Rezerwy: Pierwsze przetarcie

28.01.2017 16:33

(akt. 07.12.2018 11:05)

Piłkarze rezerw Legii przegrali w Siedlcach 0:3 z pierwszoligową Pogonią w premierowym sparingu w 2017 roku. Bramki dla rywali zdobyli: eks-legionista Michał Bajdur, a także Eusebio Bancessi i Daniel Chyła. Ekipa Krzysztofa Dębka wystąpiła w dość eksperymentalnym składzie.

Spotkanie nie było rozgrywane w łatwych warunkach. Po pierwsze - było zimno. Po drugie - sztuczna murawa była zmrożona i bardzo śliska, co widoczne było po ruchach zawodników. Krzysztof Dębek nie mógł skorzystać z graczy, którzy przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii razem z pierwszym zespołem (Hołownia, Żyro, Małachowski, Nawotka, Urbański). Szansę w drugiej połowie dostał z kolei Igoh Ogbu, testowany Nigeryjczyk urodzony w 2000 roku. Przeciwko "Wojskowym" wystąpił za to Jakub Szrek, legionista testowany w Siedlcach. Na placu gry pojawili się również byli gracze stołecznego klubu: Michał Bajdur i Grzegorz Tomasiewicz.

Pierwszy sparing w wykonaniu legionistów nie był porywający. Nie ma powodów do niepokojów, bo dla warszawiaków był to pierwszy sparing. Obie ekipy nie stwarzały sobie wielu sytuacji w ofensywie. Częściej przy piłce byli jednak pierwszoligowcy. To oni strzelili trzy gole. Pierwsze trafienie zanotował Bajdur, który skutecznie uderzył z pola karnego. Do przerwy było też 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa również należała do siedlczan. Gola na 2:0 strzelił w 56. minucie Eusebio Bancessi, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego. Z kolei w 74. minucie błąd popełnił Dominik Kąkolewski, a złe wybicie golkipera warszawiaków wykorzystał Daniel Chyła, który popisał się skutecznym strzałem z około 20 metrów. Konfrontacja zakończyła się wygraną 3:0 ekipy Marcina Broniszewskiego.

W zespole Legii, warto pochwalić Sebastiana Walukiewicza z rocznika ’00, który grał bez kompleksów i radził sobie ze starszymi przeciwnikami. Niezłe wrażenie przez pierwsze 20 minut drugiej połowy zrobił również testowany Ogbu. Nigeryjczyk prezentował się solidnie w rozegraniu i odbiorze, ale potrzeba więcej czasu, by treściwie ocenić piłkarza z Afryki, który w sobotę zaprezentował się jako defensywny pomocnik. W barwach „Wojskowych” wystąpił jeszcze jeden testowany gracz - Kornel Traczyk ze Ślęzy Wrocław. Za tydzień legioniści skonfrontują się z Legionovią Legionowo. Spotkanie odbędzie się przy Łazienkowskiej 3, na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem.

Sparing: Pogoń Siedlce - Legia II Warszawa 3:0 (1:0)
Bajdur (17. min.), Bancessi (56. min.), Chyła (74. min.)

Pogoń: Misztal (46' Frąckowiak) - Szrek (46' Lewandowski), Panufnik (46' Jędrych), Żytko (46' Łydkowski), Krawczyk (46' Wójcik) - Świerblewski (46' Demianiuk), Paczkowski (46' Chyła), Mroziński (46' Dybiec), Tomasiewicz (46' Barciak), Bajdur (46' Janicki) - Leuca (46' Bancessi)

Legia II (I połowa): Kąkolewski - Skowron, Zawal, Pietrzyk, Rakowski - Leleno, Waniek, Makowski, Sulejmani - Czarnowski - Więdłocha.

Legia II (II połowa): Kąkolewski - Skowron, Zawal (68' Pietrzyk), Walukiewicz, Ostrowski - Ryczkowski, Ogbu, Makowski (68' Waniek), Sulejmani (68' Leleno) - Traczyk - Sulley.