News: Rezerwy: Na plus z II-ligowcem (akt. foto)

Rezerwy: Na plus z II-ligowcem (akt. foto)

Marcin Słoka

27.01.2016 14:38

(akt. 07.12.2018 17:30)

W środowym meczu kontrolnym rezerwy Legii Warszawa pokonały na wyjeździe Wisłę Puławy 2:4 - bramki dla "Wojskowych" zdobyli Michalak, Więdłocha, Zawal, Nawotka. Cieszyć może nie tylko dobry wynik z wymagającym rywalem, ale także lepsza niż w spotkaniu ze Świtem gra podopiecznych Krzysztofa Dębka. Böttcher

Zdjęcia z meczu (fot. Marcin Słoka)

Pierwsze kilkanaście minut sparingu można określić jako wyrównaną walkę, która nie przynosiła wielu sytuacji bramkowych. Tak naprawdę pierwsza dobra sytuacja zaowocowała objęciem prowadzenia przez legionistów - do bramki w 34. minucie trafił Konrad Michalak

Kilka minut później dobra okazała nadarzyła się Branimirowi Galiciowi, który minąwszy golkipera Wisły nie zdecydował się jednak na uderzenie na bramkę, tylko postanowił poszukać lepiej ustawionych kolegów. Najpierw jego podanie przejął jeden z obrońców gospodarzy, ale ostatecznie do piłki doszedł Eryk Więdłocha, który podwyższył wynik na 2:0.

Radość legionistów ze zdobytej bramki nie trwała długo - kilkadziesiąt sekund później Konrad Szczotka zdobył kontaktową bramkę dla Wisły. Przez zejściem do szatni podopieczni Krzysztof Dębka zdołali jeszcze odpowiedzieć na to trafienie - po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się kapitan Legii II, Mateusz Zawal.

Po zmianie stron w obu zespołach doszło do sporych zmian w składach. W drużynie Wisły na boisku pojawił się Łukasz Turzyniecki, który przebywa w klubie z Puław na wypożyczeniu z warszawskiej Legii. Trzeba przyznać, że były zawodnik klubu z Łazienkowskiej zaliczył naprawdę dobry występ, zarówno w defensywie jak i aktywnie podłączając się w akcje ofensywne. W składzie "Wojskowych" pojawili się natomiast dwaj testowani zawodnicy - Dominik Böttcher Konrad Romachów.

Jako pierwsi w drugiej odsłonie spotkania do bramki trafili Puławianie - w 62. minucie spotkania na listę strzelców wpisal się Adrian Popiołek. "Wojskowi"zdołali jednak ponownie odbudować początkową przewagę - wynik meczu ustalił w 74. minucie pojedynku Tomasz Nawotka. Legioniści mogli pokusić się o jeszcze wyższą wygraną, jednak w końcowej fazie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał wspomniany wcześniej Böttcher.

Wisła Puławy - Legia Warszawa 2:4 (1:3)
Szczotka (40. min.), Popiołek (62. min.) - Michalak (34. min.), Więdłocha (38. min.), Zawal (42. min.), Nawotka (74. min.)

Legia II (I połowa): Kąkolewski - Szrek, Zawal, Żyro, Hołownia - Michalak, Małachowski, Urbański, Galić - Trąbka - Więdłocha

Legia II (II połowa): Wróblewski - Skowron, Żyro, Ostrowski, Rakowski - Romachów, Szymański, Waniek, Böttcher - Trąbka (Więdłocha) - Nawotka.
Trener: Krzysztof Dębek