Rezerwy: Pogrom Jagiellonii

08.02.2017 13:44

(akt. 07.12.2018 11:01)

Legia II pokonała rezerwy Jagiellonii Białystok 6:2 w sparingu w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Poniżej relacja spod balonu.

Legioniści rozegrali najlepsze, jak do tej pory, sparingowe spotkanie w zimowym okresie przygotowawczym. Zespół Krzysztofa Dębka kontrolował przebieg meczu, a w drugiej połowie obił drugą drużynę Jagiellonii. Na boisku pojawili się m.in. gracze, którzy przebywali ostatnio z ekipą Jacka Magiery na zgrupowaniach w Hiszpanii: Tomasz Nawotka, Mateusz Żyro, Adrian Małachowski Sandro Kulenović. Ponownie zaprezentował się również testowany Nigeryjczyk Igoh Ogbu.

Pierwsi prowadzenie objęli rywale, którzy wykorzystali dobrą kontrę. Przeciwnik wyszedł w 19. minucie sam na sam z Dominikiem Kąkolewskim i pokonał go w dogodnej sytuacji. Warszawiacy szybko wyrównali po uderzeniu Mateusza Leleny. Szybko ekipa Dębka strzeliła kolejnego gola. Indywidualną akcją popisał się Kulenović, który minął rywali i strzałem od słupka umieścił futbolówkę w siatce. Dobrą robotę w pierwszej połowe robił środek pola, gdzie Małachowski i Waniek raz za razem posyłali dobre prostopadłe piłki. Do przerwy było 2:1 dla miejscowych.

Na boisku bocznym pod balonem pojawili się m.in. Bogusław Leśnodorski, Marcin Żewłakow czy Jacek Mazurek, którzy obserwowali zmagania młodych zawodników. Wyrównanie padło w 57. minucie, a ostatnie 30 minut należało tylko do warszawiaków. Ci grali kapitalnie i dorzucili cztery bramki. Zaczęło się od ręki przeciwnika i rzutu karnego. Ten pewnie wykorzystał Sadam Sulley. Ekipa Dębka rządziła w środku pola i stwarzała sobie kolejne okazje do strzelenia gola. Wynik podwyższył potem Grzegorz Aftyka, który w 84 minucie dorzucił drugie trafienie po finezyjnym podaniu Konrada Handzlika. Ostatni z wymienionych także trafił do siatki - w 77. minucie wykorzystał dobre zagranie. Warto dodać, że Handzlik dopiero kilka dni temu rozpoczął treningi z "dwójką".

Sparing z Jagiellonią warszawiacy mogą zapisać na duży plus. W sobotę trzecioligowy zespół wyjedzie na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego.

Sparing: Legia II Warszawa - Jagiellonia II Białystok 6:2 (2:1)
Leleno (26. min.), Kulenović (29. min.), Sulley (67. min. - k.), Aftyka (72. min., 84. min.), Handzlik (77. min.) - (19. min.), (57. min.)

Legia II (I połowa): Kąkolewski - Nawotka, Żyro, Makowski, Rakowski - Sulejmani, Waniek, Małachowski, Leleno - Więdłocha - Kulenović.

Legia II (II połowa): Wróblewski - Leleno, Zawal, Pietrzyk, Rakowski - Handzlik, Małachowski (65' Waniek), Ogbu, Aftyka - Kulenović (65' Więdłocha), Sulley