News: Rezerwy: Mały klasyk dla Legii

Rezerwy: Mały klasyk dla Legii

26.11.2016 14:13

(akt. 07.12.2018 11:30)

Legia II Warszawa w zaległym meczu trzeciej ligi pokonała 3:1 Widzew Łódź. Dwie bramki, w tym jedną bezpośrednio z rzutu rożnego, zdobył Sebastian Szymański. Jedną dołożył Miłosz Szczepański. Poniżej relacja, a wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Na zaległy mecz z Widzewem wieńczący rundę dla rezerw Legii, czekało wielu. W Ząbkach pierwrszy raz na meczu "dwójki" pojawili się przyjezdni w liczbie około 400. Na trybunach nie zabrakło też fanów gospodarzy, którzy często pozdrawiali się z drugą stroną. Atmosfera była jednak taka, jakiej w Ząbkach od dawna brakowało. Początek był idealny, bo w pierwszej ofensywnej akcji, w 3. minucie, legioniści wyszli na prowadzenie. Dobrą robotę na lewej flance zrobił Tomasz Nawotka, po chwili piłkę w środku dostał Sebastian Szymański, który dobrze odnalazł się w polu karnym, przebiegł kilka metrów i pokonał golkipera Widzewa.

Potem było gorzej, bo warszawiacy mieli kłopoty z tworzeniem akcji ofensywnych. Podobnie było jednak z Widzewem. Obie strony skupiały się na walce o środek pola, ale stuprocentowych okazji brakowało. Było też sporo błędów, niecelnych podań. Końcówka należała jednak do Widzewa, który wykorzystał złe zachowanie defensywy. Mateusz Michalski wbiegł między obrońców i uderzeniem z pola karnego zdobył bramkę do szatni nie dając szans na skuteczną interwencję Radosławowi Majeckiemu.

Więcej działo się z kolei w drugiej połowie, gdzie warszawiacy lepiej radzili sobie ze spychaniem przeciwników do defensywy. Gra widzewiaków nie przypadała do gustu ich fanom, którzy wywiesili transparent o treści "jak się nie chce zap..., to będziecie stąd spie...". Łodzianie próbowali uderzeń  dystansu, ale czujny między słupkami był Majecki. Z kolei w 67. minucie warszawiacy mieli kolejny korner. Do piłki w narożniku podszedł Szymański, który... po chwili cieszył się z trafienia. Pomocnik pokonał Michała Chorosia kopnięciem bezpośrednio z rzutu rożnego! Dla "Seby" ostatnie dni są bardzo udane. W młodzieżowej Lidze Mistrzów strzelił dwa gole z Borussią, a kolejne dwa z Widzewem.

W 84. minucie Szczepański po błędzie bramkarza wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i pokonał Chorosia. W ten sposób ustalił rezultat, a legioniści pokonali RTS 3:1. Kibice z Łodzi po meczu okazali dezaprobatę dla ostatnich rezultatów piłkarzy. Niektórym siłą ściągnięto też koszulki.

III liga: Legia II Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (1:1)
Szymański (3. min., 67. min.), Szczepański (84. min.) - Michalski (44. min.)

Żółte kartki: Małachowski (Legia) - Mąka, Kozłowski (Widzew)

Legia II: Majecki - Szrek, Małachowski, Wieteska, Hołownia - Nawotka, Urbański (89' Waniek), Vranjes, Szymański (78' Suchanek) - Trąbka (61' Szczepański) - Kulenović (58' Ryczkowski).