Piłka/Piłki

Rezerwy: Mecz w cieniu pucharu

02.05.2018 02:12

(akt. 21.12.2018 15:15)

Na PGE Narodowym rozpoczynać się będzie druga połowa finałowego spotkania o Puchar Polski, gdy gracze rezerw Legii Warszawa wybiegną na boisko w Zambrowie. "Wojskowi" zmierzą się z miejscową Olimpią z czterema graczami, którzy na co dzień trenują w "jedynce" pod okiem Deana Klafuricia.

W poprzedniej kolejce piłkarze rezerw Legii przegrali 0:2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Gracze z Zambrowa kończyli mecz w znacznie lepszych humorach, gdyż dosłownie wyrwali trzy punkty z rąk MKS-u Ełk. Olimpia pokonała rywali 4:2, choć do 84. minuty przegrywała 2:3. Gole dla zwycięzców strzelili Michał Kuczałek, Kamil Zalewski (dwa) oraz Kamil Jackiewicz

Legia po rozegraniu 25 spotkań zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów, a do liderującego widzewa traci 17 "oczek". Olimpia jest o lokatę niżej. Piłkarze z Zambrowa zdołali zdobyć do tej pory 35 punktów. Trenerem biało-niebieskich jest Wiesław Jancewicz.

Z powodu kontuzji w stołecznym zespole nadal pauzują Kacper Wełniak Bartosz Rymek. Kłpoty zdrowotne są już za to za Oskarem Wojtysiakiem, który wraca do kadry meczowej.

Rezerwy Legii w Zambrowie wspomoże czterech graczy trenujących na co dzień w pierwszy zespole. Ci, zamiast oglądać finał Pucharu Polski z trybun PGE Narodowego, będą mogli zdobyć dalsze doświadczenie na boisku. W konfrontacji z Olimpią zaprezentują się Vjaceslavs Kudrjavcevs, Mateusz Praszelik, Mikołaj Kwietniewski, a także najlepszy w ostatnich tygodniach w "dwójce", Robert Bartczak.

Spotkanie w Zambrowie rozpocznie się w momencie, gdy w meczu Legii z Arką rozpocznie się druga połowa. Kibice pierwszy gwizdek sędziego usłyszą o godzinie 17:00.