News: Obejrzyj hat-trick Kulenovicia!

Rezerwy: Legia wygrywa z Juventusem!

07.02.2018 20:31

(akt. 04.01.2019 13:44)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa pokonali w sparingu zespół Primavery Juventusu Turyn. "Wojskowi" wygrali 3:2. Dwie bramki dla drugiej drużyny mistrzów Polski zdobył testowany Amos Shapiro-Thompson, a jedno trafienie dołożył inny sprawdzany gracz, Bartosz Gęsior. We włoskiej ekipie wystąpił Sandro Kulenović wypożyczony z Łazienkowskiej. Chorwat strzelił pierwszego gola dla gospodarzy.

Rezerwy Legii Warszawa od soboty przebywają na zgrupowaniu we Włoszech. "Wojskowi" w środę rozegrali pierwszy sparing. Ekipa Krzysztofa Dębka zmierzyła się w Turynie z zespołem Primavery Juventusu. Wśród rywali wystąpił Sandro Kulenović wypożyczony z Łazienkowskiej.

Legioniści rozegrali dobre spotkanie, choć do przerwy bramek nie było. Wszystko co ciekawe, wydarzyło się w drugiej połowie. W 57. minucie "Wojskowych" na prowadzenie wyprowadził Bartosz Gęsior, testowany pomocnik. Były gracz Sandecji Nowy Sącz dobił piłkę po strzale Bartosza Rymka w słupek. Wkrótce było 2:0. Amos Shapiro-Thompson zdecydował się na uderzenie, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Sprawdzany przez "Wojskowych" Amerykanin oddał piękny strzał, a poza tym był ważnym ogniwem w ofensywie stołecznej drużyny.

Potem do głosu doszedł Juventus. W 75. minucie Jakuba Ojrzyńskiego głową pokonał Kulenović. 120 sekund później Zanandrea wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i doprowadził do remisu. Warszawiacy byli jednak w stanie szybko się podnieść, a w 82. minucie udowodnił do Thompson. Amerykanin wykorzystał odbiór Rymka i podanie Wełniaka i z okolic pola karnego pokonał golkipera rywali.

Legia ograła 3:2 młodzieżowców Juventusu Turyn, a w sobotę zmierzy się z seniorami Giana Erminio z Serie C.

- Rozegraliśmy sparing, który był wartościowy dla obu zespołów. Mecz stał na dobrym poziomie. Konfrontowaliśmy się z przeciwnikami nie mającymi przerwy w rozgrywkach, stąd rotowanie składem. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu. Niektórzy zagrali na nowych pozycjach, inni zaprezentowali się po raz pierwszy. Ważne, że tempo było wysokie, nie zabrakło walki, a gracze dobrze realizowali założenia taktyczne. Wynik to przyjemne ukoronowanie pracy i zdyscyplinowania - powiedział Krzysztof Dębek, szkoleniowiec „dwójki”.

Juventus Primavera Turyn - Legia II Warszawa 2:3 (0:0)
Kulenović (75. min.) Zanandrea (77. min.) - Gęsior (57. min.), Shapiro-Thompson (62. min., 82. min.)

Legia: Łakota (46’ Ojrzyński) - Mydlarz (46’ Król), Pietrzyk, Najemski, Matuszewski (46’ Grudziński)- Orlik (25’ Szwed), Bondarenko (46’ Gęsior), Aftyka (46’ Rymek), Olejarka (46’ Kumor) - Bartczak (46’ Thompson) - Góral (46’ Wełniak).