News: CLJ: Trójmecz w Berlinie

Rezerwy: Remisowy Rekord

11.02.2017 19:34

(akt. 21.12.2018 15:21)

W sobotę rezerwy Legii rozpoczęły zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim. Po przyjeździe, zespół Krzysztofa Dębka rozegrał na obiekcie w Knurowie sparing z Rekordem Bielsko-Biała. Padł remis 2:2, a bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Tomasz Nawotka, a także Eryk Więdłocha. "Wojskowi" mogli mieć przynajmniej gola więcej, ale "Nawot" nie wykorzystał w drugiej połowie rzut karnego.

Rezerwy Legii w sobotę rozpoczęły zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim. Od razu po przyjeździe, warszawiacy rozegrali sparing na boisku w Knurowie. Rywalem był trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała. Warszawiacy udanie rozpoczęli spotkanie, gdyż już w 6. minucie gola na 1:0 strzelił Tomasz Nawotka. Był to efekt szybkiej akcji i dobrego wykończenia piłkarza występującego na prawej obronie, który do finalizacji akcji użył lewej nogi. Rywale wyrównali w 21. minucie, kiedy to Dominik Kąkolewski musiał wyciągać piłkę z siatki. Do przerwy było 1:1.

Warszawiacy mieli swoje szanse w trakcie sparingu w Knurowie. W 74. minucie padła bramka na 2:1 dla ekipy Krzysztofa Dębka. Legioniści rozegrali piłkę, prostopadłym zagraniem popisał się Rafał Makowski, a do futbolówki dopadł Tin Matić. Chorwat, który wrócił z wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec był w sytuacji sam na sam, ale zdecydował się odegrać do Eryka Więdłochy. Wychowanek Legii wpakował piłkę do siatki i mógł cieszyć się z kolejnego trafienia w okresie przygotowawczym. Potem "Wojskowi" mieli jeszcze rzut karny. "Jedenastka" była efektem faulu na Konradzie Handzliku. Piłkę na wapnie ustawił Nawotka, ale trafił w konstrukcję bramki.

Legioniści prowadzili, ale tylko do 90 minuty gry. W doliczonym czasie gry Rekord przeprowadził ostatnią akcję, która okazała się być sytuacją na wagę remisu. "Wojskowi" zremisowali 1:1 z ekipą z Bielska-Białej, a w trakcie zgrupowania zmierzy się jeszcze z RKS-em Rybnik oraz GKS Jastrzębie.

Sparing: Legia II Warszawa - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
Nawotka (6. min.), Więdłocha (74. min.) - (21.min.), (90. min.)

Legia II: Kąkolewski - Nawotka, Makowski, Żyro, Rakowski - Leleno (46' Sulejmani), Małachowski (46' Zawal), Waniek (46' Ogbu), Handzlik - Więdłocha, Kulenović (60' Matić).