News: Rezerwy: Wygrana z "Jagą"

Rezerwy: Wygrana z "Jagą"

27.05.2017 16:12

(akt. 07.12.2018 10:26)

Legia II Warszawa pokonała na wyjeździe 3:1 Jagiellonią II Białystok w meczu trzecioligowych rezerw. Bramki dla "Wojskowych" zdobywali Sandro Kulenović, Bartłomiej Urbański oraz Miłosz Szczepański. Gola honorowego dla białostoczan strzelił z kolei były legionista - Patryk Klimala. Stołeczny klub plasuje się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli, a już za tydzień, 3 czerwca, zmierzy się u siebie z ŁKS-em Łódź.

Warszawiacy na spotkanie z rezerwami Jagiellonii, które odbywało się w Wysokiem Mazowieckiem, pojechali z jednym zawodnikiem trenującym na co dzień pod wodzą Jacka MagieryRadosławem Majeckim. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Dębka szybko przejął kontrolę nad meczem. Legioniści prowadzili grę, a w 6. minucie udokumentowali to golem. Bartłomiej Urbański posłał wtedy piłkę za plecy obrońców, a Sandro Kulenović pokonał w polu karnym golkipera "Jagi".

Cieszyła przewaga warszawiaków, panujących nad konfrontacją. Legioniści konstruowali kolejne akcje, choć brakowało stuprocentowych okazji. W 33. minucie Tomasza Nawotkę uruchomił jednak Urbański. Skrzydłowy będący ostatnio w dobrej formie został powalony w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Urbański i pewnym uderzeniem w lewy róg bramki, dał "Wojskowym" prowadzenie 2:0. Wkrótce po tej sytuacji, swoją akcję wyprowadzili gospodarze. Patryk Klimala wpadł w "szesnastę", gdzie wbrew przepisom zatrzymywał go Mateusz Żyro. Arbiter podyktował "jedenastkę". Tym razem dla Jagiellonii. Do piłki podszedł poszkodowany eks-legionista i pokonał Radosława Majeckiego. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Po 45 minutach gracze ze stolicy prowadzili 2:1.

W drugiej połowie gospodarze próbowali atakować, żeby odwrócić losy spotkania, jednak "Wojskowi" kontrolowali boiskowe wydarzenia. Legioniści dobrze czuli się na murawie i byli lepsi od przeciwnika, co dobitnie potwierdzili, podwyższając prowadzenie. Miłosz Szczepański, po podaniu Sadama Sulley'a, oddał precyzjny strzał i nie dał golkiperowi gospodarzy praktycznie żadnych szans na skuteczną interwencję. Warszawiacy dominowali i pokazywali swoją wyższość nad żółto-czerwonymi do końcowego gwizdka, natomiast rezultat na tablicy świetlnej nie uległ już korekcie.

Jagiellonia II Białystok - Legia II Warszawa 1:3 (1:2)
Klimala (38. min. - k.) - Kulenović (6. min.), Urbański (33. min. - k.), Szczepański (75. min.)

Legia II: Majecki - Skowron, Makowski, Żyro, Hołownia - Handzlik (71' Więdłocha), Urbański, Waniek, Nawotka - Szczepański (83' Matić) - Kulenović (66' Sulley).