News: Rezerwy: Porażka z ŁKS-em

Rezerwy: Porażka z ŁKS-em

01.10.2016 14:16

(akt. 07.12.2018 13:09)

Legia II Warszawa przegrała 1:2 z ŁKS-em Łomża 1:2 w meczu dziesiątej kolejki trzeciej ligi. Bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Sandro Kulenović. Spotkanie z trybun obejrzeli m.in. Jacek Mazurek, Aleksandar Vuković i Krzysztof Dowhań. Poniżej relacja oraz fotoreportaż z Ząbek, wkrótce także skrót wideo.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Pierwotnie w składzie stołecznego zespołu miał się znaleźć Maciej Dąbrowski, ale okazało się, że stoper nie jest zgłoszony do trzeciej ligi. Wobec tego duet środkowych obrońców utworzyli Mateusz ZawalAdrian Małachowski. Drugi miał jednak pecha i już po dwudziestu minutach gry doznał kontuzji. Wkrótce zastąpił go Bartłomiej Urbański tworząc razem z Aleksandrem Wańkiem chyba najniższy duet środkowych pomocników w całych rozgrywach. Wobec tego, resztę konfrontacji na stoperze spędził Stojan Vranjes. Mecz z trybun oglądali m.in. Aleksandar Vuković, Krzysztof Dowhań, Jacek Mazurek Piotr Kobierecki.

Legioniści od początku spotkania dominowali. Rywale bronili się całym zespołem i często źle się ustawiali. Warszawiacy nie potrafili wykorzystać mankamentów przeciwników. Brakowało decyzji o strzałach w odpowiednich momentach. Szanse były, ale w 13. minucie Trąbka uderzył za lekko, a dobitka Szymańskiego z bliska i ostrego kąta trafiła w słupek. Przed przerwą przeciwnicy zaczęli zagrażać po stałych fragmentach gry i właśnie po jednym z dośrodkowań Olesiński pokonał Majeckiego. Do przerwy było 0:1.

W drugiej połowie przyjezdni wyglądali już trochę lepiej, nie dawali się spychać do defensywy tak mocno, jak w pierwszych 45 minutach. Sześć minut po wznowieniu gry, legioniści wykorzystali zamieszanie w polu karnym. Najlepiej w sytuacji odnalazł się Sandro Kulenović, który pokonał bramkarza rywali. ŁKS wyrównał szybko, bo dziesięć minut później. Olesiński ponownie odnalazł się najlepiej w "szesnastce" po dośrodkowaniu z rzut rożnego i strzelił gola na 2:1. Jak się potem okazało, było to ostatnie trafienie. Później Michalak był faulowany w polu karnym, ale po chwili sędzia zmienił decyzję i uznał, że skrzydłowy był na spalonym. W doliczonym czasie gry to goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Tarnowskiego trafił w poprzeczkę, a dobijający Melao był na ofsajdzie. Legia przegrała z ŁKS-em Łomża 1:2.

Legia II Warszawa - ŁKS Łomża 1:2 (0:1)
Kulenović (51. min.) - Olesiński (38. min., 61. min.)

Żółte kartki: Kulenović, Szczepański (Legia II) - Maćkowski, Lipiec, Tarnowski (ŁKS)

Legia II: Majecki - Skowron, Zawal, Małachowski (24' Urbański), Szrek - Nawotka (60' Michalak), Vranjes, Waniek (78' Czarnowski), Szymański - Trabka (46' Szczepański) - Kulenović.