News: Rezerwy: Remis z czerwienią w tle

Rezerwy: Remis z czerwienią w tle

19.11.2016 15:19

(akt. 07.12.2018 11:34)

Legia II Warszawa zremisowała na wyjeździe 2:2 z MKS-em Ełk w ostatniej jesiennej kolejce trzeciej ligi. Pierwsza bramka dla ekipy Krzysztofa Dębka padła po goli samobójczym. Drugie trafienie zanotował Michał Trąbka. Ważnym wydarzeniem była czerwona kartka Adama Ryczkowskiego. Przez ostatnie 20 minut warszawiacy grali w dziesiątkę i mieli duże kłopoty z rywalami, którzy dopięli swego i gola na wagę punktu strzelili w doliczonym czasie gry. Teraz "Wojskowym" do rozegrania pozostają dwa zaległe spotkania z jesieni: z Widzewem (za tydzień) oraz z Huraganem Morąg (w 2017 roku). Wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

W Ełku znajdujący się w strefie spadkowej gospodarze podejmowali będącą w czołówce rozgrywek Legię II. Początki były dobre, bo warszawiacy atakowali, a blisko gola był m.in. Michał Suchanek, który uderzył w słupek. Ekipę Krzysztofa Dębka wspomagali gracze trenujący na co dzień z pierwszym zespołem: Radosław Majecki, Mateusz Wieteska, Sebastian Szymański, Konrad Michalak Sandro Kulenović. W 38. minucie warszawiacy strzelili gola. Właściwie zrobił to za nich gracz MKS-u, który posłał piłkę do własnej bramki. Wyrównanie przyszło jednak szybko, bo już 180 sekund później. Do przerwy było 1:1.

Drugą połowę znowu lepiej rozpoczęli faworyci, którzy wyszli na prowadzenie w 55. minucie. Michał Trąbka oddał strzał, który pokonał bramkarza drużyny prowadzonej przez Sławomira Majaka. W 74. minucie doszło jednak do sytuacji, która poważnie zaszkodziła legionistom. Drugą żółtą kartką ukarany został Adam Ryczkowski, który wszedł na boisku w drugiej połowie. Oba napomnienia były zebrane przez "Rycziego" słusznie, ale można się było przed nimi uchronić. Mowa tu między innymi o kartce za dyskusje z arbitrem.

Ostatni kwadrans dla legionistów był drogą przez mękę. Rywale rozgościli się na połowie osłabionych warszawiaków i konstruowali kolejne akcje. W doliczonym czasie gry MKS dopiął celu, gdyż wyrównał stan meczu. Potem miał jeszcze szanse, by wygrać 3:2, ale tak się nie stało. Legioniści zremisowali z zespołem ze strefy spadkowej 2;2 i trzeba mieć nadzieję, że we wtorek w Dortmundzie w młodzieżowej Lidze Mistrzów będzie wyglądało to lepiej, niż w rozgrywkach krajowych.

- Czerwona kartka pokrzyżowała nam plany. Graliśmy w osłabieniu, a rywale poczuli wiatr w żaglach. Zaczęli atakować, mieli kilka sytuacji i w doliczonym czasie gry strzelili gola. Szkoda, że Ryczkowski dostał dwie żółte kartki, w tym jedną za niepotrzebne dyskusje z arbitrem. Druga nastąpiła z kolei po jego stracie. Chciał naprawić błąd, popełnił faul i wyleciał z boiska. Przez większą część meczu fajnie graliśmy piłką, realizowaliśmy plan taktyczne, ale wynik jest jaki jest - skomentował Dębek po ostatnim gwizdku arbitra.

MKS Ełk - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)
(41. min.), (90. min.) - (38. min. s.). Trąbka (55. min.)

Czerwona kartka: Ryczkowski (77. min. - za dwie żółte - Legia)

Legia II (skład wyjściowy): Majecki - Szrek, Małachowski, Wieteska, Rakowski - Suchanek, Urbański, Szymański, Michalak - Trąbka - Kulenović.