News: LE: Cluj gromi i czeka na rywala

Rywale z LE zagrali w kadrach

10.09.2014 12:38

(akt. 22.12.2018 11:20)

W ostatnich dniach swoje mecze rozgrywały reprezentacje narodowe. Informowaliśmy w tym czasie o dokonaniach legionistów na arenie międzynarodowej. Teraz zebraliśmy w całość występy w kadrach piłkarzy, którzy znajdują się w kadrach naszych rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Mowa tu o zawodnikach Metalista Charków, Trabzonsporu oraz Lokeren. Poniżej szczegóły.

Metalist Charków:

Edmar (Ukraina) -
Przebywał na boisku przez pierwszą połowę wygranego 1:0 meczu towarzyskiego z Mołdawią. Na drugie 45 minut na boisko wybiegł Artem Gromov. W spotkaniu ze Słowacją w ramach eliminacji mistrzostw Europy spędził na placu gry 90 minut i otrzymał żółtą kartkę. Ostatecznie drużyna pomocnika Metalista przegrała 0:1 po golu Roberta Maka, który latem był bliski transferu do Legii.

Pavel Rebenok (Ukraina) -
W trakcie sparingu z Mołdawią przez cały mecz siedział na ławce rezerwowych. Tak samo było w przypadku meczu ze Słowacją.

Trabzonspor:

Onur Kivrak (Turcja) -
W trakcie ostatnich dni rozegrał 180 minut w reprezentacji. Najpierw stanął między słupkami w sparingu z Danią i dał się pokonać Danielowi Aggerowi po rzucie karnym. Gorzej było we wtorek - Turcy nieoczekiwanie przegrali aż 0:3 z Islandią.

Avram Papadopoulos (Grecja) -
Nie zagrał w jedynym meczu Greków w tym okresie. Całe eliminacyjne spotkanie z Rumunią przesiadział na ławce rezerwowych. Zespół piłkarza Trabzonsporu przegrał 0:1.

Carl Medjani (Algieria) -
Jego zespół wygrał w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki 2:1 z Etiopią na wyjeździe. Medjani rozegrał 90 minut jako środkowy obrońca.

Essaid Belkalem (Algieria) -
Podobnie jak Medjani przebywał na boisku przez całe sotkanie z Etiopią.

Mustapha Yatabare (Mali) -
Grał do 67. minuty spotkanie eliminacyjnego z Malawi. Potem na placu gry zastąpił go Oumar Sissoko. Mali ostatecznie pokonało rywali, choć od 63. minuty grało w osłabieniu.

Majeed Waris (Ghana) -
Rozegrał 72 minuty w trakcie sobotniego meczu z Ugandą. Na boisku zastąpił go potem Jordan Ayew. Ghana na własnym terenie musiała podzielić się punktami z rywalami po remisie 1:1.

Yusuf Erdogan (Turcja U-21) -
Zagrał przez 90 minut w meczu eliminacyjnym w piątek z Maltą, który Turcy wygrali 3:0. Sam napastnik Trabzonsporu został ukarany żółtą kartką. Na wtorkowe spotkanie ze Szwecją przegrane ostatecznie 3:4 nie było go w kadrze.

KSC Lokeren:

Besart Abdurahimi (Macedonia) -
Macedończycy zmierzyli się na wyjeździe z Hiszpanami i przegrali 1:5. Gospodarze zupełnie zdominowali rywali, którzy nie mogli sobie poradzić z podopiecznymi Vicente del Bosque. Abdurahimi przebywał na boisku do 74. minuty, kiedo to na lewym skrzydle zmienił go Krste Velkoski. Gracz Lokeren został również ukarany żółtą kartką.

Boubacar Barry (Wybrzeże Kości Słoniowej) -
Bramkarz Lokeren stał między słupkami przez 90 minut meczu eliminacyjnego ze Sierra Leone. Barry puścił jedną bramkę w 44. minucie, której zdobywcą był Key Kamarra. Ostatecznie WKS pokonał rywali 2:1.

Hans Vanaken (Belgia U-21) - Vanaken wziął udział w pogromie Cyptyjczyków. Młodzi Belgowie wygrali 6:0, a piłkarz Lokeren wszedł na boisko 68. minucie za Paula Jose M'Poku.

Alexander Scholz (Dania U-21) -
Duńczyk zaliczył 180 minut w dwóch meczach swojej kadry młodzieżowej. 3 września jego zespół pokonał w meczu o punkty 4:2 Rosję. We wtorek Scholz i koledzy pokonali w kolejnym spotkaniu eliminacyjnym Bułgarię 7:1.