News: Rezerwy: Legia na remis z drugoligową Legionovią

Rezerwy: Legia na remis z drugoligową Legionovią

30.01.2016 11:21

(akt. 07.12.2018 17:27)

Legioniści zremisowali w kolejnej grze kontrolnej i zanotowali niezły rezultat z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. W środę warszawiacy pokonali drugoligową Wisłę Puławy 4:2, a w sobotę zremisowali 2:2 z Legionovią Legionowo z tego samego poziomu. Gole dla stołecznego zespołu strzelili Eryk Więdłocha oraz Mateusz Hołownia.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Warszawiacy na początku musieli wyczuć przeciwnika - zaczęli cofnięci, a dopiero z czasem zaczęli sobie poczynać odważniej. Sygnałem do ataku był strzał Mateusza Hołowni z bliska, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Piotr Smołuch, który odbił uderzenie. Legioniści atakowali, ale w pierwszym trafieniu pomógł błąd bramkarza, który był źle ustawiony. Piłkę mniej więcej na 35 metrze przejął Eryk Więdłocha, który mocno ją kopnął, przelobował golkipera i mógł cieszyć się z gola. Legia rzadko grała prawą stroną, ale kiedy do piłki dochodził już Konrad Michalak, było groźnie. Tak, jak w przypadku jego dogrania w środek „szesnastki”, gdy w słupek trafił Więdłocha. Tuż przed przerwą „Wojskowi” zdobyli drugą bramkę za sprawą Hołowni, który wykorzystał kolejne dobre podanie Michalaka.

Druga połowa była w wykonaniu legionistów słabsza. Rywale grali szybszą piłkę, a warszawiacy musieli się przystosować do innego stylu legionowian. „Wojskowi” w 50. minucie stracili bramkę za sprawą strzału Rafała Hirsza. Szansę w Legii kolejny raz dostali testowani skrzydłowi - Konrad Romachów oraz Dominik Bottcher. Obaj wypadli przeciętnie, ale możliwe, że będą mieli jeszcze okazję zaprezentować się w kolejnych dniach

Warszawiacy pod koniec spotkania ponownie nawiązali do najlepszych chwil w meczu. Niestety, więcej szczęścia mieli rywale, którzy w ostatniej akcji spotkania wyrównali za sprawą Rafała Wolsztyńskiego. Wcześniej groźnie z rzutu wolnego uderzał Filip Karbowy, ale strzał świetnie obronił eks-legionista Mikołaj Smyłek. Teraz rezerwy wyjadą na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zmierzą się z Wartą Poznań oraz Lechem II Poznań.

Sparing: Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo 2:2 (2:0)

Więdłocha (25. min.), Hołownia (45. min.) - Hirsz (50. min.), Wolsztyński (90. min.)

Legia II: Kąkolewski - Szrek, Żyro, Małachowski, Rakowski - Michalak (46’ Bottcher), Urbański (46’ Karbowy), Szymański (62’ Urbański), Hołownia (46’ K. Romachów) - Trąbka (56’ Więdłocha) - Więdłocha (46’ Nawotka).