News: Rezerwy: Koniec marzeń o awansie

Rezerwy: Koniec marzeń o awansie

01.06.2016 19:48

(akt. 07.12.2018 14:40)

Piłkarze rezerw Legii, by myśleć o awansie do baraży o awans do drugiej ligi, musieli wygrać dwa ostatnie spotkania ligowe - z Ursusem i Polonią. Sześć punktów dawałoby możliwość walki o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. "Wojskowi" potknęli już na pierwszej przeszkodzie. Legia II przegrała aż 1:4 z Ursusem Warszawa, a honorowe trafienie zanotował Mateusz Hołownia. To koniec marzeń o awansie. Teraz pozostała walka o utrzymanie. Legioniści spadli na szóstą pozycję w tabeli III ligi i jeśli przegrają z Polonią to mogą znaleźć się na IV poziomie rozgrywkowym. Poniżej relacja, a wkrótce zaprezentujemy zdjęcia i skrót wideo.

Zdjęcia z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Zdjęcia z meczu (fot. Marcin Słoka)

Legioniści od pierwszych minut wyglądali niczym śnięte ryby. Ursus atakował, a "Wojskowi" nie za bardzo wiedzieli, co z tym fantem zrobić. W 10. minucie Mateusz Wieteska sprokurował rzut karny, a Arkadiusz Ciach pewnie wykorzystał "jedenastkę". Wkrótce defensor ponownie się pomylił, a efektem było trafienie Mateusza Muszyńskiego. "Wietes" w półfinałach CLJ prezentował się wybornie, ale w środę w Ząbkach było znacznie gorzej.

Zespół rezerw zaczął dawać oznaki życia w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Mateusz Hołownia po uderzeniu piłki głową strzelił nawet gola kontaktowego i zrobiło się 1:2. Jednak tuż po wznowieniu gry ze stołeczną defensywą zabawił się Ciach. Napastnik Ursusa robił co chciał przy biernej postawie legijnej defensywy. Nawet pewnie spisujący się w bramce rezerw Jakub Szumski nie mógł pomóc i padł kolejny gol dla rywali. Wkrótce jeszcze akcją popisał się Jakub Kabala i ustalił wynik spotkania. A dla legionistów... było już po sprawie, po awansie. Wobec wygranej Polonii 2:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, gracze trenera Krzysztofa Dębka stracili szanse na awans do baraży. Teraz pozostaje walka o utrzymanie...

Legia II Warszawa - Ursus Warszawa 1:4 (1:2)
Hołownia (32. min.) - Ciach (10. min, 49. min.), Muszyński (20. min.), Kabala (77. min.)

Legia II: Szumski - Szrek, Zawal, Wieteska, Hołownia - Nawotka (46’ Szymański), Urbański (56’ Małachowski), Kopczyński, Suchanek (56’ Michalak) - Trąbka (46’ Szczepański) - Niezgoda.

Aktualna tabela III ligi grupy łódzko-mazowieckiej i terminarz - kliknij tutaj.