News: Rezerwy: Legia w finale!

Rezerwy: Legia w finale!

09.05.2018 19:21

(akt. 02.12.2018 11:27)

Legia II Warszawa awansowała do finału mazowieckiego Pucharu Polski. Rezerwy stołecznego klubu pokonały w środę 2:1 Mławiankę Mława.

Legioniści po serii słabszych wyników, w Mławie rozegrali solidne spotkanie. Warszawiacy mieli kilka okazji w pierwszej połowie, ale do siatki trafili dopiero w 38. minucie. Wtedy Oskar Wojtysiak dośrodkował na głowę Michała Górala, a ten pokonał golkipera gospodarzy. Miejscowi mieli swoje sytuacje zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich, piłka odbiła się od słupka i poprzeczki bramki strzeżonej przez Cezarego Misztę, lecz bramki nie było. Mławianka doprowadziła jednak do remisu w 44. minucie. Wtedy Maciej Rogalski wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i pokonał młodego golkipera "Wojskowych".

W drugiej połowie to warszawiacy prowadzili grę i realizowali założenia taktyczne. Mławianka wycofała się na własną połowę oszczędzając siły i czekając na dogrywkę. Legioniści w 80. minucie wyszli jednak na prowadzenie po uderzeniu Piotra Cichockiego. Wtedy gospodarze zerwali się do ataków, ale nie starczyło im czasu na wyrównaniu.

- Cieszę się z awansu do finału, bo w ostatnich latach nie udawało nam się tego osiągnąć. Postaramy się powalczyć o zwycięstwo w rozgrywkach. W Mławie zawodnicy realizowali założenia taktyczne, budowali akcje, a przede wszystkim wyciągnęli wnioski z ostatnich spotkań - podsumował trener „Wojskowych”, Krzysztof Dębek.

Drugim finalistą została Victoria Sulejówek, która po zaciętym spotkaniu ograła 4:3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Hat-trickiem popisał się były legionista, Wojciech Wocial. Atakujący strzelił już dla Victorii 150 oficjalnych goli. Decydujące spotknie Legii II z ekipą z Sulejówka zaplanowano na 23 maja. Może jeszcze dojść do zmiany terminu.

Victoria Sulejówek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (3:3)
Wocial (13. min, 18. min., 80. min.), Kamiński (27. min. - s.) - Steć (17. min.), Drwęcki (25. min.), Gabrych (31. min.)

Mławianka Mława - Legia II Warszawa 1:2 (1:1)
Rogalski (44. min.) - Góral (38. min.), Cichocki (80. min.)

Legia II:  Miszta - Wojtysiak (82' Bondarenko), Najemski, Pietrzyk, Matuszewski - Aftyka (68' Cichocki), Karbownik, Gęsior, Bartczak (75' Orlik) - Praszelik (60' Shapiro-Thompson) - Góral (60' Wełniak).