News: Rezerwy: Dominacja w ostatnim sparingu

Rezerwy: Dominacja w ostatnim sparingu

29.07.2017 14:57

(akt. 02.12.2018 12:16)

Legia II Warszawa pewnie pokonała 5:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Dwie bramki zdobył Mateusz Majewski, a po jednym trafieniu zanotowali Miłosz Szczepański Kamil Orlik oraz Grzegorz Aftyka. Wkrótce zaprezentujemy skrót spotkania, które zostało rozegrano no boisku przy ulicy Strażackiej.

Legioniści przystąpowali do gry w ostatnim sparingu z dobrym bilansem, gdyż poprzednie trzy gry towarzyskie również wygrali. Od początku spotkania dominowali warszawiacy. Pogoń miała kłopoty z ofensywą, stać ją było co najwyżej na pojedyncze ataki skrzydłami. W środku pola królował Tsubasa Nishi, który dawał z siebie wiele w ofensywie, jak i w defensywie. To po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego, padła pierwsza bramka. Japończyk dograł w pole karne, fubolówka została wybita, a z około szesnastu metrów uderzył Miłosz Szczepański. Po rykoszecie, piłka wpadła do siatki.

Legioniści kończyli jednak pierwszą połowę prowadząc 2:0. Vamara Sanogo zagrał do ustawionego w "szesnastce" Mateusza Majewskiego, a ten strzałem z bliska pokonał golkipera Pogoni. Na boisku pojawili się gracze pierwszego zespołu (Szumski, Jałocha, Żyro, Szczepański oraz Sanogo) oraz Michał Masłowski Robert Bartczak odesłani decyzją Jacka Magiery do rezerw. "Masło" wszedł na boisko i jak w sparingu z Drukarzem, grał na stoperze. Natomiast "Barry" prezentował się na skrzydle, lecz na początku drugiej połowy doznał urazu kolana i nie jest jeszcze jasne, jak długo będzie musiał pauzować.

W drugiej połowie, warszawiacy ponownie prowadzili grę. W 64. minucie, sytuację sam na sam wykorzystał Majewski i podwyższył rezultat. W ostatnim kwadransie, ochotę na gola mieli również młodzieżowcy. Chęci zaowocowały efektami. W 75. minucie Grzegorz Aftyka zagrał do Kamila Orlika, a ten ładnym strzałem głową posłał piłkę do siatki. Wynik zamknął "Afto", który pokonał golkipera w 81. minuie

W ostatnich minutach legioniści atakowali mniej i testowali ustawienie z niską defensywą. Swoje szanse mieli wtedy gracze z Grodziska Mazowieckiego, trafili m.in. w słupek, ale poza tym, dobrze między słupkami spisywał się Konrad Halocha, który po przerwie zastąpił Szumskiego. Ostatecznie warszawiacy pewnie pokonali Pogoń 5:0. Za tydzień piłkarze Krzysztofa Dębka rozpoczną rozgrywki ligowe od wyjazdowej konfrontacji z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 5:0 (2:0)
Szczepański (26. min.), Majewski (45. min., 64. min.), Orlik (75.), Aftyka (81. min.)

Legia II: Szumski (46' Jałocha) - Turzyniecki (61' Cichocki), Żyro (61' Masłowski), Bondarenko, Więdłocha - Waniek (46' Orlik), Szczepański (61' Praszelik), Nishi (70' Matić), Bartczak (59' Aftyka) - Sanogo (61' Góral), Majewski (70' Matić).