News: Rezerwy: Sparingowa porażka z Ożarowianką

Rezerwy: Sparingowa porażka z Ożarowianką

21.11.2015 10:41

(akt. 07.12.2018 18:41)

Legia II przegrała 1:2 z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Gola dla stołecznego zespołu strzelił Olaf Martynek. Na boisku pojawili się dwaj gracze z pierwszego zespołu - Mateusz Szwoch i Branimir Galić oraz testowani: Oleg Gladczenko i Dominik Bottcher. Poniżej relacja, a wkrótce zaprezentujemy skrót wideo.

Rezerwy Legii zeszłotygodniową wygraną 1:0 z Polonią Warszawa zakończyły rundę jesienną w trzeciej lidze łódzko-mazowieckiej. Trenerzy postanowili, że przed końcem roku zespół rozegra jeszcze dwa mecze. Na boisku pojawili się też dwaj gracze z pierwszej drużyny - Branimir Galić i Mateusz Szwoch. Testowano również Olega Gladczenkę oraz Dominika Bottchera.

Początek spotkania należał do rywali, którzy jednak nie wykorzystali swoich okazji. Potem warszawiacy ograniczyli zapędy Ożarowianki i sami próbowali pokonać bramkarza przeciwników. Groźnie uderzali Wiktor Sobczyk, Branimir Galić oraz Bottcher, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Z czasem wyraźniej zarysowała się przewaga „Wojskowych”. Warto zaznaczyć, że skład przebywający na boisku był eksperymentalny. Pierwsza połowa zakończyła się tylko bezbramkowym remisem.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy kilka chwil po przerwie strzelili gola po nie najlepszym ustawieniu obrońców. Legioniści obudzili się i zaczęli narzucać swój styl gry. Trener Dębek wymienił praktycznie cały skład. W 60. minucie na 1:1 wyrównał Olaf Martynek, który głową bardzo dobrze wykończył dośrodkowanie Szwocha. Wkrótce kolejne trafienie zanotowali jednak rywale. Nie zmieniało to obrazu spotkania. Cały czas przeważali warszawiacy, którzy starali się wymieniać sporo podań. Inna sprawa, że momentami zdecydowanie brakowało celności.

Legia nie stwarzała też sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki, a rywale także mieli swoje sytuacji. Warszawiacy w niektórych przypadkach mogli mówić o szczęściu. Ostatnie minuty upłynęły pod dyktando legionistów, ale gole już nie padły. Legia II przegrała w sparingu z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki 1:2. Kolejny mecz towarzyski za tydzień. Rywalem prawdopodobnie będą Błękitni Raciąż. Konfrontacja odbędzie się na boisku bocznym pod balonem o godzinie 8:30.

Legia II Warszawa - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:2 (0:0)
Martynek (60. min.) - (48. min.), (67. min.)

Legia II: Leleń (46’ Kąkolewski) - Gladczenko (46’ Klimala), Kochański (46’ Zawal), Wiszorowski (46’ Najemski), Rakowski (46’ Gapczyński; 80’ Stec) - Bottcher (70’ Cichocki), Sobczyk (46’ Martynek), Aftyka (46’ Szymański), Galić (46’ Suchanek) - Szwoch - Karbowiak (46’ Anczewski).