News: Rezerwy: Oskar pewnie pokonany

Rezerwy: Oskar pewnie pokonany

16.04.2016 13:15

(akt. 07.12.2018 15:27)

Piłkarze rezerw Legii pewnie pokonali 4:0 Oskara Przysucha w meczu trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Już po pierwszej połowie było 3:0, a trafienia zanotowali Mateusz Wieteska, Konrad Michalak oraz Eryk Więdłocha. Kolejnego gola dołożył w drugiej połowie Miłosz Szczepański. Zapraszamy na relację z Nowego Dworu Mazowieckiego, a wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

Pierwsza galeria z meczu (fot. Damian Kujawa)

Druga galeria z meczu (fot. Marcin Słoka)

Legioniści już w pierwszej minucie zapewnili sobie idealny start spotkania. Dośrodkowanie Eryka Rakowskiego z rzutu rożnego wykorzystał Mateusz Wieteska i strzałem głową z bliska pokonał bramkarza. To pomogło zawodnikom Krzysztofa Dębka prowadzić grę. Inna sprawa, że rywale prezentowali się znacznie gorzej i nie byli w stanie utrzymać piłki przez dłuższy czas. Nie pomagała nerwowość i krzyki trenera Bolesława Strzemińskiego. Goście od czasu do czasu przeprowadzali akcje, ale dobrze w bramce spisywał się Jakub Szumski, a skutecznie grała również stołeczna defensywa.

Legioniści w drugiej połowie strzelili jeszcze dwa gole. Najpierw indywidualną akcją i strzałem z pola karnego popisał się  Konrad Michalak, a w 41. minucie Eryk Więdłocha zabrał piłkę ostatniemu obrońcy, popędził na bramkę i nie dał szans golkiperowi rywali. Do przerwy było 3:0. W zespole Legii wystąpiło czterech graczy, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną. Byli to wspomniany Szumski oraz Bartosz Bereszyński, Michał Kopczyński i Michał Masłowski.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Legioniści nadal dominowali, ale mogli także oszczędzać siły na kolejne ligowe boje. Rywale nadal nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Zmienieni zostali zawodnicy z pierwszej drużyny (poza Szumskim), których po przerwie zastąpili Jakub Szrek, Adrian Małachowski i Miłosz Szczepański. Ten ostatni w 66. minucie zdobył nawet bramkę wykorzystując zamieszanie w polu karnym i oddając strzał, którego bramkarz nie mógł obronić.

Legioniści w dobrym stylu pokonali rywali z Przysuchy i mogą skoncentrować się na środowym spotkaniu z Błękitnymi Raciaż. Warszawiacy odrobią w ten sposób zaległości z 21. kolejki. Konfrontacja odbędzie się o godzinie 17:00.

Legia II Warszawa - Oskar Przysucha 4:0 (3:0)

Wieteska (1. min.), Michalak (34. min.), Więdłocha (42. min.), Szczepański (67. min.)

Żółta kartka: Rakowski (Legia)