News: Rezerwy: Szósty mecz bez wygranej

Rezerwy: Sparingowa wygrana

03.12.2016 12:06

(akt. 21.12.2018 15:44)

W sobotę na bocznym boisku pod balonem, piłkarze Legii II sparingowo zmierzyli się z Podlasiem Biała Podlaska. Szansę dostali ci, którzy nie zagrają ze Sportingiem Lizbona w młodzieżowej Lidze Mistrzów oraz gracze występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. "Wojskowi" pokonali przeciwników 4:1 po dwóch trafieniach Mateusza Olejarki oraz golach Kornela Traczyka i Michała Trąbki.

Spotkanie było dla sztabu szkoleniowego okazją do testów. Zagrali piłkarze, którzy z różnych powodów nie wystąpią w UYL ze Sportingiem Lizbona, a także zawodnicy prezentujący się na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. W pierwszej połowie obie ekipy miały swoje szanse, ale brakowało skuteczności. Tak było choćby wtedy, gdy bramkarza rywali minął Eryk Więdłocha, a dobrej sytuacji nie wykorzystał Sadam Sulley. Między słupkami "Wojskowych" pewnie wyglądał Dominik Kąkolewski broniący uderzenia z bliska, a także z daleka. Pokonał go jednak nie rywal, a kolega - Eryk Rakowski. Lewy obrońca pechowo interweniował głową mając przeciwnika na plecach i przelobował "Kąkola" w 38. minucie. Do przerwy było 0:1.

Spotkanie było dla szkoleniowców okazją do sprawdzenia różnych wariantów. W ten sposób Jakub Szrek - nonimalny prawy obrońca - wystąpił w drugiej połowie w środku pola. Z kolei Bartosz Skowron grał na boku defensywy, ale i ofensywy. Przykładowo Sulley dostał również szansę w środku pola. Pokazać mogli się też gracze z CLJ, a okazję wykorzystał Mateusz Olejarka, który raz wykorzystał dogranie Szreka, a potem popisał się indywidualną akcją i dwa razy pokonał golkipera Podlasia.

Wcześniej do remisu doprowadził jednak Kornel Traczyk. Zawodnik Ślęzy Wrocław przebywający aktualnie na testach wykorzystał dogranie Olejarki. Potem trafienie zanotował również Michał Trąbka i warszawiacy pokonali Podlasie 4:1. W środę "Wojskowych" czeka mecz ze Sportingiem w ramach młodzieżowej Ligi Mistrzów. Na boisko wyjdzie inny skład, a konfrontacja odbędzie się w Pruszkowie.

- Trafiliśmy na idealnego przeciwnika, jeśli chodzi zarówno o ten moment rozgrywek jak i testowanie jednego zawodnika oraz graczy występujących na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Mateusz Olejarka zagrał dzisiaj bardzo dobre zawody, strzelił dwa gole, zanotował asystę przy bramce na 1:1. Oprócz tego pokazał indywidualne umiejętności w grze do przodu, natomiast do tyłu - to się dopracuje. Z kolei pierwsze trzy dni Traczyka nie można ocenić ani na plus, ani na minus. Zobaczymy czy będziemy jeszcze dalej oglądali tego piłkarza. Na pewno dał też jakość, przytrzymał piłkę, odwrócił się, ale trudno jest błysnąć na tle zawodników którzy są wychowani w Legii Warszawa - powiedział po sparingu trener Krzysztof Dębek

Sparing: Legia II Warszawa - Podlasie Biała Podlaska 4:1 (0:1)
Traczyk (53. min.), Olejarka (62. min., 79. min.), Trąbka (71. min.) - Rakowski (38. min. - s.)

Legia II (I połowa): Kąkolewski - Szrek, Zawal, Bondarenko, Rakowski - Skowron, Trąbka, Zychowicz, Więdłocha - Traczyk - Sulley.

Legia II (II połowa): Kąkolewski - Skowron, Zawal, Pietrzyk, Ostrowski - Szwed, Trąbka (72' Zychowicz), Szrek (65' Więdłocha), Olejarka - Traczyk (65' Sulley) - Góral.