzewam, ze duzo bylo takich "Brzęczkow" ktorzy windowali w gore pilkarzy o duzo gorszych umiejetnosciach i dlatego Ekstraklasa to taka kopanina ;-)
~Bary
 • -1
A może Frankowski z Jagiellonii Legia gra teraz bardziej z kontry to szybki zawodnik by się przydał
Domyślny awatar Barszczyk
 • 3
Aubameyang też szybki by się na kontry przydał, do tego Bellerin, bo też bardzo szybki, do tego obrońca więc zdąży też wrócić na swoją pozycje.
~Chartuniewicz
 • -4
Sprzedać lub pozbyć się:
- Pazdan
- Jędrzejczyk
- Radovic
- Mączyński
Domyślny awatar Emcis8
 • 3
Pozbyć się:
- Trolli np. Chartuniewicz
~rac
 • -2
Wywiad nie rokuje nic dobrego dla naszej młodzieży.Jak w małżeństwie, każdy obcy jest lepszy od swojego
~Kordian1985
 • -8
Latem liczę na przewietrzenie kadry i pozbycie sie choćby i przez rozwiązanie kontraktów z całą armią wypożyczonych poza Majeckim, Michalakiem, Źyro i Nagyem (może się jeszcze ogarnie), do tego z kadry I-egovzespołu Cierzniak, Astiz, Pazdan, Turzyniecki, Broź, kopczyński, Pasquato, Kucharczyk, Hamalainen. Wykupić Mauricio i Wieteskę.
Mogłoby to wyglądać:
Br- Malarz, Majecki, Kudrjacevs
Ob- Jędrzejczyk, Mauricio, Remy, Wieteska, Żyro, Hlousek - potrzebnych dwóch bocznych obrońców młodszych do ostrej rywalizacji z obecnymi.
Pomoc- Cafu, Antolic, Philips, Mączyński - tu też potrzebny jedeb zawodnik 6/8.
Of.pom - Radovic, Kwietniewski - potrzebny jeden dodatkowy
Skrzydłowi - vesovic, michalak, iloski, szymanski, nagy( dalej wypozyczenie) - potrzebny lewoskrzydlowy
Atak- niezgoda, eduardo - potrzebny napastnik

Wychodzi na to, że potrzeba 6 zawodników gotowych na rywalizację o pierwszy skład.

Wiadomo, że to taka trochę życzeniowa zabawa rodem z FM-a ale każdy kibic ma do niej
Domyślny awatar Barszczyk
 • 5
Hamalainen ładuje hat-tricka w meczu ze Śląskiem - "Hama!", "w końcu gra w pierwszym składzie", "super forma"

Hamalainen przesiedział mecz na ławce w meczu z Lechią - pozbyć się go.

Do tego Kucharczyk, który wchodzą z ławki robi wiatr. Pazdana też nie ma co na siłę wypychać z Legii. Pasquato nie narzeka, że nie gra, ostatnio w meczu z Lechią mógł skończyć z bramką i asystą.

Wykupić Wieteskę. Widziałeś jego grę i sugerujesz się tylko strzelonymi golami? Mauricio też w ciemno chcesz kupować?
~Robik(L)
 • 2
Ale bzdury.
Domyślny awatar Bzajko
 • 1
A może ściągnąć młodych polskich piłkarzy którzy grają/trenują w zagranicznych klubach. Tak jak wyciągnęli Kwietniewskiego.
Domyślny awatar ZELIG
 • 0
No i gdzie jest Kwietniewski ? Chyba nawet nie był ani razu na ławce rezerwowych
Domyślny awatar mareckimm
 • 3
W rezerwach gra i radzi Sobie bardzo dobrze.
~L
 • 1
Ale szansy i tak nie dostanie,bo przecież za mlody i do tego Polak.Przykłady Wieteski i Michalaka pokazują,że wystarczyło im dać tylko szansę a nie ściągać tone szrotu z zagranicy
Domyślny awatar emess
 • -1
A przykłady setek innych wychowanków pokazuje, że lepiej od razu kupić kogoś z zagranicy niż czekać aż może kiedyś polski młody szrot odpali.
~Go
 • 1
A może tak ściągnąć paru młodych polskich piłkarzy z klubów zgranicznych jak Kwietniewski
~Wariant
 • 1
Ja chciałbym Żubrowskiego z Korony w Legii. Dobry technicznie, w miarę młody, ma zmysł do gry kombinacyjnej. Ale muwiło się że już poza zasięgiem (Twitter)
Domyślny awatar cobus
 • 0
Legia pewnie po cichu monitoruje sytuację i będzie wiedziała kiedy wejść do gry w razie czego .Wzmocnienia na puchary .
Domyślny awatar Ledarg1916
 • 2
Trochę wstyd, że początkowo wywiad trafił na stronę ŹLE przetłumaczony... Między słowami "jesteśmy w fazie zaawansowanych" a słowami "byliśmy w fazie zaawansowanych negocjacji" jest jednak duża różnica... Amatorką zajechało... Niektórzy już nowych zawodników przymierzali, a tu...? Czas przeszły...
Domyślny awatar eLson
 • 0
Ale jaka za to rozgorzala dyskusja (;
~laska
 • 0
przecież to kopia z oficjalnej strony była. Tam błąd wisi do tej pory.
Domyślny awatar cobus
 • 3
Liga Grecka zawieszona .Ciekawe co z Vadisem w tej sytuacji i innymi graczami :)
Domyślny awatar GS8GS
 • 4
Już widzę te nagłówki "Vadis, welcome back to Legia".

A serio to Prijo na własne oczy przekonał się do gdzie trafił. Vadis w formie w aktualnej kadrze Legii to byłby kosmos.
Domyślny awatar Bednar
 • 6
I to zawieszona na czas nieokreślony. Ciekawa sytuacja. Pewnie teraz gracze będą się stamtąd ewakuować czym prędzej. Może będzie się dało wyjąć kogoś za frytki??
Domyślny awatar Barszczyk
 • 1
Szkoda, że nie zdarzyło to się w lutym jak okno transferowe było otwarte. Myślę, że jakaś perełka by się trafiła.
Domyślny awatar Roman
 • 2
Nie ma tego złego. Choć straciliśmy na rzecz Greków trzech bardzo ważnych piłkarzy(Prijo, Vadis, Moulin), to być może wykorzystaliśmy też jedną z ostatnich okazji, żeby wyciągnąć od Greków pieniądze. A w przyszłości, kto wie, czy nie nadarzy się okazja by wyciągnąć kogoś od nich. Może kogoś z naszych byłych graczy? Mam nieodparte wrażenie, że nasza "afera korupcyjna" to jest dziecinna zabawa przy tym co się dzieje w Grecji. Jedyny problem jest taki, że w sytuacji takiej afery być może zachodnim klubom będzie łatwiej wyciągnąć takiego Prijovicia i przepadną nam bonusy, których się spodziewaliśmy...
Pozdrawiam.
KufelDNA
 • 0
Roman - Prijo tym bardziej VOO to jasne, że chciałbym by wrócili ale Moulin z całym szacunkiem do niego ale mamy w tej chwili 3 lepszych na jego pozycję...
Domyślny awatar cobus
 • 0
Wole zawodnika za 2,5 czy trzy, który robi z przeciwników tyczki jak Vadis :)
Coś czuje ,że Iwan coś ciekawego w lato nam zaserwuje .Tu jestem całkowicie spokojny .Ludzie z prawdziwymi kontaktami w świcie fudbolu a nie piłkarzy :)
Domyślny awatar SEBA
 • 1
"z kontaktami w świcie fudbolu"
serio?????????
Domyślny awatar cobus
 • 0
Nie ma sensu wydawać 6 czy 7 baniek euro , nie są warci tyle , może ,że 4 bańki to max :)
Domyślny awatar Logic
 • 0
Z polskich Kurzawa Żurkowski i może starczy
Zresztą kogo by posadził Żurek na ławce - zostaje Mąka
Jak patrzę na ligę to w końcu chciałbym poznać tego Polaka który kopie w innym polskim klubie.a który wprowadzi nas do Ligi Mistrzów ?
Tak jak patrzę na te transfery to wydaje mi się że latem skupimy się na jakimś skrzydłowym
Ciekawe ile Górnik by za nich chciał ? 6-7 melonów Euro
Także takich którzy może podniosą poziom i jeszcze nasi to obawiam się że tacy są nie do wyjęcia - może Kapustka? kiedyś taki biegał po boiskach

Ale Słyszałem, że z Kapustki został głąb
To tak na gorąco po dwóch koniaczkach
Domyślny awatar GS8GS
 • 1
Prawda jest taka że jak Legia pyta o zawodnika z ekstraklasy to ceny są nieadekwatne do rzeczywistej wartości zawodnika, jedynie to Lechia nie stawiała ceny zaporowej za Borysiuka/
Oglądałem kilka meczów Górnika, i Żurkowski w meczach z wymagającymi przeciwnikami nie błyszczał. W polu u nas jest już duży ścisk, a nie oszukujmy się do MŚ Mączyński będzie wystawiany regularnie, mimo ze u Jozaka gra bardziej defensywnie stoją robotę robi perfekcyjnie.


W ostatnim meczu widać że i Szymańskiego chłopaki cieli ostro jak i Żurkowskiego żeby skrzydeł nie rozwijali.
Domyślny awatar Roman
 • 0
GS8GS

Myślę, że z Pazdanem też była zdrowa sytuacja. Przy jego transferze.
Chyba wiele czasu musi upłynąć zanim włodarze klubów zrozumieją, że są transfery na których korzystają wszyscy.
Pozdrawiam.
Domyślny awatar WielkikibicWielkiejL
 • 0
GS8GS co ty piszesz o tym Borysiuku?Przecież Legia zapłaciła za niego lechii 1,3mln euro już dawno było to ujawnione.Pobudka
Domyślny awatar cobus
 • 0
futbolplayer
Kolego "mąka " robi dobrą robotę ,której nie widzi przeciętny kibić ,więc daj na luz i nie czepiaj się chłopaka , który daje sporo legii .Podoba mi się sposób prowadzenia okienka przez nowy sztab nie z łapanki , tylko konkret.Super
Jak na razie to wszystkie transfery na plus :)
Domyślny awatar kaka1
 • 3
cobus, nie mam nic do Twojego wpisu, lecz ze względu dla szacunek i przejrzystość opinii pisz "Legii" z dużej litery.
pozdrawiam.
~kiko19
 • 2
Mówie wam ze jednym z tych 4 Polaków jest Maciej Rybus Lokomotiw Moskwa. Pora wracac na Ł3 ! 28 lat :) Jestem za , poza tym chłopak moze grac na skrzydle w pomocy ( lewe , prawe ) i na lewej obronie a takich zawodników szukamy
Domyślny awatar GS8GS
 • 0
Ryba nawet regularnie gra w tym sezonie u rusków ale złapał kilka urazów mięśniowych przez co kilka miesięcy pauzował.
Ryba i Hlousek na lewej stronie to byłaby zabójcza para, obaj dobrze radzą sobie na lewej obronie, pomocy i skrzydle. Obaj mają ciąg na bramkę , potrafią świetnie bronić. Możliwość wymiany pozycji w czasie meczu tych 2 to aż mnie przeraża. Choć szczerze ten transfer wydaje się mniej prawdopodobny niż ściągnięcie na rok Kuby.
Domyślny awatar Bednar
 • 1
Bardziej stawiałbym na próbę wyjęcia Grosickiego. Na pewno będzie chciał ewakuować się z Hull, w obliczu spadku
~p
 • 1
Polakow tylko i wylacznie brac jezeli beda nie drozsi i nie gorsi od zagranicznego zawodnika w tym samym wieku.
MaikelRR
 • 4
Czy tylko ja słuchając tego wywiadu nie słyszałem "we ARE" tylko "we WERE" tzn., że Legia NIE NEGOCJUJE, a NEGOCJOWAŁA? Słuchałem tą część kilka razy i z samego kontekstu wynika, że chodzi o to, że negocjowali, ale cóż, może się mylę.
~baldee
 • 1
masz rację.
Domyślny awatar Josebry
 • 4
Kto z polskiej ligi mógłby być w kregu zainteresowania Legii ? Pewnie młodzi, zdolni którym w niedalekiej przyszłości kończą się kontrakty a mają ambicje podnosić umiejetności w najlepszym polskim klubie.Dostali sygnał o zainteresowaniu Legii i teraz mają czas źeby Legia była dalej zainteresowana.Z rodzimej ligi to może być Helik z Cracovii,Piotrowski z Pogoni,Chrzanowski i Haraslin z Lechii.
Domyślny awatar tp69
 • 1
Ciekawe czy to kamyczek do ogródka żeby innym klubom trochę atmosferę w szatni popsuć (rozmawial ktos z toba? na pewno?a z nim?).
Domyślny awatar futbolplayer
 • -5
Ivan odpuść sobie polski szrot. Patrząc na Pazdana i Jędrzejczyka, a do tego Mączyńskiego, Czerwińskiego czy Dąbrowskiego, żaden Polak z e-klapy nie wniósłby wartości dodanej
Domyślny awatar mrwuwua
 • 3
Patrząc na Niezgodę czy Szymańskiego mam zgoła odmienne zdanie.
~The social one
 • -1
Mruwa ale taki Niezgoda czy Szymański z innego klubu ekalpy to jest min. 2-3mln €.Nie mówiąc o młodzikach z lecha, którzy ostatnio chodzą za 5mln € i wyżej.
Domyślny awatar pisarz
 • 6
Przecież Kepcija wyraźnie powiedział "We WERE negotiating" co oznacza że rozmawiali z 4 Polakami w minionym okienku i nic nie wyszło
MaikelRR
 • 1
No też mi się tak własnie wydaje. Ale i tu, i na transfery info tłumaczą to tak. Pewnie zaraz na przeglądzie sportowym i sportowych faktach też tak napiszą. Jeden marny redaktorzyna źle przetłumaczy to inni zamiast obejrzeć wywiad to tylko skopiują..
Domyślny awatar japier3dolejcie
 • 1
Jest ewidentny błąd w tłumaczeniu. Było "were".
Domyślny awatar Ledarg1916
 • 0
Redakcja się trochę skompromitowała, wrzucając to w takiej formie... Macie absolutną rację w kwestii tłumaczenia.
Pozdrawiam
~Klon
 • 0
Zdecydowanie "were". Ale kto wie, może jeszcze coś z tego będzie?
sportowaWarszawa
 • 0
Powodzenia Ivan!