News: Rezerwy: Półfinałowa konfrontacja w Mławie

Rezerwy: Remis na koniec przygotowań

Marcin Słoka

27.02.2016 20:44

(akt. 04.01.2019 13:17)

Piłkarze rezerw Legii, w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek w III lidze, zremisowali z Olimpią w Elblągu 2:2. Nie licząc Radosława Majeckiego, tym razem legioniści zagrali bez wzmocnień z kadry pierwszego zespołu.

Pierwsze trafienie miało miejsce w 30. minucie spotkania, kiedy to Olimpia zamienila na bramkę rzut karny. Jedenastka zdawała się być jednak niesprawiedliwie podyktowana - Radosław Majecki czysto wybił piłkę na rzut rożny zderzając się z rywalem, a sędzia wskazał na "wapno". "Jednastkę ba gola zamienił Dawid Kubowicz. Druga bramka dla Olimpii padła w 52. minucie spotkania po błędzie Sebastiana Szymańskiego, który stracił piłkę tuż przed szesnatką. Sytuacje wykorzystał Jakub Bojas.

Trafienie kontaktowe dla Legii padło zaledwie dwie minuty później. Branimir Galić wyszedł na wolne pole, a następnie mierzonym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Miłosz Szczepański - pomocnik legionistów doszedł do bezpańskiej piłki, która znalazła się w szesnastce po sparowanym przez bramkarza uderzeniu Michała Trąbki.

- Sparing z Olimpią można okreslić jako wartościowe spotkanie. Była to namiastka tego, co czeka nas w III lidze, Olimpia jest liderem swojej grupy. Dodatkowo w składzie klubu z Elbląga dominują doświadczeni zawodnicy. Mecz był twardy, pojawiało się dużo walki wręcz i fauli. Zagraliśmy słabiej niż ze Stomilem, jednak to także Olimpia nie pozwalała na zbyt wiele. Można być zadowolonym z wielu akcji, dodatkowo miało miejsce parę eksperymentów w składzie. W obronie zagrali Wieteska i Nawotka, ten drugi zastąpił lekko kontuzjowanego Szreka - podsumował spotkanie trener Legii II, Krzysztof Dębek.

Olimpia Elbląg - Legia II Warszawa 2:2 (1:0)