News: Rezerwy: Dobry start i spokojne trzy punkty

Rezerwy: Dobry start i spokojne trzy punkty

04.05.2016 18:55

(akt. 07.12.2018 15:06)

Piłkarze rezerw Legii pokonali 2:0 OKS Start Otwock w rozgrywkach trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Trafienia dla stołecznej drużyny zanotowali Rafał Makowski oraz Eryk Więdłocha. Poniżej relacja oraz zdjęcia z konfrontacji, a wkrótce na łamach Legia.Net zaprezentujemy skrót wideo.

Fotoreportaż z meczu (Fot. Damian Kujawa)

Fotoreportaż z meczu (Fot. Marcin Słoka)

Warszawiacy jadąc do Otwocka nie mogli myśleć o niczym innym, niż o wygranej. „Wojskowi” mierzyli się z OKS-em, przedostatnim zespołem tabeli trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Bardzo szybko Legia II zaczęła kroczyć w stronę trzech punktów. Już w piątej minucie po zamieszaniu w polu karnym, bramkarza pokonał Rafał Makowski trenujący na co dzień z pierwszym zespołem. Poza nim, w takiej roli na mecz rezerw „zeszli” Radosław Majecki oraz Michał Kopczyński. Pierwszy pewnie spisywał się w bramce, a drugi starał się porządkować grę w środku pola.

Potem warszawiacy mieli kilka sytuacji, by strzelić gola. Brakowało jednak wykończenia. Świetną okazję miał Tomasz Nawotka, który dostał piłkę w polu karnym, ale huknął w bramkarza. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później uderzył z dystansu, ale futbolówka po rykoszecie i interwencji golkipera odbiła się od poprzeczki. Warszawiacy mieli wiele stałych fragmentów gry, ale rzadko kiedy (wyjątkiem sytuacja bramkowa) stanowiły zagrożenie dla miejscowych. Piłkarze z Otwocka próbowali strzelać z dystansu, ale nie były to udane próby.

Przeciwnicy najlepszą okazję do wyrównania mieli w 49. minucie, kiedy jeden z nich położył dwóch legionistów i ostatecznie trafił w czekającego do końca z interwencją Majeckiego. Potem gra toczyła się głównie w środku pola, a spotkanie nie porywało. Pewnie spisywała się stołeczna defensywa, nie pozwalała gospodarzom na zbliżenie się pod stołeczną bramkę. W 58. minucie lewym skrzydłem pobiegł Hołownia i dośrodkował w pole karne. „Główka” Mateusza Wieteski została zablokowana, a skuteczną dobitką na 2:0 popisał się Eryk Więdłocha.

Legioniści oszczędzali siły pewnie prowadząc, a gospodarze specjalnie nie próbowali już atakować. W 83. minucie dobrą okazję miał Konrad Michalak, ale skrzydłowy wprowadzony za Sebastiana Szymańskiego uderzył zbyt słabo. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a w sobotę o godzinie 11:00 „Wojskowi” na obiekcie w Ząbkach podejmą Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

OKS Start Otwock - Legia II Warszawa 0:2 (0:1)
Makowski (5. min.), Więdłocha (58. min.)