News: Rezerwy: Porażka w Łomży

Rezerwy: Porażka w Łomży

06.05.2017 19:10

(akt. 07.12.2018 10:33)

Legia II Warszawa przegrała 1:2 z ŁKS-em Łomża na wyjeździe w spotkaniu trzeciej ligi. To trzecia porażka "Wojskowych" z rzędu. Trafienie dla stołecznej drużyny zanotował w 84. minucie Miłosz Szczepański, który strzelił gola po uderzeniu z rzutu wolnego. Wcześniej Dominika Kąkolewskiego pokonali Damian Gałązka oraz Daniel Kacprzyk.

Warszawiacy przystąpili do rywalizacji osłabieni brakiem Bartłomieja Urbańskiego pauzującego za cztery żółte kartki. Do kadry meczowej powrócili z kolei Bartosz Skowron oraz Mateusz Hołownia. Gospodarze od początku grali tak, jak w większości trzecioligowych spotkań - delikatnie cofnięci oraz czekający na kontry. Piłkarzom Mateusza Miłoszewskiego nie zależało na pięknej grze, ale akcje oskrzydlające przynosiły efekty. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu w pole karne, do piłki najwyżej wyskoczył Damian Gałązka, który głową pokonał Dominika Kąkolewskiego.  Dwadzieścia minut później odpowiedzieć próbował Eryk Więdłocha, ale gracze z Łomży wybili piłkę z linii bramkowej.

Gra warszawiaków nie kleiła się. Brakowało graczy, którzy wzięliby ciężar rozgrywania piłki na swoje barki. Łomżanie konsekwentnie wyczekiwali na błędy legionistów w ofensywie i próbowali wykorzystywać je kontratakami. Plan gospodarzy z zagraniem piłki na skrzydła był prosty, lecz skuteczny. Z czasem uderzać próbował Miłosz Szczepański, lecz strzał odbił eks-legionista Oliwer Wienczatek, a dobitka Mateusza Leleny poszybowała nad poprzeczką. Warszawiacy schodzili na przerwę przegrywając 0:1.

Druga połowa zaczęła się dla legionistów najgorzej, jak tylko mogła. Miejscowi wykonywali stały fragment gry, dośrodkowanie poszybowało w pole karne, a Daniel Kacprzyk z bliska wkopał futbolówkę do siatki. Warszawiacy zaczęłi grać lepiej, ale nadal brakowało klarownych sytuacji, podobnie jak w ostatnich spotkaniach. Pod koniec spotkania gracze trenera Krzysztofa Dębka mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Szczepański, którego uderzenie znalazło się w siatce.

W trakcie rozgrzewki, kontuzji palca nabawił się rezerwowy golkiper Tomasz Wróblewski, którego przerwa w grze potrwa przynajmniej przez miesiąc. Legioniści przegrali w Łomży trzecie spotkanie z rzędu. Warszawiacy 10 maja zmierzą się ze Spartą Jazgarzew w półfinale mazowieckiego Pucharu Polski. Kolejne spotkanie ligowe "Wojskowi" rozegrają 13 maja w Ząbkach z Ursusem Warszawa.

ŁKS Łomża - Legia II Warszawa 2:1 (1:0)
Gałązka (6. min.), Kacprzyk (47. min.) - Szczepański (84. min.)

Legia II: Kąkolewski - Skowron, Zawal, Żyro, Hołownia - Nawotka, Czarnowski (46' Kulenović), Waniek, Matić (62' Leleno) - Szczepański - Więdłocha (62' Sulley).