Rezerwy: Wygrana z młodzieżową drużyną Sigmy

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

27.07.2016 17:31

(akt. 04.01.2019 13:09)

Piłkarze rezerw Legii rozegrali dziś sparing z Sigmą Ołomuniec złożoną z graczy do lat 19. Legioniści są po bardzo ciężkich treningach, zawodnicy czują je w nogach. Nie wszystko wyglądało jak należy, ale gracze trenera Krzysztofa Dębka wygrali 2:1. Bramkę na 1:0 zdobył tuż po przerwie Michał Suchanek, który zbiegł z piłką do środka, uderzył na bramkę, a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Rywali wyrównali po rzucie karnym sprokurowanym przez Mateusza Zawala. Dwie minuty przed końcem meczu zwycięskiego gola strzelił Bartłomiej Urbański, który głową pokonał bramkarza Sigmy.

Cały mecz rozegrali jedynie Mateusz Żyro i Mateusz Zawal. Spotkanie zakończyło się z jednym urazem - mięsień dwugłowy naciągnął Eryk Więdłocha.

Sigma Ołomuniec - Legia II Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: ? (80. min. k.) - Suchanek (48. min.), Urbański (88. min.)

Legia II: Kąkolewski (46' Bąbel) - Skowron (46' Szrek), Zawal, Żyro, Hołownia (46' Rakowski) - Michalak (65' Nawotka), Trąbka (46' Waniek), Małachowski (46' Urbański), Nawotka (46' Suchanek) - Szczepański (46' Czarnowski), Ryczkowski (46' Więdłocha, Szczepański 66')

Legioniści przebywają na krótkim zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim. Dziś miało miejsce pierwsze spotkanie z juniorami Sigmy, a trzy dni później już w Wodzisławiu ekipa Krzysztofa Dębka skonfrontuje się z młodzieżą Banika Ostrawa. Do Wodzisławia Śląskiego pojechało dziewiętnastu zawodników.