News: Rezerwy: Motor odjechał bez punktów

Rezerwy: Motor odjechał bez punktów

27.08.2016 15:18

(akt. 13.12.2018 03:56)

Piłkarze Legii II Warszawa wygrali 2:0 z ostatnim w tabeli trzeciej ligi Motorem Lubawa. "Wojskowi" mogli pokonać rywali wyżej, bo szans było znacznie więcej. Trafienia zdobyli Sadam Sulley, a także Adam Ryczkowski. Na boisku pojawiło się pięciu graczy trenujących z pierwszym zespołem - Mateusz Wieteska, Sebastian Szymański, Jarosław Niezgoda, uprawniony niedawno Sandro Kulenović, a także wspomniany atakujący z Ghany. Poniżej relacja oraz fotoreportaż z Ząbek, wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Piłkarze rezerw Legii Warszawa pokonali Motor 2:0. Wygrana mogła być bardziej okazała, gdyż stołeczna ekipa zdominowała ostatnich w tabeli rywali i często atakowała. Pierwszy gol padł w 11. minucie, gdy Sadam Sulley posłał piłkę do siatki wykorzystując zagranie z rzutu wolnego. Wkrótce gracz z Ghany miał kolejną szansę, lecz tym razem nie był tak skuteczny. Prawdopodobnie w najbliższych dniach piłkarz z Afryki przestanie trenować z pierwszym zespołem, a regularnie będzie ćwiczył pod okiem Krzysztofa Dębka.

Dobrze wyglądała organizacja gry, piłka praktycznie cały czas przebywała na połowie rywali. Narzekać można było na skuteczność i małą ilość stuprocentowych sytuacji. Wynikało to z braku ostatnich podań. Okazję miał również Jarosław Niezgoda, ale bramkarz rywali okazał się lepszy od atakującego "Wojskowych". Po przerwie Sulley'a zastąpił niedawno uprawniony do gry i wracający po kontuzji Sandro Kulenović.

Obie połowy były podobne - warszawiacy miażdżyli rywali, ale brakowało goli. Wynik spotkania w 79. minucie ustalił Adam Ryczkowski, który strzałem głową wykończył dośrodkowanie z bocznego sektora boiska od Bartłomieja Urbańskiego. Warszawiacy na ten moment zajmują czwarte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejny mecz "Wojskowi" rozegrają 11 września, kiedy zmierzą się z Concordią Elbląg. Konfrontacja z Widzewem w 5. kolejce została przełożona, gdyż wielu graczy Legii będzie przebywało na zgrupowaniach juniorskich reprezentacji Polski.

III liga: Legia II Warszawa - Motor Lubawa 2:0 (1:0)
Sulley (11. min.), Ryczkowski (79. min.)

Żółta kartka: Wodzicki (Motor)

Legia II: Bąbel - Szrek, Zawal, Wieteska, Hołownia - Michalak (70' Suchanek), Urbański, Małachowski, Szymański (67' Ryczkowski) - Niezgoda (61' Szczepański) - Sulley (46' Kulenović).