News: Rezerwy: Konfrontacja z Pilicą

Rezerwy: Rzut karny przesądził o porażce

14.10.2017 16:46

(akt. 04.01.2019 13:24)

Legia II Warszawa przegrała w Nowym Mieście Lubawskim z miejscową Drwęcą 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 78. minucie Maciej Koziara, który wykorzystał rzut karny. "Wojskowi" zaprezentowali się nieźle, ale podobnie jak w poprzednim sezonie, nie sforsowali defensywy rywali.

Legioniści zaprezentowali się w Nowym Mieście Lubawskim podobnie, jak w ostatnich spotkaniach: przeważali i byli znacznie częściej przy piłce. O dobrej postawie warszawiaków niech świadczy fakt, że miejscowi oddali zaledwie jeden strzał z gry. Drugim było uderzenie z rzutu karnego w drugiej połowie. "Jedenastka" była wątpliwa, gdyż Tsubasa Nishi faktycznie miał kontakt z rywalem, ale przed polem karnym. Arbiter zdecydował jednak inaczej i Maciej Koziara w 78. minucie pokonał Jakuba Szumskiego.

Piłkarze Krzysztofa Dębka mieli swoje okazje, choćby po uderzeniu Roberta Bartczaka, ale nie mogli pokonać golkipera Drwęcy. Miejscowi koncentrowali się na skomasowanej defensywie i wypadli znacznie gorzej, niż chociażby rok temu. W drugiej odsłonie "Wojskowi" podkręcili tempo, pomogli w tym zmiennicy. Michał Góral oraz Mateusz Praszelik wnieśli sporo ożywienia do gry. Pierwszy popisał się też kapitalnym podaniem do Łukasza Monety, który w doliczonym czasie gry przegrał pojedynek z bramkarzem. "Monter" trafił do siatki wcześniej, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

- Szkoda, że wyjeżdżamy bez punktów, choć mieliśmy kilka sytuacji żeby trafić do siatki. Liczy się dla nas też dobra gra i z tego akurat możemy być zadowoleni, bo widać powtarzalność z ostatnich spotkań. Pozostał niedosyt, który postaramy się nadrobić w kolejnych meczach - skomentował krótko trener warszawiaków, Krzysztof Dębek.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Legia II Warszawa1:0 (0:0)
Koziara (78. min. - k.)

Legia II: Szumski - Turzyniecki, Bondarenko, Żyro, Bartczak - Cichocki (55' Góral), Nishi, Waniek (81' Orlik), Moneta - Szczepański (66' Praszelik) - Majewski.