News: Rezerwy: Kolejna sparingowa wygrana

Rezerwy: Kolejna sparingowa wygrana

26.07.2017 19:19

(akt. 02.12.2018 12:16)

Rezerwy Legii Warszawa w swoim trzecim sparingu pokonały 2:0 stołeczego Drukarza. Bramki dla „Wojskowych” zdobyli Vamara Sanogo, a także Aleksander Waniek. Jak do tej pory, piłkarze Krzysztofa Dębka wygrali wszystkie wszystkie mecze testowe. W środę w drugim zespole wystąpili m.in. Michał Masłowski, Daniel Chima Chukwu czy wspomniany Sanogo.

Zdjęcia z meczu (fot. Ana Okolus)

Piłkarze rezerw Legii, w środę o godzinie 16:00, zmierzyli się w sparingu z czwartligowym Drukarzem Warszawa. Spotkanie odbyło się na boisku RKS-u Okęcie. "Wojskowi" zdominowali przeciwników, a w 22. minucie strzelili pierwszego gola. Gracze z Łazienkowskiej od początku stosowali wysoki pressing. To był klucz do trafienia Vamary Sanogo, który dostał piłkę od Tsubasy Nishiego. Francuz minął rywala i po strzale z pola karnego, pokonał golkipera Drukarza.

W 43. minucie, zawodnicy Krzysztofa Dębka prowadzi 2:0. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Bartosz Olszewski, piłka odbiła się od rywala i spadła pod nogi Aleksandra Wańka. Wychowanek Legii przyjął futbolówkę i posłał ją w kierunku dalszego słupka, a po chwili mógł cieszyć się z gola. W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie, lecz gole nie padły.

Na boisku zaprezentowało się kilku zawodników, którzy trenują z pierwszym zespołem. Mowa m.in. o Danielu Chimie-Chukwu, Vamarze Sanogo, Mateuszu Żyro, Miłoszu Szczepańskim czy Michale Masłowskim, który przez 45 minut zagrał na nietypowej pozycji - środku defensywy.

Za nami pożyteczna jednostka treningowa. Graliśmy z rywalem słabszym od Motoru Lublin, ale wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. Szlifowaliśmy atak pozycyjny, a jesteśmy po trudnym i męczącym mikrocyklu. Całe spotkanie mogę ocenić pozytywnie - stwierdził Dębek po ostatnim gwizdku. W sobotę, "Wojskowi" na boisku przy ul. Strażackiej sparingowo skonfrontują się z czwartoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 13:00.

Legia II Warszawa - Drukarz Warszawa 2:0 (2:0)
Sanogo (22. min.), Waniek (43. min.)

Legia II (I połowa): Burta - Turzyniecki, Wełnicki, Żyro, Olszewski - Waniek, Nishi, Szczepański, Bartczak - Majewski, Sanogo.

Legia II (II połowa): Miszta - Cichocki, Bondarenko, Masłowski, Więdłocha - Orlik, Praszelik, Handzlik, Aftyka - Chukwu, Góral.