News: Rezerwy: Żałoba

Rezerwy: Żałoba

10.06.2017 18:28

(akt. 07.12.2018 10:22)

Legia II Warszawa przegrała na wyjeździe 0:5 z Huraganem Morąg. Hat-tricka zanotował Piotr Karłowicz, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Chiliński i eks-legionista, Daniel Mlonek. Żałobny wynik mówi wiele o postawie graczy ze stolicy, którzy w sobotę po raz ostatni w tym sezonie wystąpili w delegacji. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Relacja poniżej.

W kadrze na spotkanie w Morągu, znalazło się kilku debiutantów występujących na co dzień w drużynie z Centralnej Ligi Juniorów. W tej grupie znaleźli się Maciej Góral, Bartosz Zychowicz, Bartosz Rymek, Mateusz Olejarka, Maciej Ostrowski oraz Sebastian Walukiewicz. Dwaj ostatni dostali szansę w pierwszym składzie. Spotkanie nie zdążyło się jeszcze dobrze rozpocząć, a Maciej Bąbel musiał już wyjmować piłkę z siatki. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Daniel Chiliński i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 5. minucie było już 0:2. Daniel Mlonek, były piłkarz stołecznej akademii, przeprowadził indywidualną akcję i sfinalizował ją strzałem. To nie był koniec czarnych chwil rezerw Legii. W 14. minucie na 3:0 dla Huraganu trafił Piotr Karłowicz, który huknął z dystansu. Dla atakującego drużyny z Morąga, to była kapitalna konfrontacja. 24-latek jeszcze dwa razy pokonał Bąbla. W 32. minucie wykorzystał dośrodkowanie, którego nie zdążył zablokować Maciej Ostrowski, a przed przerwą napastnik z Olsztyna minął Mateusza Żyrę i strzelił wprost w okienko.

Po Legii przeszedł istny Huragan. Warszawiacy mieli kłopoty z odpowiedzią. Brakowało rozegrania i utrzymania piłki. Szansa pojawiła się w 44. minucie, ale Sadam Sulley głową uderzył piłkę pół metra obok bramki.

Legioniści w drugiej połowie zagrali skuteczniej w defensywie. Trener Krzysztof Dębek dokonał też zmian. W przerwie niewidocznego Sandro Kulenovicia zastąpił Góral, a Walukiewicza i Ostrowskiego zastąpili Olejarka oraz Zychowicz. Młodzież pokazała się z dobrej strony, dała impuls i zagrała konsekwentniej. "Wojskowi" gola w drugiej połowie nie strzelili, a zrobili się również aktywniejsi w ofensywie. Trochę wiatru zrobił również wspomniany Olejarka.

Lepsza druga połowa nie zmienia faktu, że warszawiacy osiągnęli w Morągu wynik wstydliwy. Rezerwom mistrza Polski takie rezultaty nie przystają. W środę "Wojskowi" rozegrają ostatnie spotkanie w tym sezonie. Piłkarze Dębka zmierzą się z MKS-em Ełk.

Huragan Morąg - Legia II Warszawa 5:0 (5:0)
Chiliński (2. min.), Mlonek (5. min.), Karłowicz (14. min., 32. min., 43. min.)

Legia II: Bąbel - Skowron, Żyro, Hołownia, Ostrowski (68' Olejarka) - Nawotka, Walukiewicz (68' Zychowicz), Szczepański (80' Rymek), Więdłocha - Kulenović (46' Góral) - Sulley.