News: Rezerwy: Remis w Sieradzu

Rezerwy: Remis w Sieradzu

26.08.2017 21:04

(akt. 02.12.2018 12:06)

Rezerwy Legii Warszawa zremisowały 1:1 z Wartą na wyjeździe w Sieradzu. Bramkę dla stołecznej drużyny zanotował Mateusz Majewski. Wcześniej, gola dla gospodarzy strzelił Marcin Kacela. Rzutu karnego w pierwszej połowie nie wykorzystał Vamara Sanogo. Arbiter podyktował "jedenastkę" po faulu na Francuzie. Poniżej relacja ze spotkania piątej kolejki trzeciej ligi.

Piłkarze Legii jechali do Sieradza z serią trzech zwycięstw. Warta mogła prowadzić już w 3. minucie, ale Marcin Kobierski z bliska nie trafił do siatki. Potem obie drużyny wzajemnie się badały, choć lekką przewagę mieli warszawiacy. Gra toczyła się od jednego do drugiego pola karnego. Uderzenia oddawali m.in. Aleksander Waniek i Miłosz Szczepański. Aktywny na lewej flance był również Łukasz Moneta. Wobec nieobecności Mateusza Żyry, który pojechał z pierwszym zespołem na zgrupowanie przed meczem z Zagłębiem Lubin, na środku obrony wystąpił Michał Masłowski. Był to również efekt powrotu do zdrowia Mateusza Bondarenko. - "Masło" zagrał dobrze - skomentował Krzysztof Dębek, szkoleniowiec rezerw.

W 36. minucie Vamara Sanogo wywalczył rzut karny. Francuz sam podszedł do piłki i... trafił w poprzeczkę. Stojący w bramce Warty 36-letni Maciej Mielcarz z problemami, ale złapał piłkę. Do przerwy wynik również się nie zmienił, a po niej, Sanogo na boisko już nie wybiegł. Byłego atakującego Zagłębia Sosnowiec zastąpił Mateusz Majewski. W 53. minucie serię stałych fragmentów gry mieli miejscowi. Jedno z dośrodkowań z narożnika boiska trafiło do Marcina Kaceli, a ten pokonał Jakuba Szumskiego.

Z czasem, zawodnikom Warty zaczęło brakować sił. Legioniści mieli coraz większą inicjatywą i pokazywali swoją dominację kolejnymi akcjami w ofensywie. Z kolejnymi zmianami, inaczej prezentowało się ustawienie warszawiaków. Mateusz Praszelik grał za Majewskim, a na boku Robert Bartczak, który przez pewien czas biegał jako "dziesiątka". Wreszcie, bo w 82. minucie, legioniści ostatecznie wyrównali. Dogranie Łukasza Turzynieckiego wykorzystał Majewski.

- Jeśli nie możesz wygrać, zremisuj. Takie mecze muszą się zdarzać, ale nie mam żadnych pretensji do zawodników. Chcieliśmy zwyciężyć, ale tym razem się nie udało. Nadal mamy jednak niezły bilans spotkań, bo tak trzeba nazwać trzy triumfy, remis i porażkę - powiedział Dębek.

Legioniści do końca walczyli o trzy punkty, ale strzały Cichockiego, Praszelika czy Bartczaka ostatecznie do siatki nie trafiły. Po pięciu spotkaniach, warszawiacy zajmują piąte miejsce w tabeli. Za tydzień warszawiacy skonfrontują się z Widzewem Łódź w Ząbkach, gdzie pojawią się również kibice gości.

Warta Sieradz - Legia II Warszawa 1:1 (0:0)

Legia II: Szumski - Turzyniecki, Wełnicki, Masłowski, Olszewski (71' Cichocki) - Bartczak, Nishi, Waniek (55' Praszelik), Moneta - Szczepański (88' Góral) - Sanogo (46' Majewski)